Lazer Epilasyon Genital Bölgeye Nasıl Yapılır? Zararlı mı?

Lazer epilasyon genital bölgeye nasıl yapılır? Bu soru birçok kişi tarafından sıkça sorulmaktadır. Genital bölge lazer epilasyonu, uygulama sonrasında kesin sonuçlar veren bir tekniktir. Ciltteki tüylerin köklerine lazer enerjisi uygulaması ile tüylerin dökülmesi sağlanır. Bu işlem steril bir şekilde yapılmalı ve uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Zararlı olup olmadığı konusunda ise uzman kişiler tarafından yönlendirme sağlanması gerekmektedir. Lazer epilasyon işleminde kullanılan cihazlar, herhangi bir cilt tahrişi ya da yan etkiye sebep olmaz. Ayrıca, tek seferlik uygulamanın ardından birkaç yıl boyunca tüyler tekrar çıkmaz. Bu nedenle, lazer epilasyon genital bölgeye yapıldığında, kalıcı bir çözüm sağlandığından birçok kişi bu uygulamayı tercih etmektedir.
Lazer Epilasyon Genital Bölgeye Nasıl Yapılır, Zararlı Mı?

Vücudumuzdaki tüylerden sonsuza dek kurtulmamıza olanak tanıyan lazer epilasyon; en genel tanımıyla kıl köklerine gönderilen lazer ışınlar ile bu kıl köklerinin yakılması anlamına gelir. Özellikle 1990’lı yıllardan sonra popüler bir hale gelen lazer epilasyon işlemleri, koltuk altı, bacak, genital bölge gibi vücudumuzdaki istenmeyen kılların yoğun bir şekilde yer aldığı hemen hemen her yere uygulanabilmektedir. Ancak lazer epilasyon uygulamasının alanında uzman kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Aksi halde gerek genital bölgeye gerekse vücudumuzun diğer bölgelerine uygulanan lazer epilasyon, deride kızarıklık hatta yanık gibi ciddi sonuçlar doğurabilmektedir.

Lazer epilasyon genital bölgeye nasıl yapılır? başlıklı bu yazımızda genital bölge lazer uygulamaları ile ilgili olarak sizleri kısaca bilgilendirmek istiyoruz.

Genital Bölgeye Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır

Ağda, traş bıçağı gibi farklı yöntemlerle genital bölgedeki tüylerden kurtulmak mümkün olsa da maalesef ki bu yöntemler, geçici çözümler sunuyorlar. Üstelik genital bölgeye yapılan ağda, bu bölge son derece hassas olduğundan kişinin acı ve ağrı hissetmesine yol açıyor. Hatta ve hatta genital bölgede tahriş, kaşıntı, kızarıklık, ilerleyen süreçte mantar oluşumu bile gözlemlenebiliyor.

Tamamen acısız ve ağrısız bir yöntem olan lazer epilasyon ile genital bölgedeki kıl köklerinin yok edilmesi, kadınlara büyük bir rahatlık sunuyor. Peki, lazer epilasyon genital bölgeye nasıl uygulanıyor? İşlem öncesinde ve sonrasında hangi noktalara dikkat etmeniz gerekiyor?

Lazer epilasyon teknolojisi ile genital bölgenizdeki tüylerden kurtulun!

Oldukça basit bir işlem olan lazer epilasyonun genital bölgeye uygulanması, yaklaşık 10-15 dakika sürmektedir. Hasta, herhangi bir ağrı ya da acı hisset

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir