Sinüzit Baş Ağrısına Ne İyi Gelir Nasıl Geçer

Bugün sizler için Sinüzit ağrılarına nelerin iyi geldiğini ve nasıl geçirebileceğinizi ele alacağız.

Baş ağrısı yaşamamış kimse yoktur. Ömrünüzün illaki bir kısmında bu sorunla karşılaşmışsınızdır. Baş ağrısı çeken birçok kişi aslında altında ne gibi sorunlar vardır pek de önemsememektedir. İrdelendiğinde ise altında önemli şeylerin yatabildiği görülmektedir. Kimi insanlar baş ağrısını hafif şekilde atlatırken kimi insanlar ise ağır şekilde baş ağrısı geçirmektedir. Önemli olan kısmı da belirttiğimiz gibi baş ağrısının nedenleridir. Bu ağrının ilaçla tedavisi mümkün ancak temeline inmekte fayda vardır.

Baş ağrısının toplumda görülen en büyük etkenlerinden birisi de Sinüzit dir. Çoğu insan Sinüzit ile oluşan baş ağrılarına çözüm aradığı görülmektedir.

SİNÜZİT AĞRISI NEDEN OLUR ?

Sinüs hastalığı baş ağrısı ile kendisini göstermektedir. Sebebine gelecek olursak mukus salgısının olmaması ve sinüslerde bulunan mukoza zarında iltihaplanma olmasıdır.
Sünizit birçok kişice ıslak saçlar ile rüzgarlı havada gezilmesi olarak görülmektedir ancak altında yatan sebep sadece bu değildir. Öyle ki çürük dişler, soğuk algınlığı ve alerjen etkenler sinüzit e sebep olabilemektedir. Sinüzit Baş Ağrısı belirtileri ise göz altları, yanaklar ve alna vuran ağrı şeklindedir. Sinüzit ağrısını bazen şiddetli atlatılırken bazen de hafif atlatılabilmektedir.

Sinüzit Ağrısı Nasıl Geçer ? ( En Etkili yöntemler )

 • İlk olarak her hastalığın temelinde olduğu gibi alkol ve sigaradan uzak durulması gerekmektedir.
 • Spor her hastalığı geçirmekte ana etkendir. Öyle ki yürüyüş yapmak, egzersiz yapmak hatta fitness yapmak sinüzit hastalığına iyi gelecektir.
 • Depresyon ve stres ağrıların ana kaynaklarını oluşturmaktadır. Sizinde elden geldiğinde stres ve depresyondan uzak durmanız gerekmektedir.
 • Başınızı yüksekte tutarak uyumanız sinüzite iyi gelecektir.
 • Telefon, tablet, televizyon ve bilgisayardan uzak durmaya çalışın. Radyasyon yaydıkları için sağlığınıza çokca zarar verecektir.
 • Su buharı burundaki mukozanın nemlenmesini sağlayacağından sinüzite kesinlikle çokça fayda sağlayacaktır. Yapacağınız sıcak bir duş rahatlamanızı sağlayacaktır.
 • Piyasada satışı yapılan oda nemlendiriciler ile özellikle kaloriferli evlerde oturan insanların odasındaki nem seviyesini yükseltecek ve burundaki mukozanın nemlenmesini sağlayacaktır. Sinüzit e kesinlikle çok faydası olacaktır.

Sinüzit’e Neler İyi Gelir ?

 1. Domates Çayı
 2. Buhar Solunması
 3. Tarçın
 4. Su İçmek
 5. Soğuk ve Sıcak Kompres
 6. Masaj
 7. Kuru havadan uzak durulması

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir