Karın Germe Ameliyatı Hakkında Bilinmeyenler

Karın germe ameliyatı belli bir yaştan sonra her kadının merak ettiği bir konudur. Karın germe hastanın durumuna göre uygulanmaktadır. Örneğin; sarkık karın derisi, esnemiş karın kasları ve sabit kiloda olan kişiler karın germe operasyonu için uygundur.Karın germe operasyonu çoğu kadını ilgilendiren bir konudur. Öncelikle bu işleme uygun olup olmadığınız hekim tarafından değerlendirilmektedir. İşlem türüne uygun bir şekilde karın germe operasyonu yapılmalıdır. Göbek bölgesinde çeşitli nedenlerden dolayı karın germe operasyonu geçirilebiliyor. Özellikle sarkık karın derisi olan kişilerin ilk tercihi operasyon oluyor.Karın yağlarını eriten kişiler spor ile karın derisini gerdiremiyor. Bu durumda uzman bir hekim tarafından operasyon yapılması uygun görülmektedir. Peki, karın germe ameliyatı olanlar hangi sebeplerden dolayı bıçak altına yatıyorlar , onları maddeler halinde görelim.

  • Sarkık karın derisi olanlar,
  • Sigara kullanmayan kişiler,
  • Sabit kiloda olanlar,
  • Esnemiş karın kasları olanlar,
  • Genel olarak sağlıklı yapıda olanlar

Karın Germe Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Karın germe operasyonu “abdominoplasti” olarak bilinmektedir. Karın bölgesinde fazla deri ve yağı çıkartıp karın kasları sıkılaştırılıyor. Bu sayede daha düz ve sıkı bir göbek sahibi olabilirsiniz. Aşırı derecede karın kısmında sarkan derisi olan kişiler bu operasyonu tercih ediyor. Çünkü bu konudan şikayetçi olan kişiler spor ile vücut sıkılaştırmak yerine operasyonu tercih ediyor.Karın germe operasyonu herkes için aynı şekilde uygulanmaz. Ayrıca bu operasyon işe kilo vermeniz mümkün değildir. Eğer kilo vermek gibi bir durum söz konusu ise spor ya da egzersiz yapmanız gerekiyor.Karın germe operasyonu Türkiye’de oldukça popülerdir. Bu yüzden farklı türde operasyon biçimi vardır. Hastaya bağlı olarak operasyon türü değişkenlik göstermektedir. Hangi karın germe operasyonu sizin için uygundur? sorusuna yanıt aranıyor. Bu makalemizde karın germe operasyonu türleri hakkında bilgi vereceğiz

Tam Karın Germe Ameliyatı

Karın kasları gevşemiş ya da karın bölgesinde fazla deri olan kişiler “tam karın germe” operasyonu olmaktadır. Bu sayede göbek üstü ve göbek altında düz bir görünüm elde edilmektedir. Bu operasyon türünün geleneksel olduğunu söyleyebiliriz. İyileşme süreci 2 hafta sürmektedir.Aynı zamanda işlem esnasında liposuction uygulanarak fazla olan yağ azaltılabilir. Ameliyat esnasında Plastik Cerrah karın kaslarını sıkılaştırarak fazla deriyi ortadan kaldırır. Ancak belirtmek isteriz ki karın germe operasyonu ile kilo veremezsiniz. Bunun için diyet ya da spor yapmalısınız.

Mini Karın Germe Ameliyatı

Zayıf olan kişilerde çıkan göbekten rahatsız oluyorsanız sizler de “mini karın germe” operasyonu olabilirsiniz. Bu operasyonda alt karın düzlenir. Hastaların pek çoğu hızlı bir şekilde iyileşir. Günlük yaşantınıza bir hafta sonra devam edebilirsiniz. Bikini altında gizlenen fazla deriyi ortadan kaldırmak için tercih edilen bir operasyondur. Ancak operasyon türüne siz karar veremezsiniz. Uzman bir Plastik Cerrahtan yardım almalısınız. Bikini altında bulunan fazla deri sıkılaştırılarak ortadan kaldırılmaktadır.

Genişletilmiş Karın Germe Ameliyatı

Tam karın germe operasyonunun geniş kapsamlı operasyonu olduğunu söyleyebiliriz. Genel sağlığında sorun olmayan ve karın bölgesinde oluşan istenmeyen deriyi gidermek için uygulanan operasyondur. Bölgede bulunan fazla doku bu operasyon ile alınır. Bu sayede cerrahi müdahale ile daha fazla bölge düzeltilir. Kesiyi kapatmadan önce göbek deliğinin yeri belirlenir.Genişletilmiş karın germe operasyonu olan kişilerin iyileşmesi birkaç hafta sürmektedir. Ayrıca liposuction, vücutta fazla olan yağları azaltmak ve şekillendirmek için sıkça tercih edilen bir operasyondur. Genişletilmiş karın germe ile liposuction yaptırabilirsiniz. Bu sayede istenilen görünüm elde edilmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Ağrılı mıdır ?

Karın germe ameliyatı biraz  ağrılı bir operasyon olduğu söylenebilir. Eğer hasta ortalama bir hafta kadar eğilerek yürümesi kendisini rahatlatacaktır.

Karın germe ameliyatı sonrası

Karın germe ameliyatı sonrası iyileşme sürecinde izlerin kapanıp tam iyileşmesi için öncelikle operasyonu geçiren kişinin dikkatli hareket etmesine bağlıdır. Yara iyileşme hızına ve kalitesine göre bu süre 1 ile 2 yıl arasını kapsamaktadır.

Karın germeden sonra kilo alınır mı?

İnsanlar karın germe ameliyatı sonrasında yanlış bir kanıya kapılabiliyorlar. O da  kilo almayacaklarını sanmaları. Maalesef bu söz konusu değildir. Bu nedenle; karın germe ameliyatı sonrasında kilo almamak için beslenme programları uygulanmalıdır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş