Göz Altı Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz altı makyajı, günlük hayatta veya özel bir etkinlikte kullanabileceğiniz en önemli makyaj tekniklerinden biridir. Göz altı çantası veya halkaları gibi sorunları gidermek için kullanılır. Göz altı bölgesindeki morlukları, halkaları ve şişlikleri gizleyerek daha sağlıklı bir görünüm elde etmenize yardımcı olur. Göz altı makyajı yapmak zor görünebilir, ancak doğru malzemeler ve tekniklerle kolayca yapılabilir. İyi bir göz altı kapatıcısı, aydınlatıcı ve doğru fırça kullanarak göz altı makyajınızın etkisini artırabilirsiniz. Ayrıca doğru şekilde uygulandığında gözlerinizi daha geniş ve parlak gösterebilir.


Göz Altı Makyajı Nasıl Yapılır?

Makyaj yapılırken amaç yüz bölgemizde bulunan ve bizleri çirkin gösteren kusurları kapatmaktır. Bunun için yüzümüzde bulunan sivilceler, çiller, benleri ve göz altında bulunan morlukları ve torbaları kapatmak gerekiyor. Morluklar ve sivilceleri çok kolay bir şekilde basit malzemeler ile kapatabilirsiniz. Ancak göz çevresine uygulanacak işlemler özenle tercih edilmelidir. Çünkü göz yüzde bulunan en dikkat çekici noktadır. Göz altı makyajı bu nedenle çok önemlidir.

Göz Altı Makyajı İçin Yapmanız Gerekenler


Göz Çevresindeki Morlukları İyileştirmek İçin Bakım Yapın

Makyaja başlamadan önce göz çevrenize morlukları kapatmak için düzenli olarak krem yardımı ile düzenli bir şekilde bakım yapılmalıdır. Bunun için piyasada bulunan etkili çok sayıda krem bulunuyor. Bunlardan birisini tercih ederek gece yatarken ya da sabah kalktığınız makyajdan sonra bu şekilde bakım yapmayı unutmamalısınız. Düzenli bakım sonrasında ağır makyajlar yapmak zorunda kalmayacağınız bir seviyeye gelecektir.

Doğru Renklerle Kamufle Edin

Göz altı makyajı yapılırken en çok yapılan hata aşırı miktarda kapatıcı kullanılmasıdır. Kapatıcılar morlukları tam olarak kapatmayacağı gibi aynı zamanda yüzünüzün üzerinde gri bir nokta oluşmasına neden olabilirler. Doğru tercih mor rengin düzeltilmesine yardımcı olacak renkler uygulanmalıdır. Göz altı morluğunuzu azaltmak ve ortadan kaldırmak için tercih etmeniz gereken turuncu renk olmalıdır. Birçok markanın göz altına uygulamaya yarayan turuncu renkte kamufle malzemesi bulunmaktadır. Sizde bundan tercih ederek temiz bir fırça yardımı ile gözün altında bulunan morluklara gerektiği miktarda sürmelisiniz. Makyajınızın içeriğinde illa kapatıcı uygulamak istiyorsanız kapatıcınızı V şeklinde göz altlarına sürmeye dikkat etmelisiniz. Bu şekilde göz pınarlarınız daha net şekilde ortaya çıkarılmasına yardım etmiş olacaksınız. Göz altı morluklarının rengi bazı durumlarda kahverengiye daha yakın olabilmektedir. Eğer sizin de bu şekilde sorununuz varsa bunun için kullanmanız gereken kamufle ürünlerinde renk tercihinizi lila’dan yana kullanmalısınız. Renk tercihleri birbirini tamamlamak ve kapatıcı görevini tam yapmak için doğru analiz edilerek yapılmalıdır.


Profesyonel Makyaj Teknikleri İle Göz Altı Makyajı

Size tavsiye ettiğimiz göz altı makyajı için kullanılacak makyaj tekniklerini profesyonel olarak makyaj yapan ünlülerden edinerek size ulaştırmaya çalışıyoruz. Düzgün bir şekilde uygulama yapıldığında sizi rahatsız edecek göz altında bulunan morluklardan iz kalmayacaktır.


Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir