Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

 

Memorial Hizmet Hastanesi Çocuk Hastalıkları ve Doğum Bölümü`nde; 0-16 yaş aralığında bebek ve çocukların koruyucu sağlık hizmetleri, tetkik ve tedavileri 7 gün 24 saat uzman hekim kadromuz ve deneyimli sağlık personelimiz tarafından yapılmaktadır.

Bebeğinizin sağlığı her şeyden önemli

Yenidoğan bebekler hemşirelerimizin gözetiminde annelerinin yanında takip edilmekte, uzman pediatri hekimlerimizin kontrolünde tüm rutin tetkikleri ve kontrolleri yapılmaktadır. Sonrasında ise bebeğinizin aylık periyodik olarak kontrol edilmesi önerilmektedir. Bebeğinizin bu rutin kontrollerde; fiziksel, sosyal ve psikolojik gelişimleri değerlendirilmekte ve uygulanması gereken aşı takvimi, beslenme programı ve aileler için koruyucu önlemler konusunda takibi yapılmaktadır. Her hangi bir hastalık durumunda ise Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları doktorlarımız, gerektiğinde farklı branşlardan doktorlarla koordineli çalışılarak çocuğunuzun tedavisini gerçekleştirmektedir.

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi
 

Erken doğan ya da problemli olan doğumlarda, bebeklerimiz yenilenen Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde alanında uzman hekim ve hemşireler tarafından takip edilerek tedavi edilmektedir.

  • Anne-bebek dostu olan hastanemizde, muayene öncesinde çocuklarımızın keyifli vakit geçirmesi için düzenlenen oyun alanımızda çeşitli oyuncakların yanı sıra; duvarlar, döşemeler çocukların iyi vakit geçirmesini sağlayabilecek detay ve renklerle süslenmiştir. Annelerin konforunu sağlayacak şekilde dizayn edilmiş emzirme odasında ise bebeklerimizin her türlü ihtiyaçlarının karşılanması mümkündür.
  •  
  • Hastanemizde sağlıklı bir gelecek için, bebeklerimizin doğumlarından itibaren anne sütü ile beslenmeleri gerektiği konusunda annelerimiz bilinçlendirilmektedir.
  •  
  • Polikliniklerimizde randevu sistemi ile çağrı merkezimizden randevu alınarak muayene yapılmakta, acil vakalarda ise acil servisimizde 7 gün 24 saat pediatri hekimleri ile hizmet verilmektedir.

Gizli Hazineleri Keşfedin

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir