Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımı Sırları

Yaşlanma karşıtı cilt bakımı, genç, canlı ve pürüzsüz bir cilt için önemlidir. Yaşlanma belirtilerini azaltmak ve cildinizi daha genç görünmesini sağlamak için birkaç basit adım izleyin. Cildinizi nemlendirmek, güneş hasarından korumak, sağlıklı beslenmek ve düzenli egzersiz yapmak yaşlanma karşıtı cilt bakımı sırlarından bazılarıdır. Ayrıca, cildinizi sık sık temizlemek, antioksidan zengini besinler ve cilt bakım ürünleri kullanmak da önemlidir. Yaşlanma karşıtı cilt bakımı uygulamalarından en önemlisi, cildinize özen göstermek ve düzenli olarak bakım yapmaktır. Eğer doğru adımları takip ederseniz, yaşlanma belirtilerini önleyebilir ve sağlıklı ve güçlü bir cilde sahip olabilirsiniz.

Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımı


Gerçek şu ki insan doğduğu anda yaşlanmaya başlar. Yaşadığımız her gün bedenimizde büyük değişiklikler olur hücrelerimiz yenilenir, cilt yapısında değişiklikler gözle görülmeye başlar. Bu süreç genç iken pek fark edilmez ama yaş ilerledikçe belirgin şekilde ortaya çıkar. Yaşlanma karşıtı cilt bakımı genel olarak 30’li yaşlarda başlar. Gençlik döneminde cilt bakımınıza ne kadar önem verirseniz ilerleyen yaşlarda cildiniz daha gergin ve bakımı bi o kadar kolay olur.


Doğal bir güzellik, iyi bir cilde sahip olmanın en önemli kuralı cilt bakımı düzenli yapmak ve cilt bakımın tamamlayan kremleri kullanmaktır.

30’lu Yaşlardan sonra cildimizde oluşmaya başlayan kırışıklıklar, sarkmalar, kuruluk ve nem kaybını mutlaka engellemek için için uygulamanız gereken bazı kurallar bulunmaktadır.

Yaşlılık karşıtı doğal cilt bakım formülleri, cilt sağlıklı tutan doğru beslenme, egzersizler en büyük silahınız olacaktır

Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakımı Önerileri

  • Günde 8 bardak su tüketmeyi alışkanlık haline getirmelisiniz. Unutmayın kuru cilt daima daha erken yaşlanır. 30 yaşına geldiğinizde 40 yaşındaymış gibi görünmek istemiyorsanız sadece su değil bitki çaylarıda gün içerisinde rahatlıkla tüketebilirsiniz.
  • Cildinizi zararlı güneş ışıklarından (UV) koruyun. Güneşten gelen zararlı ışınlar cildin kurumasına sebep olurken cilt kanserinede davetiye çıkarır. Güneşli günlerde dışarı çıkacaksanız zorda kalırsanız koruma faktörlü güneş kremi kullanın.
  • Cilt temizliğini düzenli yapı. Tıkana  gözenekler, kirli bir cilt göründüğünden daha yaşlı gösterebilir sizi.
  • Kırışıklıkları yok etmenin en iyi yöntemi aslında kırışıklıklar başladığında müdahale etmektir. Yen başlayan bir kırışıklığı daha kolay yok edebilirsiniz. Özellikle göz çevrenizde kırışıklık varsa bu Göz çevresi kırışıklığı nasıl yok edilir adlı makalemizi okuyabilirsiniz.
  • Sağlıklı beslenin, düzensiz bir hayat, düzensiz bir yemek alışkanlığı cildin erken yaşlanmasına sebep olur. Yanlış besleme kilo alma, hastalıklar, depresyon durumuna tetiklediği bilinmektedir. Kilo almak cildin gerilmesine neden olur, yaşlandıkça bu durum sarkmalara neden olur. Kilonuzu korumak için günde yarım saat yürüyüş, yada evde yapabileceğiniz 12 dakikalık aerobik çok fayda sağlayacaktır.
  • Artık bazı şeyleri kafaya takmayı, endişelenmeyi bırakmalısınız. Yapılan bir araştırmaya göre mutlu insanlar daha fazla Endorfin salgıladıklarından dolayı daha huzurlu stresten uzak kalıyorlar. Endorfinler, kanser hücrelerini tespit ederek bağışıklık sistemini uyarırlar, cilt kanseri üzerindeki etkisi tartışılmaz.
  • Genç kalmak, canlı ve gergin bir cilde sahip olmak istiyorsanız, mutlaka yüz yogası ile tanışma vaktinizin geldiğini söyleyebiliriz. Bu doğal yöntem ile yüzünüzde kan dolaşımı hızlanacak buda kasların çalışmasına olanak sağlayacağından cildiniz daha diri ve gergin olacaktır. Her gün üşenmeden yapmalısınız, zamanla etkisini göreceksiniz.

Cildinizin daha güzel görünmesi sizin elinizde sigara ve alkol tüketimi bırakın ve güneşe dikkat edin cilt bakımı yaparak cildinize gereken değeri verdiğinizde karşılığını mutlaka alacaksınız. Ayrıca yaşlanma karşıtı krem ler kullanmak kırışıklıkları yok etmek mümkündür.


Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir