İstenmeyen Tüylerden Doğal Yöntemlerle Kurtulun

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın doğal yollarını merak ediyor musunuz? Pahalı ve zararlı kimyasal ürünler yerine, evinizde kolayca yapabileceğiniz doğal tedavi yöntemleriyle tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Tüylerinizin durumuna uygun olan malzemeleri kullanarak cilt sağlığınızı koruyarak pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz. Ağda, balmumu, epilasyon gibi yöntemlerin yanı sıra, doğal yöntemleri de deneyerek, sağlıklı bir biçimde istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Doğal cilt bakımı ürünleriyle güzelliğinizi koruyun!


İstenmeyen Tüylerden Doğal Yöntemlerle Kurtulanbilirsiniz

Tüyler vücudumuzun belli bir kısmında çıkan yada istenmeyen bölgelerinde çıkan, özellikle bayanları çok rahatsız eden kıl yapılarıdır. Vücudunuzda çıkan istenmeyen tüylerden doğal yöntemlerle kurtulmanız mümkündür. Eğer vücudunuzun istemediğiniz bir bölgesinde istenmeyen tüyler varsa size vereceğimiz doğal yöntemlerle kurtulabilirsiniz. Bu kürleri uygulamadan önce tüylü bölge temizlenir ve hazırladığımız doğal kürleri temizlediğimiz bölgeye sürmemiz yeterlidir.

Cilt bakımın ve cilt temizliğininde bir aşaması olan istenmeyen tüyler doğal kürlerle temizlenmesi hem cildinizin tazelenmesi sağlarken ayrıca cildiniz daha güzel ve canlı durmasını sağlayacaktır.

İstenmeyen Tüylere Doğal Çözüm:

  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • 1 tane limon

Hazırlanması ve Uygulanması: 1 adet limonun bir kasenin içeni iyice sıkılarak suyu alınır, limon suyunun içine 1 kaşık tuz eklenerek karışım hazırlanr. Tüylü olan bölge ağda yada epilsayon temizlendikten sonra hazırladığımız karışımı pamuk yardımı ile temizlediğimiz böyle iyice sürüyoruz. Bu hazırladığım karışı ağda yapılan bölgeye ağda yaptıktan sonra 3 gün boyunca uyguluyor her ağda yapıldıktan son bu şekilde devam edilmelidir ayrıca karışımı sürdükten sonra 2 saat boyunca yıkamamalıyız ama bu karışımı sadece yüzünüze uygularsanız o zaman süre 15 dakikayı geçmemelidir.

İstenmeyen Tüyler için Soğan ve Sarımsak Kürü

  • Soğan
  • Sarımsak

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Soğan ve sarımsak rende yardımı ile iyice rendelenir. Sarımsak sulandırılarak soğan suyuna karıştırılır ve karışım hazırlanır. Hazırladığımız kür temizlenen bölgeye pamuk yardımı ile sürülür ve bu şekilde 1 saat bekledikten sonra ılık su ile yıkanarak temizlenir.

İstenmeyen Tüyler İçin Portakal ve Zeytinyağı Kürü

  • Portakal
  • Zeytinyağı

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Portakalın kabuğu soyularak blenderdan geçirilerek krem kıvamına gelmesi sağlanır, daha sonra ise bu karışıma zeytinyağı eklenerek kürümüz hazırlanır. Ağda ile temizlenen bölgeye hazırladığımız portakal kürü sürülerek 1 saat bekledikten sonra ılık su ile temizliyoruz bu işlem her ağda yapıldıktan sonra 3 gün denenmelidir.

Sizlere doğal şekilde tüylerinizden kurtulmak için en çok uygulanan ve doğal olan yöntemleri yazmaya çalıştım ayrıca düzenli şekilde nane çayı içmek hem cildinize iyi gelecektir hemde tüylerinizden kurtulmanızı sağlayacaktır.

Sizlere verdiğim bu kürleri mutlaka tüyler ağda yada başka yöntemle alındıktan sonra sonra denenmelidir. Eğer tüylerinizi jilet ile almışsanız bu kürlerin hiçbir faydasını görmeyeceksiniz.


Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir