Chia Nedir? – Chia Diyeti İle Zayıflamak

Chia nedir? Chia diyeti ile zayıflamak nasıl oluyor? Yazın yaklaşmasıyla beraber tatlı bir telaş sarar hepimizi. Bu telaşın sebebiyse bikinilere girmeni engelleyen o minik mi minik (!) kilolar oluyor. Kıyafetlerinle normal koşullarda oldukça iyi bir şekilde kamufle ettiğin kilolar, yazın sana biraz emrivakiyle kapına dayanan misafirleri hatırlatabilir. Zayıflama fikri güzel de biz genelde lafla yürüyen o gemideki peynirleri bile yeriz. Kendimizi tutamadığımız zamanlarda, bir kereden bir şey olmaz diyerek azar azar kilo almaya devam ederiz.

Chia tohumu diyeti bu noktada devreye giriyor. Chia nedir? Son zamanların en çok konuşulan bitkisel ürünlerinden bir tanesidir. Zayıflamak için en etkili yöntemlerden sayılan chia tohumu içindeki lif ürünleri ve sağlıklı yapısı dolayısıyla da oldukça yararlı bir üründür. Tek bir chia tohumu dahi yüzde 20 protein, yüzde 34 yağ ve yüzde 25 oranında da diyet lifi içerdiği diyetisyenler tarafından açıklanıyor. Yüzde 25’lik yağ oranı içerisinde ise büyük miktarsa omega-3 yağ asitleri bulunmaktadır.

Yine Yeni Yine Yeniden Zayıflamak İçin

Biz kadınlar sürekli zayıflamak isteriz. Yine yeni yine yeniden… Çünkü bazen girdiğimiz depresyon hali, evde tıkılı kalmanın vermiş olduğu o bunalmışlık veya hareketsiz kaldığımız masa başı işi gibi birçok sebep verdiğimiz kiloları tekrar almana sebep olurlar. Sonunda sadece hacıyatmazı andıran bir vücut aynada kendini göstermeye başlar.

Şimdi zayıflamak istediğinde göz önünde bulundurman gereken ilk şey sürekli hissettiğin o açlık hissi ve vitamin ve mineral eksikliği gibi etkenlerdir. Bunlar hep kilo vermeyi engelleyen etkenlerdir. Kabızlık, hikayenin kötü adamı, chia ise işleri kolaylaştıran iyilik perimiz diyelim. Bir nevi balkabağından bir prensesin ortaya çıktığı durumlardaki o sihirli değnek chia tohumu da diyebiliz.

Chia İle Zayıflamak ve Balkabağı Vücuttan Kurtulmak

Uzun süre tok tutması chia tohumunu değerli kılan şeylerden bir tanesi oluyor. Böylece dolap faresi hallerin de ortadan kalkiyor! Kalsiyum içermesi sebebiyle de metabolizman adeta bir Flash(DC’nin en hızlı hareket eden süperkahramanı) etkisiyle kuşatılmışcasına hızlanıyor. Böylece daha hızlı bir sindirim geliyor. Yani kabızlığa da kapıyı gösteriyorsun.

Chia Tohumunun Faydaları Neler?

Kolayca sindirilebilmesi, Chia tohumunu gözbebeği haline getiriyor. Bu tohumu tüketenler genel itibariyle tohumları ya suda bekletiyor ya da sütte iki saat bekleterek yumuşatmayı sağlıyor. Jel haline gelen bu karışımı buzdolabına atıp ertesi gün için hazır hâle getirebilirsiniz. Cildinizin sağlıklı olmasının yanı sıra metabolizmayı da hızlandırırlar. Daha güçlü kemikler ve kaslar için de Chia tohumunu tercih edebilirsiniz. Hatta öyle ki faydaları saymakla bitmeyen bu tohum, diyabet tedavisinde de kullanılmaktadır. İnsülin dengelenmektedir. Karın yağı dokumasının azaltılmasına yardımcı olan bu tohum, zayıflamak isteyenlerin en büyük destekçisi haline geliyor…

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş