Ombre Saç Nasıl Yapılır? Evde Ombre Saç Yapımı

Ombre saç, son yılların en popüler saç renklendirme teknikleri arasında yer alıyor. Saçların uç kısımlarının açık renkte olması ve saçların üst bölümüne doğru koyulaşması ile oluşturulan ombre saç, doğal bir görünüme sahip olması nedeniyle tercih ediliyor. Evde ombre saç yapmak isteyenler için ise birkaç adımda kolaylıkla uygulanabilen bir teknik. Siz de ombre saç trendine uygun bir görünüm elde etmek istiyorsanız, evde ombre saç yapımı konusunda videolar ve uzman tavsiyelerinden yararlanabilirsiniz. Şimdi siz de kendinize uygun bir ombre saç modeli seçerek kendinizi yenileyebilirsiniz.

Ombre Saç Nasıl Yapılır? Evde Ombre Saç Yapımı

Son günlerde her yerde duyduğumuz ombre saç trendi, yıllardır birçok ünlü isim tarafından kullanılan dip koyu uçları açık saç modellerinin moda olmasıyla birlikte ilgi görmeye başladı. Hem doğallığı hem kullanışlığı açısından oldukça başarılı olan ombre saç renkleri moda olmanın yanı sıra sevildi ve sahiplenildi.

Ombre Saç Yapımı

Ombre saçlara kavuşmak için 2 seçeneğiniz bulunuyor: Kuaföre gitmek veya evde kendi kendinize yapmak. Bu konuda kendinize güvenemiyorsanız mutlaka bir uzmandan yardım almanızı öneririz. Daha önce saç boyaları ile ufak bir deneyim yaşadıysanız evde ombre renk geçişlerini yakalamanız çok zor olmayacaktır.

Kuaförde Ombre Saç Nasıl Yapılır?

Sadece Uçlar

Eğer saç renginiz çok koyu değilse, sadece uçlara renk vermek yeterli olacaktır. Açık saç renklerine sahip kişiler bu konuda daha avantajlıdır.

Komple Boya

Saç renginiz koyu ise ve siz uçlara çok açık bir renk istiyorsanız, kuaförünüzün saçlarınızın diplerini de boyaması gerekecektir. Eğer illa diplerinizi boyatmak istemiyorsanız, uçlarınıza biraz daha koyu bir renk seçebilirsiniz.

Evde Ombre Saç Nasıl Yapılır?

Evde ombre saç yapmak için birkaç seçeneğiniz bulunuyor. Artık tüm boyalara ve setlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Eğer el becerinize ve yeteneğinize güveniyorsanız, evde ombre saç yapmak çocuk oyuncağı olacaktır.

Evde Hazır Ombre Boya Setlerini Kullanarak

Birçok kozmetik mağazasında hazır ombre boya setleri bulabilirsiniz. Tıpkı hazır röfle veya balyaj setleri gibi, tüm ihtiyaç duyacağınız malzemeleri bir arada bulabilirsiniz. Hazır ombre setlerinin birçok rengi bulunuyor. Sarıdan kızıla kadar birçok ombre renkleri bulmak mümkün. Ombre boya setleri genellikle dip ve uç renkleri olmak üzere iki farklı boya içerirler.

Evde Hazır Boya Kullanarak

Saç renginizden 3 ton açık olan bir saç boyası ile sadece saçlarınızın uçlarını boyayarak ombre renkler elde edebilirsiniz. Saç uçlarınıza uyguladığınız boyayı tarayarak saç uçlarınıza iyice yedirmeye özen gösterin.

Evde Açıcı (Oréal) Kullanarak

En etkili sonuca ulaşmak için saç açıcılarından yardım almalısınız. Saçlarınızı tutam tutam ayırıp krepe atın ve uçlarda kalan krepesiz saçlara açıcı sürüp alüminyum folyo ile paketleyin. Ara ara kontrol edin ve istediğiniz renge geldiğinde saçlarınızı yıkayın.

Evde ombre saç yapmak basit olsa da, bazı incelikleri bulunduğundan iyi sonuç almak için mutlaka belirtilen şekilde yapmalısınız. Evde basit şekilde yapabileceğiniz ombre size daha değişik bir hava katacaktır. Konu hakkında görüşlerinizi yorum kısmına yazarak bize sorabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir