Boğaz Şişmesine Ne İyi Gelir | Boğaz Şişmesi Nasıl Geçer

Boğaz Şişmesine Ne İyi Gelir denildiğinde çözüm önerileri için sizlerde yazımızı dikkatli okuyunuz. Özellikler havaların soğuduğu dönemlerde meydana gelen boğaz ağrısı, sizleri oldukça zor duruma düşürebilmekte ve günlük yaşantınızı olumsuz bir şekilde etkileyebilmektedir. Sizlere bu konuda fayda sağlayabilecek olan belli başlı makalelere sitemizde yer veriyor bu dönemi en hafif şekilde atlatmanıza yardımcı oluyoruz. Önerecek olduğumuz tavsiyeler İnternet ortamında çeşitli kaynaklardan derlenen ve toplananlar olduğu için burada yer alan yazılar her hangi bir reçete yerine geçmez. Bu yüzden boğaz ağrınız bu yöntemler ile geçmiyorsa muhakkak bir hekime görünmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü sağlık, riske atılacak bir şey değildir.

Boğaz Şişmesine Ne İyi Gelir ?

Boğaz Şişmesine Ne İyi Gelir sorusunun net cevabını bu sayfada bulabileceksiniz. Soğuk algınlığı sonucunda grip ve nezle gibi belirtilerin görülmesi normaldir. Bu belirtiler ile birlikte boğaz ağrısı da meydana geldiğinde hasta kendini çok güçsüz hissetmekte ve konuşma zorluğu bile çekmektedir. Genellikle soğuk su ya da dondurma gibi yiyecek ve içeceklerin soğuk havada tüketilmesi sonucunda bu tür hastalıklar meydana gelir. Peki bunun için öneriler nelerdir hemen onlara göz atalım.

Boğaz Şişmesi Neden Olur ?

Boğaz şişmesinin temel nedeni bademciklere toplanan iltihap ve mikroplardan kaynaklanmaktadır. Bu iltihaplanma sonucunda hastanın boğazınız şişer ve günlük hayatı etkileyen ciddi sorunlar meydana çıkar. Bu durumdan kurtulmak için sizlere önerilen yiyecek ve içecekleri sıralayalım.

Boğaz Şişmesi Nasıl Geçer

Bir çok nedeni Boğaz Şişmesine Ne İyi Gelir sorusunda dile getirdik. Şimdi ise çözüm önerilerini sizlere sunalım.

Bal ve Limon: Bu ikili boğaz şişmesine son derece iyi gelmektedir. Bir tatlı kaşığı bal ile bir limonun suyunu sıkarak bir bardak içerisine koyun ve iyice karıştırın. İsteğinize bağlı olarak bu karışım içerisine bir tutam karabiber ilave edebilirsiniz fakat fazla koymayın. Gün içerisinde 3-4 kez tüketecek olduğunuz bu karışım sizlere çok iyi gelecektir.

Zerdeçal: Tamamen doğal antibiyotik olarak bilinen bu bitki, iltihap önleyici olarak bilinmektedir. 1 tatlı kaşığı zerdeçalı bir bardak sıcak su içerisine katın ve güzelce karıştırın. Su ılımaya başlayınca boğazınızı bu su ile birlikte gargara yapın. Bu karışımı da günün farklı saatlerinde 3-4 kez tekrarlayın.

Süt: Her yönden besin kaynağı olarak bilinen süt, boğaz ağrısına ne iyi gelir denildiğinde de akla ilk gelen içeceklerden biridir. İltihap üzerinde son derece etkili olan bu besin, ister ısıtılarak içilmeli istenilirse de 1 tatlı kaşığı zerdeçal ilave ederek içilmelidir.

Ihlamur: Kış aylarının vazgeçilmez içeceklerinden biri olan ıhlamur boğaz şişmesine iyi gelmektedir. Boğazın rahatlamasını ve şişkinliğin inmesini sağlayabilen bu bitki, demlendiği zaman içerisine bir dilim elma ve limon kabuğu ilave edilmelidir. Bu şekilde etkisini daha iyi görebilecek ve tam verim alabileceksiniz.

Sizlere aktarmış olduğumuz bu besinler ile sizlerde boğaz ağrısı için yapılabilecek bir çok yöntemi uygulamış olabileceksiniz. Dilerseniz sitemizin ana sayfasından daha detaylı bir arşive ulaşarak oradaki yöntemleri de deneyebilirsiniz. Sağlığınıza dikkat edin ve kalın sağlıcakla..

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir