Fön Nasıl Çekilir? Fön Çekmenin Püf Noktaları

Fön çekmek, saçınızı şekillendirmek için harika bir yöntemdir. Ancak, başarılı bir sonuç elde etmek için bazı püf noktalarını bilmek önemlidir. Bu makalede, fön çekmenin inceliklerini öğrenerek saçlarınızı mükemmel bir şekilde şekillendirebilirsiniz. Fön nasıl çekilir? Soruna yanıt veren bu yazıda, doğru ekipmanlar kullanarak ve işleme nasıl başlayacağınızı bilerek güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Ayrıca, fön çekerken dikkat etmeniz gereken önemli noktaları da öğreneceksiniz. Saçlarınızın daha hacimli, pürüzsüz ve parlak olmasını istiyorsanız, makalemizi okuyarak fön çekmenin inceliklerini öğrenebilirsiniz.

Evde Fön Çekmenin Püf Noktaları:

Hangimiz zaman zaman kuaföre tonlarca para harcadığımız için ayın sonunu getiremediğimiz anlar yaşamıyoruz ki? Her daim güzel, çekici ve bakımlı görünmek adına neredeyse her hafta kuaföre uğruyor, özellikle saçlarımıza neredeyse bir servet harcıyoruz. Bazen güzellik uzmanı ya da kuaför olmadığımız için kendimize bile kızıyor; evde saç kesimini, saça nasıl fön çekildiğini öğrenme arzusuyla dolup taşıyoruz.

Şayet sizler de paranızın artık az da olsa cebinize kalmasını diliyor, bu parayı başka giderlerinize ayırmak istiyorsanız; evde saç düzleştirmeyi yani saça fön çekmeyi öğrenebilir, bütçenizi az da olsa rahatlatabilirsiniz. Bu yazımda kısaca evde fön nasıl çekilir? Fön çekerken hangi noktalara dikkat etmek gerekir? vb. en merak edilen soruları yanıtlamaya çalışacağım.

Evde Düz Fön Nasıl Çekilir?

Evde düz fön çekerken takip etmeniz gereken adımları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz:

  • Saçlarınızı taradıktan sonra saçlarınızı tutamlara ayırın. Fön işlemine öncelikle saçlarınızın arka yani alt tarafından başlayın.
  • Bir yandan saç fırçası ile saçlarınızı tararken bir yandan da fön makinesini saçlarınıza tutun. Saçlarınızı tarakla mümkün mertebe gergin olacak şekilde tarayın.
  • Düz fön çekerken mutlaka yuvarlak bir saç fırçası kullanmalısınız.
  • Fön işlemi tamamlandığında saçınızın tamamen düzleşmesi için işlemi tekrarlayabilirsiniz.

Evde Dalgalı Fön Nasıl Çekilir?

Evde dalgalı fön çekerken muhakkak yuvarlak bir saç fırçası kullanmalısınız. Saçlarınızın dalgasının daha büyük olmasını istiyorsanız, daha büyük bir fırça; minik olmasını diliyorsanız, daha küçük bir fırça tercih etmelisiniz.

  • Saçlarınızı tutamlara ayırmalı ve ayırdığınız tutama fırçanızı iyice dolamalısınız.
  • Ardından saç tutamını parmaklarınıza dolayarak, saç klipsleri ile sabitlemelisiniz.
  • Tüm saç tutamlarınıza aynı işlemi uyguladıktan hemen sonra klipslediğiniz saçlarınızı açabilirsiniz.

Evde Hareketli Fön Nasıl Çekilir?

Saçlarınızın uç kısmının biraz daha hareketli olmasını istiyorsanız; öncelikle saçlarınızın üst kısmına düz fön çekmeli, ardından uç kısımlarını fırçaya dolayarak, döndürmelisiniz. Saçlarınızın ucunu fırça ile döndürürken de fön makinesini fırçanın üzerinde ve aynı yönde tutmalısınız.

Sonuç

Fön işlemi esnasında saçlarınızın ısıdan zarar görmemesi adına fön makinesi ile saçlarınızın arasında en az 2-3 cm olduğundan emin olmalısınız. Aksi halde direk olarak fön makinesini saçlarınıza yapıştırmanız, saçlarınızın kısa sürede yıpranmasına neden olabilir. Ayrıca, saçlarınızın kısa sürede canlılığını kaybedip, mat görünmesini istemiyorsanız, özellikle kuru, kıvırcık ve yıpranmaya meyilli bir saç tipiniz varsa, saçlarınızı sıcak suyla değil de ılık suyla durulamaya özen göstermelisiniz.

Yukarıdaki önerilerimi dikkate alarak, sizler de ilk denemenizden kısa bir süre sonra rahatlıkla fön çektiğinize tanık olabilirsiniz. Sağlıklı ve güzel saçlara sahip olmanız dileğiyle…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir