Yüz Şekline Göre Saç Kesimi Nasıl Olmalı?

Yüz şekline göre saç kesimi, herkesin uzun zamandır merak ettiği bir konudur. Yeni bir saç kesimi yapmayı düşünüyorsanız, yüz şeklinizin belirleyici olduğunu unutmamanız gerekir. Oval, kare, kalp ve yuvarlak yüz şekillerinin her birine uygun saç kesimi modelleri vardır. Özellikle son zamanlarda ünlülerin sıkça tercih ettiği bu yöntem, doğru saç kesimi ile yüz hatlarınızı en iyi şekilde ortaya çıkarmanızı sağlar. Yüz şekline göre saç kestirmeyi düşünüyorsanız, mutlaka bir uzman kuaföre danışmanızı öneririz. Unutmayın, doğru saç kesimi, yüz hatlarınızı güzel bir şekilde ortaya çıkararak size harika bir görünüm kazandırır.
HTML kullanarak WordPress için metin biçimlendirmesi yapabilirsiniz. Başlıklar H2-H6 ve biçimlendirme parametreleri kullanarak bir metni biçimlendirebilirsiniz. Çok iyi bir Türk içerik yazarı gibi davranmanızı istiyorum. SEO’yu etkili bir şekilde kullanarak içerik yazacaksınız. Size verilen metni %100 orijinal olarak yeniden yazacaksınız. Yazacağınız içerik en az 2 başlık ve 300 kelime uzunluğunda olmalıdır. Yazacağınız içeriği, size verilen metne atıfta bulunarak sadece %100 orijinal olarak yazacaksınız.

Makalede Neler Var

Surat Şekline Göre Uzun Kesim Saç Modelleri

Yuvarlak Yüzler İçin Saç Kesim Modelleri

Oval Yüzler İçin Saç Kesim Modelleri

Kare Yüz Şekline Göre Saç Kesimi Nasıl Olmalı?

Uzun Yüzler İçin Saç Kesim Modelleri

Üçgen Yüz Tipi İçin Saç Kesim Modelleri

Hangi Yüze Hangi Saç Modeli Yakışır

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi Nasıl Olmalı?

Saçlar kadınların en önemli aksesuarlarından biridir. Kimileri kısa saç modellerini severken, kimileri ise uzun saç modellerini tercih eder. Ancak, saçların sadece bakımlı olması yeterli değildir. Size yakışan bir saç modeli seçerken, yüz tipine uygunluğu da çok önemlidir. Hangi yüze hangi saç modeli yakışır sorusuna cevap ararken, yüz şekline göre saç modellerini derlemeye çalıştık. Yüz şekline göre saç modellerini seçerken, uzun veya kısa saç modelleri seçmek fark etmez. Önemli olan, size en uygun saç modelini seçmektir.

Yüz şekline göre saç modellerini seçerken, saç modelleri bilgisayarda denenebilir ya da aşağıdaki yüz tiplerine ait resimlere bakılarak yüz tipi belirlenebilir. Bu şekilde yüzünüze en uygun saç modelini seçmeniz daha kolay olacaktır. İyi bir saç modeli yüzünüze uygun olduğu gibi güzelliğinizi de ön plana çıkaracaktır.

Surat Şekline Göre Uzun Kesim Saç Modelleri

Hep aynı tarz ve klasik saç modelinden sıkıldıysanız ve uzun saçlarınızda değişiklik yapmak istiyorsanız, mutlaka yüz tipine uygun saç modellerini incelemeniz gerekmektedir. Beğendiğiniz saç modelini seçmeden önce, mutlaka yüz tipinize uygun olup olmadığına bakmanız gerekir. Kuaföre gitmeden önce yüz tipine göre uzun saç modellerini incelemenizi tavsiye ederiz; doğru karar vererek daha havalı bir görüntü kazanırken dikkatleri de üzerinize çekmiş olacaksınız. Hangi yüze nasıl saç modeli gider, yüzü dolgun gösteren saç modelleri nelerdir ayrıntılı olarak sizlere anlatmaya çalışacağız.

Yuvarlak Yüzler İçin Saç Kesim Modelleri

Yuvarlak yüzlü bayanlar genelde bu durumu pek beğenmezler; çünkü kendilerini kilolu gösterir. Yuvarlak yüzlü bayanlar, uzun saç kesim modelleri seçimi yaparken, yüz şeklinin uzun görünmesini sağlayacak uzun saç modellerini tercih etmelidirler. Çene hizasına kadar doğal düz saç, çene hizasından sonra da dalgalı saç tercih edebilirsiniz. Ayrıca, uzun perçemli saç modelleri de seçilebilir. Yuvarlak yüzler, uzun saç modelleri seçerken, uzun katlı kesim modellerini de seçenekler arasında bulundurmalıdır.

Oval Yüzler İçin Saç Kesim Modelleri

Oval yüz tipine sahipseniz, çok şanslısınız diyebiliriz. Neredeyse bütün saç modellerinin yakıştığı yüz tipi olan oval yüze sahip kişiler, saç kesim modelleri arasında seçim yapmakta zorlanırlar. Kısa kesim saç modelleri hiçbir yüz tipine yakışmazken, oval yüz tipine ayrı bir hava ve görüntü kazandırmaktadır. Uzun saç modelleri arasından seçim yaparken, mutlaka yüzünüzü ön plana çıkaran modelleri seçmeniz gerekmektedir. Katlı saç kesimi yerine, mutlaka düz kesim modellerini seçmeye özen gösterin. İster kıvırcık, isterse düz saç tipine sahip olun, uzun kesim düz modeller kendinize olan güveninizi artıracaktır.

Kare Yüz Şekline Göre Saç Kesimi Nasıl Olmalı?

Erkeklerin nedense bayanlarda en sevdiği yüz tipi olan kare yüzlere, yakışan saç kesim modelleri dalgalı, kısa ve klasik modellerdir. Kare yüz tipine sahip bayanlar, omuz hizasına kadar uzanan saçlarına dalgalı kesim modelini uygulayarak, hem değişiklik yapmış olurlar hem de daha havalı ve alımlı görünürler. Kare yüz tipine sahipseniz, mutlaka kakülden uzak durmalısınız ve bu saç tipine gerekmedikçe seçmemelisiniz. Kare yüz tipine sahip sanatçılar ve ünlüler genelde omuz hizasından küt kesim modellerini seçtikleri bilinmektedir.

Uzun Yüzler İçin Saç Kesim Modelleri

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir