İncir Zeytinyağı Kürü Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

İncir ve zeytinyağı, sağlığımız için son derece faydalı iki besindir. Bu iki mucizevi besini birleştirerek yapılan kür, vücudumuzu birçok yönden güçlendirir. İncir zeytinyağı kürü, sindirim sistemi, bağırsak sağlığı, cilt sağlığı ve kalp sağlığı gibi birçok alanda etkilidir. Ayrıca bağışıklık sistemini kuvvetlendirir ve vücudun antioksidan kapasitesini artırır. Bu kürü yapmak çok kolaydır, sadece birkaç malzeme gerektirir ve rutininize ekleyebileceğiniz harika bir takviyedir. İncir ve zeytinyağı kürü, sağlık için doğal ve etkili bir yöntemdir.

İncir Zeytinyağı Kürü Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Ülkemizde yetişen doğal ürünlerden biri olan zeytinyağı insana verdiği şifaları ile yüzyıllardır sağlık gündeminden hiç düşmemiştir. İncir ise içerisinde fosfor, kalsiyum, potasyum ve proteinler sayesinde vücut için büyük öneme sahiptir. Bunun yanında zeytinyağı da oldukça yüksek oranda vitamin ve minerale sahiptir. Dolayısı ile insanlar, hem incirin hem de zeytinyağının şifalı yönünden faydalanmaktadır. Sizlerde yüce kitabımız Kuran-ı Kerimde de bahsedilen bu şifa yüklü karışımdan faydalanabilirsiniz. İncir zeytinyağı kürü, başta kanserle mücadele sürecinde, bağışıklık sisteminin güçlenmesi için ve cilt sağlığı sorunları için kullanabileceğiniz müthiş bir karışımdır. Bu nedenle başta kronik hastalıkların tedavisinde ve diğer mevsimsel hastalıkların tedavisinde mutlaka kullanılması tavsiye edilir.

İncir Zeytinyağı Kürü Nasıl Yapılır?

Herkesin rahatlıkla evde uygulayabileceği, bu olağan üstü sağlık kürünü evde herkes rahatlıkla yapabilir. Bunun için birkaç adımı takip etmeniz yeterli olacaktır. İşte incir zeytinyağı kürü nasıl yapılır?

 1. Cam bir kavanozun içine 3 yemek kaşığı saf zeytinyağı ekleyin.
 2. 2 adet kuru inciri ince ince dilimleyip, zeytinyağının içine ilave edin.
 3. Bu karışımı bir gün boyunca dinlenmeye alın.
 4. Ertesi gün aç karnına tüketebilirsiniz.
 5. Bir dilim incir yedikten sonra eksilen bir dilim incirin yerine yine bir dilim incir daha ekleyin.
 6. Bir ay boyunca karışımı, düzenli olarak tüketin.

İncir Zeytinyağı Kürünün Faydaları Nelerdir?

İncir zeytinyağı kürünün faydaları asla göz ardı edilemeyecek kadar fazladır. Bu nedenle hem sağlık sorunları olan kişiler hem de genel sağlık durumu iyi olan kişiler bu karışımı düzenli bir şekilde kullanmalıdır. Çünkü farklı hastalıkların tedavisinde incir zeytinyağı kürü hastalıkları tedavi etmede fayda sağlamaktadır.

 • İncir zeytinyağı kürü, cinsel sağlık sorunlarını giderir. Başta erkeklerde görülen cinsel sağlık sorunlarının tamamen ortadan kalkmasına yardımcı olur. 
 • İncir zeytinyağı kürü kabızlık gibi sorunların üstesinden gelir.
 • İncir zeytinyağı kürü kadınlarda regl ağrılarını ve regl düzensizliğini giderir.
 • İncir zeytinyağı kürü solunum yolu enfeksiyonlarına ve astım gibi sorunlara iyi gelir.
 • İncir zeytinyağı kürü öksürüğe iyi gelir.
 • İncir zeytinyağı kürü kalp ve dam

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir