Haşlanmış Yumurta Diyeti ile 1 Haftada 7 Kilo

Yumurta Diyeti Nedir?

Haşlanmış yumurta diyetinin birkaç çeşidi vardır, ancak her birinde yalnızca su ile kalorisiz içecekler içebilirsiniz. Çoğu meyve, ekmek, makarna ve pirinç gibi yüksek karbonhidrat ve doğal şeker bakımından zengin besinler kesinlikle yasaklanmıştır. Diyet 7 gün sürer. 3 öğün yemeğiniz var. Su veya kalorisiz içecekler ve meyve dışında atıştırmalık yok. Son zamanlarda en iyi zayıflama yöntemlerinin başında gösterilmektedir.

Soru: Neden haşlanmış yumurta ? Haşlanmış yumurtaların kalorisi ile dolgusu çok düşüktür. Protein bakımından epey zengindirler, bu nedenle enerji ihtiyacına fazlaca katkıda bulunurlar.

Haşlanmış Yumurta Diyeti Nasıl Yapılır?

Yumurta diyetinin geleneksel versiyonunda genelde her öğünde yumurta veya tavuk veya balık gibi başka bir faydalı yağsız protein kaynağı tüketmelisiniz. Düşük karbonhidratlı sebzeler veya narenci greyfurt portakal kahvaltı ve akşam yemeğine dahildir. Bir yemek planı diyet listesi örneği aşağıdaki gibi olacaktır.

Haşlanmış Yumurta Diyeti Menüsü Nasıl Olmalıdır?

1 Haftada 7 Kilo Verdiren Haşlanmış Yumurta Diyeti Listesi

1 Gün Pazartesi

Kahvaltı vakti: 2 yumurta + greyfurt. Öğle yemeği: Salata + tavuk. Akşam yemeği: 1 portakal, salata ve 2 tane yumurta

2 Gün Salı

Kahvaltı vakti: 2 yumurta + portakal Öğle yemeği: 2 pişmiş yumurta ve buharda pişirilmiş sebzeler. Akşam yemeği: 1 porsiyon balıklı salata

3 Gün Çarşamba

Kahvaltı vakti: 2 tane yumurta + greyfurt Öğle yemeği: Salata ve tavuk. Akşam yemeği: 1 portakal + vejetaryen salata + 2 yumurta.

4 Gün Perşembe

Kahvaltı vakti: 2 yumurta + portakal Öğle yemeği: Buharda pişirilmiş sebzeler ve az yağlı peynir + 2 tane yumurta. Akşam yemeği: Salata + tavuk

5 Gün Cuma

Kahvaltı vakti: 2 tane yumurta + greyfurt Öğle yemeği: Ton balıklı salata. Akşam yemeği: Salata + 2 yumurta

6 Gün Cumartesi

Kahvaltı vakti: 2 adet yumurta + portakal Öğle yemeği: Salata ve tavuk. Akşam yemeği: Meyve.

7 Gün Pazar

Kahvaltı vakti: 2 tane yumurta + greyfurt Öğle yemeği: Buharda pişirilmiş sebzeler ve tavuk Akşam yemeği: Öğle yemeği gibi.

Not: Diyet Sağlıklı Yaşam ailesi olarak aşağıda paylaşacağımız videoyu kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyoruz. Diyetin uzmanı diyetisyen tarafından önemli noktaları tek tek anlatılıyor.

Yumurta Diyetini Sizler için detaylı şekilde anlatan Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel Teşekkür  Ederiz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir