Saç Kesim Modelleri ve İsimleri

Saç kesim modelleri ve isimleri, her sezon değişen trendlerle birlikte sürekli olarak yenilenen ve gelişen bir alandır. Bu modeller, saçın uzunluğuna, dokusuna ve yüz yapısına göre belirlenir. Günümüzde bayan saç kesim modelleri arasında bob, lob, pixie, blunt cut, layered, shaggy ve asymmetrical kesimler yaygın olarak tercih edilmektedir. Erkekler için ise undercut, buzz cut, crew cut, side part, textured crop ve slick back gibi kesimler popülerdir. Ayrıca, herkesin tarzına uygun farklı ve özgün saç kesimleri yapılarak kişisel bir görünüm oluşturulabilir. Her sezonun en trend saç kesimleri ve isimleri için kuaförlere danışabilir ve hayalinizdeki saç kesimine kavuşabilirsiniz.

Saç Kesim Modelleri ve İsimleri

Modayı takip etmek sadece kıyafet, ayakkabı ve çantadan ibaret değildir. Şık ve trend olmak, tüm görünümün ahenk içinde olması yolundan geçer. Saç kesimi, rengi, tırnaklar, makyaj da modayı takip etmenin bir parçasıdır. Her sezon giyim modası gibi yenilen saç modasını takip etmek, aynı zamanda kendine yakışabilecek olan modeli seçip uygulamak, çoğu zaman kadınların içinde bir şüphe uyandırır. İşin sonunda her ne kadar değişik gözükmek ve modayı takip eder durmak olsa da her zaman içi kemiren sorular kafada ardı ardına belirir. Genelde saç modeli ve rengiyle oynamak, kadınlar için depresyondan çıkış yolu ve yenilenmek olarak gözükse de, denenecek olan model hakkında profesyonellerden de görüş almak gereklidir. Saç kesimleri göze daima hoş gelmelidir. 2021 yılı saç modelleri arasında size yakışanı bulup deneyebilirsiniz.

Lob Saç Kesimi

Orta boy bir saç kesimi olan lob saç modeli, uzun yıllardır popülerliğini korumaktadır. Saçların uzunluğu tam omuz hizasındadır ve birçok ünlü bu saç kesimini tercih etmektedir. Dalgalı veya düz fönlü olarak rahatça kullanılabilinir. Uzadıkça formunu korumak için mutlaka düzenli olarak kestirilmelidir. Saçlarınız dümdüz ve hiç dalgası yoksa katlı lob modelini seçerek daha hacimli bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bob Saç Kesim Modeli

A kesim denilen bob saç, küt kesim saçın modernize edilmiş halidir. Özellikle uzun yüz hatlarına sahip kişiler için oldukça uygun bir modeldir. Tam bob modeli kulak hizasında kesilen bir saç kesimi olduğu için yüzünüzde elmacık kemiklerine ve yanaklara dikkat çeker. A kesim bob modeli ise hem yuvarlak yüz hatlarına sahip kişiler hem de uzun yüz hatlarına sahip kişiler tarafından kullanılabilir. Saçın arkasında çok fazla kabarıklık oluşabileceği için kıvırcık saçlar için uygun değildir.

Pixie Saç Kesim Modeli

Saçların tamamen erkek modeli olarak kesildiği Pixie denilen saç kesimi, yüz hatlarını belirginleştirir ve elmas şeklinde yüzleri olan kadınlara çok yakışır. Çocuksu bir görünümün yanında, kadınlara gizemli bir hava da verir. Arkası tam kısa, üst ve ön kısımları ise uzundur. Kâküller yandan ayrılarak kullanılmalıdır.

Kıvırcık Saç Modeli

Katlı kesimlerle daha hacimli bir görünüm kazandırılabilen kıvırcık saçlar, dalgalı veya küt kesimlerle de kullanılabilir. Kıvırcık saçlı olanlar genelde saçlarına şekil vermekte zorlandıkları için düz kesimlerden kaçınırlar. Eklenen kâküller ise mutlaka yandan ayrı kullanılmalıdır.

Fringe Saç Modeli

Alnınızı tamamen kapatan dümdüz katsız kâküller ise Fransız kadınlarının en sık tercih ettiği saç modelidir. Saçlar dilediğiniz uzunlukta olabilir fakat geniş bir alın yapısı ve uzun bir yüz şekli gerekir.

Shag Saç Modeli

Lob ve bob arasında bir model olan Shag, arkadan toplanacak kadar uzun bırakılan saçlara kısa kesimler eklenerek oluşturulur. Yanlardan, üstten ve önden farklı uzunluklarda kesimler yapılır. Kesinlikle kâkül kullanılır.

Uzun Saç Kesim

Uzun saçların kesimi de katlı, düz veya U şeklinde olabilir. U şekli modeli son yıllarda en çok tercih edilenlerden biridir.

Kendinize uygun olan saç kesim modelini ve ismini bilerek rahatlıkla u

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir