Saç ekimi kimlere yapılır? Saç ekimi öncesi ve sonrası yapılması gerekenler

Çoğu kişinin en büyük sorunlarından biri olan saç dökülmesinin tarihe karışmasında etmen olan saç ekimi uygulaması her insana göre farklılık oluşturmaktadır.

Saç dökülmesi erkeklerin en büyük sorunları olarak bilinir. Saçı ekimi yaptırmayı düşünenler ise öncesi ve sonrasında neler yapıldığı konusunda araştırma yapmaya devam ediyor. Saç ekimi herkes tarafından yaptırılmak istense de bu uygulama çoğu kişiye gerçekleştirilmemektedir. Peki saç ekimi kimlere yapılır?

Hairneva Saç Ekim Merkezi Uzmanları saç ekimi konusunda tüm detayları merak edenler ile paylaştı. Başarılı saç ekimleri ile beraber bu konuda yeni güven ve talepler giderek artma eylemi içerisine girdi. Doğal görünüm ile sonuçlanan saç ekim işlemleri kellik sorununu tarihe karıştırarak kişiye özel bir planlama sayesinde dökülen kısımlara uygulanıyor.

Saç Ekiminde Uzman Kişi Önemli

Saçınızın rengi ile beraber alttaki ten renginiz arasında bir uyum söz konusudur. Bunun önemi oldukça büyüktür. Saç derisi ile ten rengi arasındaki az fark bu uygulamayı başarılı kılan hadiselerden biri olarak dikkat çeker. Bununla beraber daha etkili sonuçların ortaya çıkması her zaman muhtemeldir. Bu oranın fazla olması durumlarında ise saç ekimi başarısı daha da azalacağı gibi seyreklik belirgin bir hal alır.

Doğal saç şekliniz ile beraber saç kalibresi ve kesit alanı bu uygulamalarda işe yarar. Seyrek olan veya tamamen dökülen kısımların saç ekimi ile ortadan kaldırılması beklenir. Bununla beraber kalın ve kıvırcık saçlarda ise bu alanı kapatmak daha kolaydır.

Saç Ekiminde Dikkat Edilecek Hususlar

Saç ekimi için özellikle uzman olan kişilerden mutlaka yardım alınması gereklidir. Operasyon sırasında yaşanabilecek muhtemel riskler de ortadan kaldırılmış olacaktır. Hastanelerin ameliyathane koşulların hijyen bir ortamda yapılması gereken saç ekimi uygulaması yapılması gereklidir. Bunun dışında kişi kapacağı mikrop ile saç derisi ve köküne zarar verebilir.

Saç ekimleri kişiye en uygun şekilde tasarlanmalı ve uygulanmalıdır. FUE ve DHI tekniklerinde alınan greftlerin zarar görmemesi için gerekenler yapılmalıdır. Saç ekimlerinde kafa derisinde yaza izi oluşmayacağı gibi saç köklerinin saçın tekrardan çıkış yönüne doğru ekilmelidir. Saçın yapısına uygun olmayan tekniklerden de asla kaçınılması gerekir. Doğal ve hatasız bir saç ekimi için iyi bir araştırma ve analiz yapılmalı, hastane ve doktor seçimli özenle gerçekleştirilmelidir. Ayrıca saç ekimi işlemi ve sonrasında da doktorun tavsiyeleri dinlenmeli ve bunlar özenle uygulanmalıdır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir