Turuncu Saç Nasıl Kapatılır?

Turuncu saç, sık karşılaşılan bir sorun olabilir ve bazen can sıkıcı olabilir. Neyse ki, turuncu saç tonunu kapatmak için pek çok yol vardır.
Bu yöntemlerden bazıları arasında, turuncu saçın üzerine koyu bir boya geçirerek renkleri karıştırmak, saç tonunu soğutmak için yeşil yansıtıcı boyalar kullanmak veya turuncu saç tonunu siyah çay veya kekik suyu ile yıkamak yer alabilir.
Turuncu saçı kapatmak için en iyi yol, profesyonel bir saç stilisti veya renk uzmanına danışmaktır. Bu uzmanlar, saçınızın durumuna uygun en iyi sonucu elde etmek için size özel bir çözüm sunabilirler.
Turuncu saçı kapatmak için doğru yöntemi seçmek önemlidir, böylece saçınızın sağlıklı görünümünü korumakla birlikte, güzel bir sonuç elde edebilirsiniz.

Turuncu Saç Nasıl Kapatılır?

Haziran’ın en güzel günlerini yaşadığımız şu günlerde, saçlarımıza da yaz enerjisini taşıyabilmek adına çoğumuz; saç rengimizi değiştirmeyi düşünüyoruz. Hatta bir kısmımız; daha açık renkli, sarı tonlarındaki saçlarımıza çoktan kavuştuk bile!

Ancak sarı saça sahip olalım, daha çekici ve estetik görünelim derken; maalesef ki bazen ufak olumsuzluklarla karşılaşabiliyor; saçlarımızda istemediğimiz kızıl ve turuncu yansımalar ile yüzleşebiliyoruz.

Bu durumda ise genellikle saç rengimizi tekrar değiştirmeye, çoğu zaman da eski rengimize geri dönmeye karar veriyoruz.

Sarıya Boyatılan Saçlar Neden Turunculaşır?

Uzun zamandır düşlediğiniz sarı saçlarınıza kavuştuktan ve birkaç sefer saçlarınızı yıkadıktan sonra saçlarınızda turunculuk ile karşılaşmanızın en önemli nedeninin saç açıcı oksidanların saç rengini açma işlemi esnasında saçta yeterince bekletilmemesi olduğunu söyleyebiliriz.

Genellikle kuaförlerin dikkatsizliği ile gelişen bu durum, kısa sürede hatta saç boyatma işlemi sonrasında bile saçlarda birtakım turuncu yansımaların ortaya çıkmasına yol açabiliyor. Şayet saçlarınızın saç açma işlemi için gereken süre doldurulmadığı için turuncu olduğunu düşünüyorsanız; en yakın zamanda kuaförünüzü değiştirmenizi öneriyorum.

Sahip olduğunuz saç rengi de saçlarda turunculaşmayı beraberinde getirebiliyor. Örneğin; koyu bir saç rengi bulunan, özellikle siyah ve kahverengi saçlarını sarıya çevirmek isteyen kadınların saçlarında, sarışın ve açık saç rengi bulunan kadınlara nazaran turuncu ve kızıl yansımalara daha sıklıkla rastlanabiliyor.

Mor Şampuan Kullanın!

Saçlarınızı boyattıktan sonra açık ve sarı tonlar için özellikle formüle edilen mor şampuanlardan kullanarak, saçlarınızda kızıl ve turuncu yansıma ile karşılaşma riskini en aza indirgeyebilirsiniz.

Saç renginin korunmasına yardımcı olan mor şampuanlar, aynı zamanda saçlara parlaklık ve canlılık da katıyor. Üstelik piyasada pek çok markanın mor şampuanı bulunduğundan, ekonomik fiyatlara bu üründen kolaylıkla satın alabiliyorsunuz.

Boyalı ve röfleli saçlar için üretilen saç şampuanları ise mor şampuanlar kadar etkili olmuyor. İçeriğinde Ultra-Violet pigmentler bulunan bu şampuanlar; saçtaki sıcak yansımaları önlemenin yanı sıra işlem gördüğü için yıpranan ve canlılığını kaybeden saçları da onarıyor.

Turuncu Giderici Saç Ürünlerinden Yararlanın

Saçlarınızı küllü tonlarda bir saç boyası ile boyayabileceğiniz gibi hazırlayabileceğiniz saç açma maskesi ile de saçlarınızdaki turunculukları yok edebilirsiniz.

Saçlarınızı tek bir renge kavuşturmak için oksidan şeklinde satışa sunulan, turuncu azaltıcı saç bakım maskelerinden birini kozmetik mağazalardan satın alabilirsiniz.

Bu amaçla öncelikle 1 çay kaşığı oksidan ile ½ çay bardağı suyu karıştırın. Ardından bu karışımı tüm saçlarınıza, homojen olacak şekilde yani eşit miktarda sürün. 5 dakika bekleyin. İşlem sonunda saçlarınızı bol ılık suyla durulayın. Durulama işlemi esnasında şampuan kullanmamanız gerekiyor.

Küllü Saç Boyaları ile Saçlarınızı Boyayın!

Saçlarınızı cilalayarak, bir diğer deyişle tekrar boyayarak, saçlarınızda küllü kumral bir renk elde edebilir, son derece rahatsız edici olan kızıl ve turuncu yansımalardan kurtularak, saçlarınızı tek bir renge kavuşturabilirsiniz.

Lakin saçlardaki turuncu ve kızıl yansımaların aşırı yoğun olduğu hallerde küllü saç renginin de çoğu zaman turunculuğu ve yansımaları almakta yetersiz kaldığını da belirtmek istiyoruz.

Küllü saç boyası ile saçlarınızın en az birkaç ton kapanacağını yani daha koyu bir renk elde edeceğinizi de hatırlatmak istiyoruz.

Şayet saç renginizi koyulaştırmak istemiyorsanız; tek çarenizin bir ay kadar beklemek ardından da tekrar kuaföre gitmek olduğunu söyleyebiliriz.

Boyama işleminin üstünden en az 1 ay geçmeden

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir