Manyetik Kirpik Nedir? Nasıl Takılır? Zararları Nelerdir?

Manyetik kirpikler son yıllarda oldukça popüler hale geldi ve birçok kadın tarafından tercih ediliyor. Bu kirpikler, yapıştırıcı kullanmadan kolayca takılabilen ve çıkarılabilen bir seçenektir. Manyetik kirpikler, kirpiğe yerleştirilen mini manyetikler sayesinde doğal kirpik üzerinde sürtünmeye dayanıklı bir hale getirilir. Bununla birlikte, manyetik kirpikler düzenli olarak kullanıldığında kirpiklere zarar verebilir. Düzenli kullanımda kirpikleri zayıflatır ve dökülmeye neden olabilir. Ayrıca, taktığınız manyetik kirpiklerin ağırlığı da kirpiklerinize ek yük getirebilir. Dolayısıyla, manyetik kirpik kullanırken dikkatli olunmalı ve ara sıra dinlenme sağlanmalıdır. Manyetik kirpikleri kullanmak istiyorsanız, nasıl takılacağına dair talimatlara dikkat etmelisiniz ve kullanmadan önce herhangi bir cilt hassasiyetine sahip olup olmadığınızı kontrol etmelisiniz.
Manyetik Kirpik Nedir? Nasıl Takılır? Zararları Nelerdir?

Manyetik kirpik diğer adıyla mıknatıslı kirpik, ülkemizde yeni yeni duyulmasına karşın başka ülkelerde çok sık kullanılmaktadır. Özellikle daha gür ve bakımlı kirpiklere sahip olmak isteyenlerin tercihi olan manyetik kirpikler, göz makyajının tamamlayıcısı olarak kadınların bakışlarını daha çekici hale getirir.

Pek çok blogger ve güzellik uzmanının kullanmaya başladığı manyetik kirpik nedir, manyetik kirpik takma ve manyetik kirpik nasıl takılır hakkında bütün sorularınızın cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Kadınların bakışlarını çekici kılan, güzel bir göz makyajının tamamlayıcısı; dolgun, uzun ve güzel kirpiklerdir. Göz makyajına kendi göz tipinize uygun olarak yapmayı öğrenebilirsiniz, fakat çoğu kadının şikayetçi olduğu, seyrek ve kısa kirpikleri ancak takma kirpikler sayesinde kusursuz hale getirebilirsiniz.

Takma kirpikler istediğiniz gürlük, dolgunluk ve uzunluk ile hemen imdada yetişir. Kendi zevkinize göre, en önemlisi size yakışanı piyasada çok çeşitli formlarda bulabilirsiniz. Tek tek, bütün , yarım olan takma kirpik türlerinin yanında uzunluk, sıklık ve renk bakımından farklılık gösteren modeller vardır.

Ancak takma kirpiklerin uygulama zorluğu nedeniyle birçok kadın uzak durmak zorunda kalmıştır. Şimdi manyetik kirpikler bu soruna çözüm getiriyor! Manyetik kirpikler, birbirine mıknatısla yapışan kirpiklerdir ve uygulama sırasında yaşanan zorlukların önüne geçerler.

Manyetik kirpiklerin takılış şekli de oldukça kolaydır. Kendi kirpiklerinizi, bir sandviç yapıyor gibi düşünebilirsiniz. Kendi ihtiyacınıza ve beğeninize göre seçtiğiniz manyetik kirpikleri, kutunun içinden toplam 4 parça halinde çıkar. Her göz için ikişer parçadan oluşurlar ve sadece üst kirpiğinize uygulanır. Daha yoğun ve geniş olan parça genelde üst parça olup, kirpik dibinize, gözünüzün dış bitim yerinde son bulacak şekilde, kendi kirpiğinizin üzerine tutturulur. Alt parçayı

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir