En İyi Hint Dizileri – En Çok İzlenen Hint Dizileri

En İyi Hint Dizileri, Bollywood filmleri kadar popüler olan Hint dizi sektöründen en çok izlenen ve sevilen yapımları bir araya getiriyor. Bu diziler genellikle aşk, romantizm, dram ve müzikal sahneleri ile dolu ve izleyicileri büyüleyen hikayeleri anlatıyor. En popüler Hint dizileri arasında Mirzapur, Scam 1992: The Harshad Mehta Story, Sacred Games, Delhi Crime, Paatal Lok gibi pek çok yapım bulunuyor. Bu diziler, Bollywood’un yanı sıra dünya çapında bir hayran kitlesine sahip olmuş yapımlardan sadece birkaçıdır. Hint dizi sektörü son yıllarda büyük bir yükseliş yaşadı ve dünya çapında büyük bir izleyici kitlesine sahip oldu. En İyi Hint Dizileri, Hint dizi hayranları için tam bir nimet ve kaçırılmaması gereken bir liste.

En İyi Hint Filmleri 2023

Hindistan; kendine has kültürü, hayranlık uyandıran yöresel kıyafetleri ve içimizi ısıtan eğlenceli müzikleri ile ilgimizi çekmeyi başaran ülkeler arasında bulunuyor. Kadınları güzellikleri ve sevimlilikleri ile ön plana çıkan ülkenin dizileri de en az Hint kültürü kadar ilginç ve sıra dışı bulunuyor. Bu yüzden, Türk kanallarında yayınlanan Hint dizilerini soluksuz bir şekilde izliyoruz. Bu yazımızda mutlaka izlemeniz gereken en güzel ve en keyifli Hint dizilerini sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Kumkum Bhagya (Ah Kalbim)

Hindistan’ın en güzel kadın oyuncularından biri olan Sriti Jha’nun Pragya karakterini canlandırdığı Ah Kalbim dizisi; birbirlerinden karakter olarak tamamen farklı olan iki kız kardeşin aşk ve macera dolu hayat hikayelerini anlatıyor. Aklı başında ve sorumluluk sahibi bir kadın olan Pragya ve aklı bir karış havada olan kız kardeşi Bülbül’ün aynı kişiye aşık olmaları ile değişen hayatlarının konu edindiği ‘Ah Kalbim’ dizisinde aşk, eğlence ve komedi sizi bekliyor. Daha ilk bölüm sonrasında bu diziye bağlanacağınıza şüphe bile duymuyoruz.

Balika Vadhu (İkimizin Yerine)

Çocuk yaşta evlendirilen Anandi ile Jagdiş’in hikayesinin anlatıldığı İkimizin Yerine; eski Hint geleneğinde özel bir yeri bulunun, hatta günümüzde bile devam eden bir toplumsal sorun olan ‘çocuk yaşta evlendirme’ geleneğinin insanları ve toplumu nasıl mutsuz ettiğini gösteriyor. Jagdiş’in tıp fakültesini kazandıktan ve okumak için köyünden ayrılıp şehre gitmesi ile devam eden dizide, Jagdiş üniversite eğitimi alırken Gauri isimli yeni bir kadına aşık oluyor. Aşık olduğu kadını köyüne götüren Jagdiş’in bu davranışı, köyün en zengin insanları olan kendi ailesi tarafından hoş karşılanmayınca Jagdiş, evlatlıktan red ediliyor. Anandi ise aşık olduğu erkeği bir başka kadına kaptırmanın acısıyla tam anlamıyla duygusal bir çöküntüye giriyor. Aşk ve sevginin temel alındığı, ancak toplumsal meselelerin de ele alındığı bu dizide köyünde muhtarlık yapan ve köylüleri aydınlatan Anandi’nin gözyaşlarına ve mutluluğuna seve seve ortak olacaksınız.

Sapna Babul Ka Bidaai (Deli Divane)

Hüzünlü, bir o kadar da tutkulu bir aşkın anlatıldığı Hint dizilerinden biri olan ‘Deli Divane’; kardeş gibi birlikte büyümüş olan iki kız kuzenin hayatını ele alıyor. Güzeller güzeli Sadhna ile onu her daim seven ancak içten içe kıskanan kuzeni Ragini’nin sürtüşmelerle geçen hayatının anlatıldığı Deli Divane dizisinde kendinizden çok ama çok şey bulacaksınız!

Qubool Hai (Zor Sevda)

Hindistan’ın gelmiş geçmiş en güzel ve en sevilen dizilerinden biri olmayı başarmış olan Zor Sevda, birbirleriyle tamamen farklı Asaf ve Zoya’nın çatışmalarla ve zıtlıklarla dolu olan aşk hikayelerini anlatıyor. Anne ve babası Müslüman olan, lakin kendisi Amerika’da büyümüş, bu yüzden de Batı kültürünü benimsemiş Zoya ile geleneklerine ve dinine bağlı olan Asaf’ın aşkına tanık olacağınız bu dizi sayesinde aşkın büyüklüğüne ve engel tanımadığına bir kez daha ikna olacaksınız!

Ishqbaaz (Tutkunun Rengi)

Yalnızca tek

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir