Koltuk Altı ve Bikini Bölgesi Kararmasına Bitkisel Çözüm

Koltuk altında ya da bikini bölgesinde kararma problemi, günümüzde pek çok kadının yaşadığı bir sorun haline gelmiştir. Hatta bu kimi zaman, kadınlar için başa çıkılamaz bir hal almış durumdadır. Eğer sizlerde, koltuk altı ve bikini bölgenizde kararma problemi yaşıyorsanız, evde bulunan malzemelerle pratik olarak hazırlayabileceğiniz koltuk altı ve bikini bölgesi kararması bitkisel çözüm ile bu sorunlardan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

KOLTUK KARARMASINA PRATİK ÇÖZÜMLER

1.YÖNTEM:

            1 tatlı kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı gül suyu ve 1 tatlı kaşığı gliserini bir kabın içerisinde karıştırınız. Daha sonra, koltuk altınızı uygulayıp geceden sabaha kadar bekletiniz. Bu karışımı kararma yaşadığınız bölgeye haftada 1-2 kez uygulayarak kararma probleminizi kısa sürede giderebilirsiniz.

2.YÖNTEM:

            1 tatlı kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı şekeri bir kabın içerisinde karıştırıp problemli bölgeye masaj yaparak uygulayınız. Yaklaşık 15 dakika kadar beklettikten sonra durulayın. Problemin çözülmesi için haftada en az iki kere uygulayabilirsiniz.

3.YÖNTEM:

            1 tatlı kaşığı pirinç unu, 1 tatlı kaşığı yoğurt ve 2 tatlı kaşığı çiğ sütü birbirine iyice karıştırınız. Karışımı 15 dakika boyunca problemli bölgeye uyguladıktan sonra ılık su ile durulayın. Haftada 1 ya da 2 kez tekrarlayabilirsiniz.

4.YÖNTEM:

Yarım tatlı kaşığı karbonat ile aldığı kadar suyu macun kıvamına gelene kadar karıştırınız. Daha sonra problemli bölgeye uygulayınız. Bu işlemi hafta en az 2 kere 15 dakika kadar problemli bölgede uygulayınız.

5.YÖNTEM:

            1 tatlı kaşığı pirinç unu ve yarım yemek kaşığı elma ya da üzüm sirkesini bir kabın içerisinde karıştırıp macun kıvamına getiriniz. Bu karışımı koltuk altınıza masaj yaparak 10 ile 15 dakika arasında bekletiniz ve ardından ılık su ile durulayın. Bu işlemden daha iyi sonuç almak için, işlemi haftada en az 2-3 kere tekrarlayınız.

6.YÖNTEM:

            2 adet büyük boy portakalın kabuklarını soyunuz ve güneş alan bir bölgede kurumaya bırakınız. Kuruyan portakal kabuklarını blenderinizden geçirerek toz haline getiriniz. Daha sonra ise kabukları hava almayacak şekilde ağzı kapaklı temiz bir kabın içe alınız. Bu işlemi yaptıktan sonra, koltuk altınıza uygulamak yapmadan önce başka bir kabın içerisine portakal kabuklarından 2 tatlı kaşığı alıp, bunun üzerine 1 tatlı kaşığı kadar çiğ süt ve 1 tatlı kaşığı kadar da gül suyu ilave ediniz. Malzemelerin tamamını kabın içerisinde iyice karıştırınız. Daha sonra sorunlu bölgeye yavaş hareketler ile nazikçe uygulayınız. 5-10 dakika kadar problemli bölgenin üzerinde beklettikten sonra soğuk su ile durulayın. Daha pratik olması açısından, her sabah duşa girmeden önce rahatlıkla uygulayabilirsiniz.

7.YÖNTEM:

            2 dilim patatesi her bir dilimi 1 koltuk altınıza denk gelecek şekilde masaj yaparak 30 dakika boyunca uygulayınız. Daha iyi sonuç alabilmek için 2 hafta boyunca düzenli olarak her gün ya da gün aşırı uygulayabilirsiniz.

BİKİNİ BÖLGESİ KARARMASINA PRATİK ÇÖZÜMLER

1.YÖNTEM:

            Aloe Vera bitkisini ortadan ikiye ayırınız ve masaj yaparak bikini bölgenize uygulayınız. 10 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayınız.

2.YÖNTEM:

            1 portakalın kabuklarını ezip 1-2 yemek kaşığı yoğurt ile karıştırınız. Bu karışımı, problemli bölgeye hafta 2 kere uygulayabilirsiniz.

3.YÖNTEM:

            1 tatlı kaşığı bal, 2 tatlı kaşığı süt ve 1 tatlı kaşığı badem yağını bir kabın içerisinde karıştırıp bir kıvama getiriniz. Daha sonra bu karışımı problemli bölgeye masaj yaparak uygulayınız. 15 ile 20 dakika arasında beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

4.YÖNTEM:

            2 tatlı kaşığı limon ile mümkünse bir miktar lor peynirini birbirine karıştırıp, bikini bölgenizdeki kararma olan yerlere masaj yaparak uygulayınız. 15 dakika karışımı bekletip ardından ılık su ile durulayın.

            Bu yöntemlerden kendinize uygun olanları uygulayarak, koltuk altı ve bikini bölgesi kararması bitkisel çözüm sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir