Omega 3 Zengini 5 Yiyecek

Omega-3 bakımından zengin besinler insan sağlığı açısından çok önemlidir. Omega-3 gıdaları, daha üretken olmamıza yardımcı olmak için sağlık, enerji ve odaklanma için beslenme sağlar. Bu yiyecekler günlük yemeklerle iyi gider veya ana bileşen olarak da kullanılabilir. Balık, deniz ürünleri, fındık ve bitki yağı, insanların omega-3 almak için yemeleri gereken birkaç yiyeceklerdendir.

Karides

Birçok restoranda karides lezzetlerde önemli bir rol oynar. Lezzetli, çok besleyici ve pişirmesi kolay. Karidesler bağışıklığı artırmaya ve enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olmak için antioksidanlar içerir. Ayrıca kalp rahatsızlıkları ile mücadelede çok yardımcı olan omega-3 içerirler.Ancak, dikkatli de olmalısınız. Karides ayrıca kan akışını etkileyen bol miktarda kolesterol içerir. Bu yüzden, onları ölçülü yediğinize emin olun.

Chia Tohumları

Veganlar chia tohumlarını severler çünkü omega-3 içerirler, bu da onları kalp sağlığına iyi getirir. Ayrıca, yapımı oldukça kolaydır. Keten tohumlarının aksine, onları öğütmenize gerek yoktur. Onları çiğ yiyebilir, puding haline getirebilir, bir smoothie’ye ekleyebilir veya pişirmenize dahil edebilirsiniz. Bazı insanlar da sebze ve yoğurt üzerine serpmeyi sever.Chia tohumu yemek, özellikle egzersizle birleştirildiğinde kilo kaybına da yardımcı olabilir. Omega-3 içeriği göz sağlığını iyileştirmeye de yardımcı olabilir. Göz problemi olan kişilerin vücutlarında düşük miktarda omega-3 vardır. Bu yüzden bu tohumları yemek görme problemlerini tersine çevirmek için iyidir.

Somon

Balık omega-3 bakımından en zengin yiyeceklerden biridir, bu nedenle talep yüksektir. Somon çok önemlidir ve gezegendeki en besleyici yiyeceklerden biri olarak kabul edilir. Omega 3, B-6 vitamini, kobalamin, magnezyum, protein ve doymuş yağlar içerirler.İnsanlar düşük miktarda omega-3 nedeniyle kişisel yaşamda verimsizlik yaşarlar. Somon yemek, omega-3 bolluğu nedeniyle enerjiyi artırmaya ve verimliliği artırmaya yardımcı olabilir. Yabani somon, 198 gramda 3.428 mg omega-3 içerir ve bu dünyanın en yüksek ikinci somonudur. Yiyeceklere somon eklemek için çevrimiçi olarak çeşitli tarifler vardır. Çocuklar somon yemekten çok fayda sağlayacaktır, çünkü aynı zamanda beyin hücrelerinin gelişmesine yardımcı olur.

Ceviz

Ceviz çok güzel bir omega 3 kaynağıdır. Annelerimizin önerdiği gibi günde 1 avuç yiyerek daha sağlıklı olabilirsiniz.İnflamasyonun azalması ve bağırsak sağlığının desteklenmesi de dahil olmak üzere ceviz yemenin yararları vardır. Ancak yüksek omega-3 içerikleri onları yemenin en iyi nedeni olmaya devam ediyor. Ceviz ayrıca kan basıncını düşürür ve fiziksel aktivitelerde iyileşmenize yardımcı olur. Cevizleri mağazalarda bulabilir veya çevrimiçi taze olarak satın alabilirsiniz.

Avokado

Avokadonun omega-3 bakımından zengin en iyi yiyecekler listesinde olması şaşırtıcı değildir. Düşük miktarlarda içermesine rağmen, yine de tüketilmesi en iyilerden biridir. Avokado, çok miktarda sağlıklı yağ içerdiğinden süper gıda statüsüne sahiptir. Lezzetli, pişirmesi kolay ve çiğ olarak yenebilir veya diğer öğünlere eklenebilir. Muzdan daha fazla potasyum içerirler, kalbe iyi gelir ve kolesterolü düşürmeye yardımcı olurlar.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir