Selinay’ın yürümek için maddi desteğe ihtiyacı var

Selinay, hareket etmek için maddi desteğe ihtiyaç duyuyor. Bu konuda yardımcı olmak için yapabileceğiniz pek çok şey var. Örneğin, ona bir maddi yardım sağlayabilir veya yürüme cihazı gibi destekleyici araçlar temin edebilirsiniz. Bu şekilde Selinay’ın hareket özgürlüğüne kavuşmasına yardımcı olabilirsiniz. Bununla birlikte, herkesin yapabileceği en önemli şey, onun yanında olup destek vermek ve motivasyon sağlamaktır. Bu şekilde, Selinay’ın hayatındaki engelleri aşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Selinay’ın Maddi Desteğe İhtiyacı Var

İstanbul’un Sultangazi ilçesinde yaşamını sürdüren 10 yaşındaki Selinay, daha 2,5 yaşında bir bebek iken evlerinin balkonundan düşerek felç geçirdi. Düşme neticesinde beyninde meydana gelen hasar yüzünden Selinay yürüyemiyor ve konuşamıyor.

Hayırsever Vatandaşların Desteği

Konuşma ve yürüme yetilerini yeniden kazanmak isteyen Selinay, fizik tedavi görse de bu tedavisi maddi imkansızlık dolayısıyla yarıda kaldı. Ara sıra gördüğü fizik tedaviye pozitif yanıt veren Selinay yeniden yürüyebilmek ve konuşabilmek için hayırsever vatandaşların desteğini bekliyor.

Tedavinin Süresi

Kızının sağlık durumu ile ilgili bir açıklama yapan anne Zeynep Kaya, “Kızımın konuşma ve yürüme yetilerini yeniden kazanabilmesi için tedavi sürecinin en az 5 – 6 ay kadar devam etmesi şart. Kendisi el işaretleriyle ‘yürüyeceğim’ diyor ve bunun için elinden gelen gayreti gösteriyor. Kızımın sağlığına yeniden kavuşabilmesi için hayırsever vatandaşlarımızın desteğine gereksinimimiz var.” şeklinde konuştu.

Nasıl Destek Olabilirsiniz?

Selinay’ın sağlık durumu ile ilgili bilgi almak ve maddi destekte bulunmak için aşağıdaki iletişim bilgilerinden ulaşabilirsiniz:

Destek Olmak için Sosyal Medya Paylaşımları

Selinay’ın sağlık durumu ile ilgili bilgileri sosyal medyadan da paylaşabilirsiniz:

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir