Yarım tonluk dünyanın en obez kadını Mayra Rosales’in mucizevi hikayesi

Yarım ton ağırlığındaki dünyanın en obez kadını Mayra Rosales’ın yolculuğu, bir mucizevi hikayeye dönüştü. Yıllarca yemek bağımlılığı ve hareketsizlik nedeniyle obezite ile mücadele eden Mayra, sonunda durumunun farkına vararak hayatını değiştirmeye karar verdi. Ameliyatsız olarak zayıflayan Mayra, 700 pound’dan 150 pound’a kadar düştü. Şimdi sağlıklı bir yaşam tarzı benimseyen Mayra, başarı hikayesiyle insanlara ilham vermeye devam ediyor.

Mayra Rosales’in Hikayesi

Bu yazımızda, tarihsel olarak dünyanın en obez kadınlarından biri olan, 1980 doğumlu Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı Mayra Rosales‘in hikayesini anlatacağız.

Mayra Rosales’in Hikayesi

Aşırı kiloları nedeniyle hayatı boyunca çok acı çeken tanınmış bir kadın olan Mayra Rosales, herhangi bir kişi için son derece yüksek bir kilo olan 500 kilo ağırlığındaydı. Bu kadın, obezitesi nedeniyle psikolojik rahatsızlıklar, şeker hastalığı, yüksek tansiyon, tiroid sorunları ve lenf ödeminden muzdaripti. Ayrıca Mayra yataktan kalkamadığı ve ayakta duramadığı için ayrımcılığa uğradı ve toplumdan izole edildi.

Sabredin ve Başaracaksınız

Büyük bir hapis cezasına çarptırılan Mayra, bulunduğu bu yerden kurtulmayı ve böyle bir rahatsızlığın üstesinden gelmeyi başardı, mide baypası ile diyetler, egzersizler, sağlıklı ve aktif bir yaşam ile zamanla 400 kilo civarında vermeyi başardı. Mayra Rosales, obezitesi ve ciddi sağlık sorunlarıyla mücadele ederek yaşamı için savaşarak radikal bir yaşam değişikliği yaptı. Zorluklara rağmen çabalayıp sebat ettiğinizde, bir şeyler başarabileceğinizi ve böylece görevinizde başarılı olabileceğinizin canlı kanıtıdır.

Değiştirmek İstersen, Sen de Yapabilirsin

Hayat bize farklı fırsatlar sunar ve geldiklerinde onları kabul etmek ya da bırakmak bize kalmıştır. Bu nedenle Mayra, bu radikal yaşam değişikliğini yapmaya ve diğer ameliyatlar arasında gastrik bypass geçirmeye karar verdiğinde değişimin yolunu açmıştı. Mayra Rosales harika bir örnek çünkü 400 kilodan fazla verebildi ve daha normal bir hayata sahip oldu. Bu hikaye bizi denemeye, kişisel ve bireysel mücadelelerimize devam etmeye ve bu şekilde olmak istediğimiz kişi olmaya motive ediyor.

Mayra Rosalesin Hikayesi- Video

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir