Mutlaka Bilmeniz Gereken 10 Makyaj Tekniği

Mutlaka bilmeniz gereken 10 makyaj tekniği nedir? Bu yazımızda, makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken önemli detayları sizler için ele aldık. Özellikle başlangıç seviyesinde olanlar için faydalı olacak bu yazı, daha profesyonel bir görünüme kavuşmanızda da yardımcı olabilir. Daha fazla bilgi için okumaya devam edin!

Makyajın Küçük Püf Noktaları

Makyaj hileleri, genellikle kadınların yüzlerinde bulunan sorunlu bölgeleri kapatmak veya yüzde bulunan belirli bir bölgeyi ön plana çıkarmak için kullanılan küçük püf noktalarıdır. Bu püf noktaları sayesinde daha güzel ve çekici bir görünüm elde edebilirsiniz. İşte size, güzellik uzmanlarının sırlarını içeren makyaj tekniklerini sizlerle paylaşıyoruz.

1. Kolay Maskara Hilesi

Maskaranızın göz kapağına bulaşmaması için uygulayabileceğiniz basit bir yöntem var. Herhangi bir kart viziti gözlerinizin en dip noktasına dayayarak maskarayı uygulayabilirsiniz.

2. Gözaltı Morluklarını Kapatma Yöntemi

Gözaltı morlukları sizi rahatsız ediyorsa, gözünüzün altına sürdüğünüz ürünün renk düzeltici olmasına dikkat edin. Sarı ve turuncu tonlarındaki renkler gözaltı morluklarının yok edilmesi adına oldukça etkilidir.

3. Kalıcı Göz Kalemi

Siyah kaleminiz gün boyu kalıcı olması ve akmaması için yapabileceğiniz basit bir yöntem var. Gözünüze sürdüğünüz siyah kalemin üzerine jel eyeliner veya siyah göz farı kullanarak, gözlerinizin daha güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

4. Daha Büyük ve Belirgin Gözler İçin

Gözlerinizi daha büyük ve aydınlık göstermek isterseniz, gözlerinizin içine açık tonlarda göz kalemi uygulayabilirsiniz. Beyaz veya bej renkteki kalemler ise gözlerinizdeki kılcal damarların görünümünü azaltacaktır.

5. Cildinizdeki Lekeleri Kapatabilirsiniz

Cildinizdeki lekeler, kılcal damarlar ve kırmızı sivilce izleriyle savaşmak için fondöten’in öncesinde yeşil tonda bir baz uygulayabilirsiniz. Bu sayede cildiniz daha pürüzsüz görünecektir.

6. Dolgun ve Büyük Dudaklar

Dudaklarınızı dolgun ve büyük göstermek için, dudağın ortasına aydınlatıcı, metalik yansımalı özellikle pembe veya şampanya tonlarında göz farı kullanabilirsiniz. İçeriğinde sim barındıran bir dudak parlatıcısı kullanmak da dolgun ve büyük görünen dudaklar için oldukça etkilidir.

7. Pratik Kontör Uygulaması

Kontör yapmak size zor geliyorsa, aydınlatmayı tercih edebilirsiniz. Aydınlatma yaptığınız bölgeler tamamiyle göz önünde olacak, geri kalan bölgeler ise karanlıkta kaldığı için kontör daha yakın bir etki yaratmış olacaktır.

8. Kalıcı Ruj Elde Edebilirsiniz

Rujunuzun gün boyunca kalıcı olmamasından şikayetçiyseniz, bir peçeteyi ikiye ayırıp yarısını dudağınıza yapıştırarak dışarıdan bir transparan pudra veya bebek pudrasını fırça yardımıyla dudaklarınıza uygulayabilirsiniz. Dudaklarınıza yapıştıracağınız peçenin kalın olmamasına dikkat edin.

9. Daha Uzun ve Dolgun Kirpikler

Daha uzun ve dolgun kirpikler için bebek pudrası, maskara ve kulak pamuğu kullanabilirsiniz. Maskaranızı tek kat olacak şekilde sürdükten sonra kulak pamuğunu bebek pudrasına batırıp kipriklerinizin ucuna uygulayabilirsiniz. İkinci kat maskara uygulayarak daha uzun ve dolgun kirpiklere sahip olabilirsiniz.

10. Kırmızı Ruj Kullanmaktan Çekiniyorsanız

Kırmızı ruj kullanmaktan çekinenler, mavi alt tonlardaki rujları tercih edebilirler. Bu sayede dişleriniz daha beyaz görünecektir.

Unutmayın!

Yukarıda bahsedilen makyaj tekniklerini kullanırken, kendinize uygun olanları tercih edin ve yüzünüzdeki doğal güzelliği ortaya çıkarmayı hedefleyin.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir