Maydanoz Kürü Zayıflatır Mı?

Varsa yoksa zayıflamak… Kadınsal sorunsallarımızdan temelindeki problem. Ne yapıyorlar? Nasıl yapıyorlar? Nasıl zayıflıyorlar? Çözemiyoruz bir türlü. Türlü türlü yöntemler deniyoruz, adeta kendi kendimizi deney faresine çeviriyoruz. Maydanoz kürü nedir? Zayıflatır mı? Denemeye doyamıyoruz nasılsa, bir de maydanoz kürünü denemekten zarar çıkmayabilir!

Maydanoz Kürü Nedir?

Yine kadınların gönüllerinde trend topic olmuş, zayıflama hashtagiyle dikkatleri üzerinde çeken bir kür olarak karşımıza çıkan bu yeni konu, limonla birlikte sıklıkla anılıyor. Su içsem yarıyor bana diyorsan, maydanoz kürü de içenlere yarıyor fakat tam tersi etkide…

Maydanozun faydaları zaten malum, sofralarımızdan da eksik olmuyor. Çocukken beslenme çantamızda gördüğümüzde, yüzümüzü ekşittiğimiz maydanozu şimdi gel de yeme! Çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanıldığı da iddia ediliyor.  Limonla birlikte 15 gün düzenli kullanırsan, zayıflama sağlanabiliyor.

Maydanoz Limon Kürü Nasıl Tüketilmelidir?

Günde bir bardak maydanoz kürü tüketmen yeterlidir. Lütfen bir demlik çaymışçasına o maydanozlara abanmayalım! 15 günden daha fazla tüketilmemesi de gerekiyor. Çünkü bir süre sonra zararlarıyla karşılaşabilirsin. Biraz ara verdikten sonra tekrar tüketmeye devam edebilirsin.

Limonlu Maydanoz Kürü Nasıl Hazırlanır?

Sen de bu yazar kadar üşengeç ve miskinsen, oldukça kolay bir hazırlanışı olan limonlu maydanoz kürünü deneyebilirsin. Sadece bir demet maydanoz saplarıyla birlikte blenderdan geçirilir. Daha sonra arkasından 1 adet limon sıkarak o limon suyunu 2 bardak suyla birlikte maydanoza eklemen gerekmektedir. Sonra tekrar blender ve iyice suyunu bırakan maydanozlar meydana geldiyse kürün hazır! Maydanoz kürü tükettiğinizde zayıflama etkisini göz ardı ederek tüm bunların yanı sıra, sisteminizde detoks etkisi yaratarak da fayda sağlayabilirsiniz.

Ünlüler de Tercih Ediyor!

Bu kadar kişi kullanıyorsa ve sonuç alıyorsa, zayıflatıyor diye düşünmek, insana biraz umut veriyor. Umut, fakirin ekmeğidir misali, zayıflatsa da, zayıflatmasa da biz o maydanoz kürünü deneyeceğiz arkadaş! Birçok ünlü ismin de bu sayede zayıfladığı konuşuluyor. Gerçi genellikle mide operasyonlarını tercih ediyorlar ama bu kürü kullananlar da bulunuyor. Tekrar, tekrar belirtmek gerekirse fazla kullanılmaması ve tüketilmemesi gerektiği unutulmamalıdır. Yoksa zayıflayayım derken, evdeki böbreklerden olmayın!

Ne kadar doğru bilemiyorum ama Murat Boz’un da bu maydanoz kürüyle istenmeyen kilolarından kurtulduğu söyleniyor. İnsan duyunca bir “tıh!” Murat boz? diyor ancak “denemekten zarar çıkmaz” mottosuyla yol alabiliriz.

Yine de tüm bunları denemeden önce zayıflamak için bir uzman diyetisyen tavsiyesi almanız daha sağlıklı sonuç verecektir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir