Sivilce izleri nasıl geçer? Evde yapabileceğiniz doğal krem!

Kadınların en güzel zamanlarını dehşete  düşüren sivilce sorununa artık bir çözüm getirmenin vakti geldi. Hele ki yüzdeki sivilceler ve sivilcenin ardında bıraktığı izler yüzünden depresyonlara giren, psikolojik tedavi gören kadınları düşününce insan konunun önemini biraz daha kavrayabiliyor.Şimdi sizlere özellikle kadınlar için yüzdeki sivilcelerin arkasında bıraktığı izleri ve sivilce lekelerini geçirmenin en kolay yollarını açıklayacağız. Tarifini vereceğimiz doğal kreme gelecek olursak, içeriği bakımından cildi yenileyecektir ve cilt deformasyonlarının önüne geçecektir. Bileşenleriyle sivilce izlerini anında yok edecektir.

Kadınlara yüzdeki sivilce izlerini geçirecek doğal sivilce kremi

Şimdi yapacağınız doğal sivilce kremi ile sivilce sonrası oluşabilecek sivilce izlerini ve sivilce lekelerini ortadan kaldırabileceksiniz.Örneğin, ergenlik döneminde, yüz bölgesinde akne oluşumunu oldukça ağır bir şekilde yaşadınız diyelim. Bu sorundan sonra yüzünüzde aknelerin ve sivilcelerin izleri veya lekeleri kalmış olabilir. İşte şimdi tarifini vereceğim doğal sivilce kremi ile cilt pigmentleri yeniden canlanacak ve iyileşecek duruma gelecektir.Sivilce izlerini geçirecek doğal sivilce kremi tarifiGerekli malzemeler

  • -Muz
  • -Limon
  • -Portakal kabukları
  • -Nar çekirdeği yağı
  • -Tatlı badem yağı
  • -Kayısı

Doğal sivilce kreminin yapılışıBir mikser içerisine 2 adet muz atın. Sonrasında bir portakal soyun. Portakalın içini yiyebilirsiniz. Kabuklarını mikserin içerisine atın. İyice karıştırın. Ardından bu karışıma yarım limon sıkın. Sonra mikser yardımıyla karıştırma işlemini gerçekleştirmeye devam edin.Krem yoğunluğunu almaya başladığı zaman karışımın içerisine bir çay kaşığı tatlı badem yağı, bir çay kaşığı da nar çekirdeği yağı ekleyin. İyice çırpmaya devam. Bütün besinleri iyice birbirine yedirdikten sonra içerisine çekirdeği çıkarılmış bir adet kayısı ekleyin.Mikser yardımıyla karışımı krem haline getirene kadar karmaya devam edin. Tebrikler ? karışımınız hazır.

Sivilce izlerini yok eden doğal sivilce kremi nasıl kullanılır?

Burada önem vermeniz gereken nokta kullanım sıklığıdır. İki günde bir kullanım sıklığı gayet uygun  bir kullanım aralığıdır. Yüzünüze ağır geldiğini  düşünüyorsanız karışıma eklediğiniz muz sayısını azaltabilirsiniz.Sivilce izlerini geçiren doğal kremin kullanımına gelecek olursak, iki elinize bu karışımı alıp elleriniz arasında ısıtın. Bunu ellerinizi birbirine sürterek yapabilirsiniz. Tabi öncesinde yüzünüzü sıcak su ile yıkamayı unutmayın. Sıcak su yüzünüzdeki gözenekleri açacaktır ve cildinizi rahatlatacaktır.Ardından elinizde ısıttığınız doğal sivilce kremini yanaklarınızdan başlayarak masaj yapa yapa yüzünüze sürün. Devamında parmaklarınızla yüzünüze klavye tuşlarına basarmış gibi dokundurun ve masaj yapın. Bu darbeler biraz sert olsun. Bunu yapmaktaki amacımız cildin altta kalan kısımlarını harekete geçirmektir.İki günde bir 20 — 25 dakika kadar yüzünüzde kalmasını tavsiye ettiğimiz doğal sivilce kremini verdiğimiz süre sonrasında yüzünüzü soğuk su ile yıkayarak iyice durulayın.

Sivilce izlerini geçiren doğal krem neler yapar?

Bu krem sayesinde cildinizdeki sivilceler azalacak ve azala azala ortadan kaybolacaktır. Ayrıca sivilcelerin neden olduğu cilt yağlanmasına da çözüm getirecektir.Bunun yanı sıra sivilcelerin ardında bıraktığı sivilce izleri ve sivilce lekeleri de tarihe karışacaktır. Yüzünüzdeki hücreleri besleyen bu karışım ile cildiniz hep nemli kalacak ve hiç kurumayacaktır. Özellikle yazın yüzlerde oluşan güneşin neden olduğu yüz lekeleri  içinde bu karışımı kullanabilirsiniz.

Sivilce izlerini yok edecek başka bir tarif

Gül suyu ve limon ile yapacağımız bu tarif ciltteki bakterileri temizleyecek ve yüzünüzde sivilcelerin yayılmasını engelleyecektir. Gül suyunun cildi besleyici özelliğiyle ve limonun bakterileri yok etme gücünün birleştiği karışım şu şekilde yapılıyor.Bir tutam pamuğu gül suyu ile ıslatıp bu pamukla yüzünüzü silin. Ardından taze limonu daireler şeklinde kesip yüzünüzde bulunan sivilceli bölgelere koyun. 15 dakika bu şekilde kaldıktan sonra yüzünüzü soğuk suyla yıkayın. Farkı hemen hissetmeyebilirsiniz.Sonuç almanız 2 haftayı bulabilir. Ayrıca bu uygulamayı 3 gün yapıp 1 gün yüzünüzü dinlendirin. Öte yandan yüzünüzü her sabah ılık su ile yıkamayı da ihmal etmeyin.Çünkü yastığınızda biriken bakteriler siz uyuduğunuz zaman sivilcelerin açmış olduğu yaralardan içeri girebilir ve böylece farklı enfeksiyonlara sebebiyet verebilirler. Oldukça olası olan bu durumdan yastığınızı temiz tutarak korunabilirsiniz.Ayrıca sivilcelerin ergenlik çağında yüzdeki değişikliklerin gerçekleşmesi için çıkması şarttır. Bu nedenle çok fazla kasmanızı ve bu durumdan yakınmanızı tavsiye etmiyoruz.Uyarı: Buradaki doğal sivilce kremi cildi besleyici besinlerden harmanlanmıştır. Vücudunuzun yapısına göre farklı reaksiyonlar gösterebilir. Böyle bir reaksiyon yaşadığınız vakit doktora başvurmanızı tavsiye ediyoruz. Doktorunuza danışmadan lütfen yüzünüze herhangi bir müdahale de bulunmayınız.Yorumlarınızı sürekli olarak takip etmekteyiz. Aşağıdaki yorum yap kısmından yorumlarınızı iletebilirsiniz. Öte yandan yorumlarınız sizden sonraki okurlarımız içinde hayati değere sahiptir ?

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş