Alkali Su Diyeti Nedir?

Alkali su diyeti nedir? Havalar ısınıyor, bahar yüzünü gösteriyor. Kışları büründüğün o kat kat kıyafetlerle lahana halinden çıkıyorsun. Doğal olarak bu durum, daha ince kıyafetler, hatlarının daha ortada olduğu günler demek. Fiziğinden memnunsan bu senin için çok da önemli olmayabilir. Fazla kilolarından yakınanlar içinse durum öyle olmuyor. Bu sefer devreye her pazartesi başlayıp, Cuma’ya kadar bile sürmeyen diyetler giriyor. Bunlar olmasa bile şok diyet dediğimiz, sağlığını ciddi tehlikelerin içerisinde bulabileceğin diyetler ortaya çıkıyor. Bu diyetler, seni hastane kapısının eşiğine davet ediyor. Kilo vermek için aradığın diyetler hakkında daha detaylı bilgi edinmen için senin için ufak bir yazı derledik. Diyetlerin senin için ne gibi riskler taşıdığına dikkat etmelisin.

Herkesin bir popisi vardır. Zayıflamak isteyenlerin 2020 yılında takip ettiği popüler diyet ise alkali su diyeti oluyor. Alkali diyeti ne allasen? Yeni yeni adetler çıkarma başıma sen de! diyen anneni birazcık kulak ardı edip yazımızı okumaya devam!

Alkali Su Diyeti ile Nasıl Zayıflarım?

Popüler alkali diyet , aslında belirli bir beslenme tarzının benimsenmesiyle ortaya çıkmış bir diyettir. Besinlerin sindirime uğradıktan sonra hücrenin kimyasının asit ya da alkali değere çevrilmesidir. Bu diyet, sindirildikten sonra hücreleri alkaliye doğru yönlendiriyor. Sağlıklı bir yaşam standardı oturtturulması, bu diyette amaçlananlar arasındadır. Sebze ve meyve ağırlıklı bir besin grafiği çiziliyor. Yani bol bol ot yiyoruz hanımlar! Pikachu gibi fazladan enerji alımı da olmuyor. Bu durum engellenerek kilo kaybı amaçlanıyor. Şimdi denize sütun gibi bir vücutla gireceğim deyip, yemeden içmeden kesilmemen lazım. O elindeki sebzeleri sakince yere bırak ve kilo kaybını dengeli bir hale getir. Ortalama olarak aylık, 2-4 kg kaybı sağlıklıdır. Kilonuz yüksekse verdiğiniz kilolar bu ortalamanın üstüne çıkabilir.

Alkali Su Diyetinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sebze yemenin de bir üslubu var. Şimdi alkali su diyeti denildiğinde de belirli kriterler var. Çok alkalimiz, orta alkalimiz ve az alkalilerimiz var. Çok alkalili besinlerse limon, greyfurt, hindistan cevizi, badem sütü, avokado, badem sütü ve hindistan cevizi sütüdür. Orta alkali besinler; incir, keçi sütü, lor peyniri, somon, olmamış yeşil muz, tofu ve kavun gibi besinlerdir. Az alkali besinler; soya sütü, karpuz, kayısı, armut, pirinç sütü ve uskumru gibi besinlerden oluşmaktadır. Bu tarz besinleri dengeli bir şekilde tüketerek sen de bu diyeti uygulayabilirsin. Ancak bu diyetin bir dizi öneriden oluştuğunu unutmayıp daha profesyonel bir yol izlemelisin. Daha sağlıklı bir kilo kaybı için mutlaka bir diyetisyene gözükmeyi unutma. Sevgiler!

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir