Oly krem genital bölgede kullanılır mı, vajinaya sürülür mü?

Oly krem, özellikle genital bölgede meydana gelen cilt problemleri için kullanılan bir tedavi yöntemidir. Genital bölgede meydana gelen yanma, kaşıntı, enfeksiyon, egzama gibi sorunların tedavisinde etkili olan Oly krem, vajina bölgesinde de kullanılabilir. Ancak, vajina içine sürülmesi uygun değildir. Bu nedenle, Oly krem kullanımı konusunda doktor önerilerine ve kullanım talimatlarına uyulması önemlidir.

Oly Krem Nedir?

Oly krem, 30 gramlık alüminyum tüplerde satılan mantar kremidir. Etken maddesi izokonazol nitrat olan Oly kremin Oly sprey ve Oly Plus krem gibi formları da bulunmaktadır. Beyaz opak renkli Oly krem kortizonludur.

Oly Krem Ne İşe Yarar?

Oly krem, ağır iltihap ve egzama ile seyreden mantar enfeksiyonlarını tedavi eder. Ayak mantarı, tırnak mantarı ve genital bölge mantarına iyi gelir.

Oly Krem Ne İçin Kullanılır?

Oly krem, deride oluşan ağır iltihaplar, deride oluşan mantar hastalıkları, mantara ağlı yanma ve kaşınma, mantar ile beraber oluşan egzama, atopik dermatit, el mantarı, ayak mantarı, tırnak mantarı, güneş yanığı, pişik, arı sokması, böcek ısırması, saçta oluşan kepeklenme ve pullanma, üreme organlarında oluşan mantar gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır.

Oly Plus Krem Faydaları Neler?

Oly Plus krem, ağır iltihabi egzamalar ile seyreden mantar hastalıklarına iyi gelir. Derideki yüzeysel mantar enfeksiyonlarının başlangıcında veya ara tedavisinde kullanılır. Alerjik durumlarda kaşıntı, yanma ve kızarıklığa iyi gelir.

Oly Plus Krem Nerelerde Kullanılır?

Oly Plus krem, ellerde, ayaklarda, parmaklarda, genital bölgede, saçlı deride oluşan mantar enfeksiyonları için kullanılır.

Oly Krem Nasıl Kullanılır?

Oly krem için doktor önerisi dikkate alınmalıdır. Günde 1 kere hastalıklı deri üzerine uygulanmalıdır. Tedavi genelde iki veya üç hafta sürmektedir.

Oly Krem Günde Kaç Kere Sürülür?

Kremi günde bir defa kullanmanız önerilmektedir.

Oly Krem İçeriği Nedir?

Oly krem izokonazal nitrat içermektedir. Kremin yardımcı maddeleri ise d sodyum EDTA, stostear L alkol ve L K T Paraf N’dir.

Oly Plus Krem Genital Bölgede Kullanılır Mı?

Oly Plus krem genital bölgede meydana gelen mantar enfeksiyonları için kullanılabilir.

Oly Krem Hamilelikte Kullanılır Mı?

Zorunlu olmadıkça hamilelik döneminde kullanılmamalıdır. Eğer ciddi mantar enfeksiyonu yaşanıyor ise doktor kontrolünde kullanılabilir.

Oly Plus Krem Vajinaya Sürülür Mü?

Evet, günde bir defa kremi vajina içerisine çok değdirmeden kullanılabilir.

Oly Krem Muadili Kremler Hangileri?

Fungajen krem, Gyno-travogen ovül, Travogen sprey, Travogen krem gibi kremler tercih edilebilir.

Oly Krem Fiyatı Kaç Lira?

29,64 TL’dir.

Oly Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Kaşıntı, kızarıklık, yanma, kabartı gibi yan etkileri olabilir.

Oly Krem Kullananların Yorumları Neler?

Kremi düzenli kullanan kişiler, kremin etkisini hemen gördüklerini ve oluşan rahatsızlığın azalarak sona erdiğini belirtmektedir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir