Dudaklara Bal Sürmek

Dudaklara bal sürmek, rahatlatıcı ve besleyici bir uygulamadır. Balın doğal yapısı, dudakları nemlendirir, yumuşatır ve onarır. Ayrıca, düzenli olarak uygulandığında, dudakların daha dolgun ve sağlıklı görünmesine yardımcı olabilir. Dudak bakımının günlük rutininizde önemli bir yer tutmasını istiyorsanız, dudaklara bal sürmek tam size göre! Hem kadınlar hem de erkekler için uygun olan bu uygulama, herkesin kolayca uygulayabileceği bir yöntemdir. En doğal ve etkili dudak bakımı için hemen balınızı hazırlayın ve dudaklarınıza uygulayın!

Makalede Neler Var

Dudağa Bal Sürmenin Faydaları

Dudaklara bal sürmek çatlayan, kuruyan dudaklara bakım yapmanın en etkili yöntemidir. Dudaklara bal sürmek ayrıca dudakların daha dolgun ve canlı görünmesini sağlar. Bayanların hayali olan bakımlı dolgun dudaklara sahip olmak için pahalı kozmetik ürünler almak yada estetik ameliyat olmaya gerek yok. Dudağa bal sürmenin faydaları olduğu gibi dudakların hem yumuşak hemde canlı ve parlak görünmesini sağlayacaktır.

Dudaklar İçin Bal ve Şeker

Kış mevsiminin gelmesi ile beraber oluşan çatlakları yok etmek için bal ve şeker ile evde yapacağınız dudak peelingi dudaklarınıza bakım yapmak için etkili bir maskedir. Evde dudak bakımı yaparak ölü deriyi tarak yeni derinin ortaya çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı toz esmer şeker
 • 1 çay kaşığı zeytinyağı
 • 1 çay kaşığı bal
 • Cam Kase

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Yukarıda saydığımız bütün malzemeleri bir cam kase içine ekleyin ve iyice karıştırın. Hazırladığımız dudak maskesini dudaklarımıza baskı yapmadan uyguluyoruz. Fazla baskı yapmadan dudaklarına sürmelisiniz. Parmaklarınız ile baskı yaparken dudakların tahriş olmamasına özen gösterin. İşlemi bitirdikten sonra duduklarınıza nemlendirici krem sürmeyi ihmal etmeyin.

Pürüzsüz Dudaklar İçin Ne Yapılmalı

Hava değişiklikleri, hastalık, sıvı kaybı sonrası dudaklar cansız, kuru ve çatlamış olabilir. Evde hazırlayacağınız bu basit ama etkili maske ile harika dudaklara sahip olabilirsiniz.

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı bal
 • 1,5 yemek kaşığı süt
 • 1 çay kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Bir cam kase içerisinde yukarıda saydığım bütün malzemeleri ekleyin ve karıştırın. Karışımı parmaklarınız yardımı ile dudaklarına nazik hareketlerle sürün. Ortalama 10 ile 15 dakika kadar bekledikten sonra işlemi sonlandırmak için ılık su ile durulamanız yeterlidir. Daha ilk uygulamadan itibaren dudaklarınız pürüzsüz ve canlı görünecektir. Haftada 3 defa uygulayabilirsiniz.

Bal ve Zeytinyağı İle Dudak Dolgunlaştırma

Dudak dolgunlaştırmak için çok etkili yöntemlerden biride dudaklara bal ve zeytinyağı sürmektir. Evde hazırlayacağınız bu karışımı dudaklarınıza sürerek dolgun dudaklara sahip olabilirsiniz.

Yapılışı

 • 1 çay kaşığı bal
 • 2 damla zeytinyağı

Bal ve zeytin yağını karıştırıp işaret parmağımız ile dudaklara sürdükten sonra yumuşak tüylü bir diş fırçası ile dudaklarımızı fırçalıyoruz. Daha ilk uygulamadan itibaren dudakların dolgunlaştığını göreceksiniz. Her gün uygulayabilirsiniz. Dolun dudaklar için bal ve zeytinyağı en çok kullanılan ve tercih edilen yöntemlerden biridir.

Nemlendirici Etkiye Sahip Dudak Maskesi

Malzemeler

 • 1/2 salatalık
 • 1 yemek kaşığı bal
 • 1 yemek kaşığı yoğurt

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Salatalığın kabuklarını soyun ve blendırdan geçirin. Salatalık suyuna yoğurt ve bal ekleyerek hazırladığınız karışımı dudaklarınıza sürün. Ortalama 15 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Haftada 2 defa yaparak dudaklarınız nemli, parlak ve pürüzsüz dudaklara sahip olabilirsiniz.

Bakımlı Dudaklar İçin Maske

Bakımlı dudaklara sahip olmak bütün dikkatleri üzerinize çekmek istiyorsanız bu maske tam size göre. Bu maske dudakların yumuşak olmasını sağlarken kırışıklıkların görünümü azaltmaktadır.

Malzemeler

 • 1 Adet orta boy domates
 • 1 Tatlı kaşığı bal
 • 1 Tatlı kaşığı yoğ

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş