Cilt Lekeleri Nasıl Geçer ? Cilt Lekeleri İçin Maske Tarifleri

Cilt lekeleri herkesin başına gelebilecek bir sorundur ve özellikle kadınlar için oldukça rahatsız edici bir durumdur. Cilt lekelerinin nedeni çok çeşitli olabilir, ancak genellikle güneş ışığına maruz kalmak, yaşlanma, hamilelik, hormonlar veya ciltteki iltihaplanma nedeniyle ortaya çıkar. Neyse ki, cilt lekelerinden kurtulmak için birçok yöntem vardır. Cilt lekeleri için maske tarifleri gibi doğal yöntemlerle cilt lekelerinden kurtulmak mümkündür. Bu yazımızda cilt lekelerinin nasıl geçirileceğine dair bilgi alabilir ve cilt lekeleri için etkili maske tariflerini öğrenebilirsiniz.

Cilt Lekeleri Nasıl Geçer ? Cilt Lekeleri İçin Maske Tarifleri

Başta koyu renkli lekeler olmak üzere cildimizde maalesef ki zaman zaman istemediğimiz lekeler ile karşılaşmak zorunda kalabiliyoruz. Cildimizde iz bırakan ve güzelliğimizi tehdit eden bu lekeler yüzünden daha sık makyaj yapmayı tercih ediyor; leke kapatıcı kremler ile yüzümüzdeki kusurları gizlemeye çalışıyoruz. Ancak tüm çabalarımıza rağmen cilt lekelerimizden kalıcı bir şekilde kurtulamıyoruz.

Aslında cilt lekeleri ile savaşabilmenin, yüzdeki koyu kahverengi leke oluşumunu engelleyebilmenin yolu; her daim güneş koruyucu krem kullanmaktan ve beslenmemize dikkat etmekten geçiyor. Cildinizdeki sivilce ve siyah noktaları sıkmak yerine onları doğal maskeler ile tedavi ederek, cilt lekelerini gideren doğal ev yapımı maskelerden yararlanarak cildinizdeki lekelerden kurtulabilirsiniz.

Cilt Lekelerini Gideren Maske Tarifi 1(Şems Arslan):

Malzemeler:

  • Yarım çay bardağı bal
  • Yarım çay bardağı maydanoz ve limon suyu

Hazırlanışı:

Tüm malzemeleri cam bir kapta güzelce karıştırın. Bir parça gazlı bezi malzemelerin içine bandırarak ıslatın ve gazlı bezi 6-7 dakika boyunca yüzünüzde bekletin. 6-7 dakikanın sonunda cildinizi bol maden suyu ile durulayın. Bu maskeyi haftada 4-5 kez olacak şekilde cildinize uygulayabilirsiniz.

Cilt Lekelerini Gideren Kür Tarifi (Şems Arslan)

Malzemeler:

  • 1 su bardağı rendelenmiş havu

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir