Kalben Derneği’nde Çocuklar ‘Koruma’ altında

Kalben Derneği, çocukların korunması amacıyla kurulmuş bir dernektir. Derneğimizde, çocuklar için güvenli bir ortam sağlamak amacıyla pek çok çalışma yapmaktayız. Eğitim, barınma, sağlık gibi temel ihtiyaçlarla birlikte, çocukların psikolojik ihtiyaçlarına da önem veriyoruz. Her çocuğun kendine özgü yetenekleri olduğunu düşünerek, yeteneklerini ortaya çıkarmalarına ve geliştirmelerine yardımcı oluyoruz. Kalben Derneği olarak, çocukların mutlu ve sağlıklı bir şekilde büyümesi için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.

Kalben Derneği Neler Yapıyor?

Koruma Şirketler Grubu, ülkenin her koşulunda üreten ve geleceğe yatırım yapan bir şirkettir ve Koruma Altında Yetişen Gençler ve Korucu Aile Derneği (KALBEN) ile iş birliği yapmaktadır. Kalben Derneği, koruma altında yetişen gençlerin dayanışmalarının sağlanması amacıyla kurulmuş ve İstanbul ve Kocaeli’de 8 ayrı ev ve yurtta eğitim vermektedir.

Kalben Derneği, 300 çocuğun koruyucu aile yanına yerleştirilmesini sağlamış ve 86 binden fazla saat çocuklara eğitim imkanı sunmuştur. Koruyucu aile modelinin toplumda yaygınlaşması ve koruma altında yetişen gençlere psiko-sosyal ve hukuki destek sağlanması amacıyla da hizmet vermektedir.

Kalben Çocuk Köyü’nün Tohumları Atıldı

Kalben Derneği Kurucu Genel Başkanı Pelin Çalışkanoğlu Ekşi, kalınmaya ihtiyaç duyan çocukların ruhunda meydana gelen kırılmaları önlemek için “Kalben Çocuk Köyü”nün tohumlarını attıklarını belirtmiştir. Köy, 4 çocuk evi, yemekhane, kütüphane ve kapalı etkinlik alanı olmak üzere 7 ayrı binadan oluşacaktır.

Çocuklar Yeni Yılı Neşeyle Karşılayacak

Koruma Şirketler Grubu ve Kalben Derneği, 2021’in son etkinliğini Kocaeli’nde koruma altındaki 40 çocuk için yeni yıl etkinliği düzenleyerek gerçekleştirdi. Çocuklar animatörler eşliğinde oyunlar oynayıp şişme oyun alanında eğlendiler. Öğle yemeği ve pek çok ikramdan sonra, yeni yıl pastası kesilerek çocuklara çeşitli hediyeler sunuldu.

Vazifemiz, Çocuklara Aydınlık Yarınlar Bırakmak

Koruma Şirketler Grubu Başkanı V. İbrahim Aracı, çalışmalarının odak noktasının gençler olduğunu belirtmiş ve çocuklar için aydınlık yarınları hedeflediklerini söylemiştir. Çocukların gelecekte hatırlayacakları güzel anılar bırakmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etmiştir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir