Gözaltı torbaları nasıl geçer? Göz şişliğine ne iyi gelir?

Göz altı torbaları nasıl geçer? Göz şişliğine ne iyi gelir?

Uyandıktan sonra, göz altı torbalarını gördüğümüzde, onların görünümünü azaltmak için ve yüzümüzün eski görünümünü geri kazanmak için bir çözüm yolu aramaya başlarız. Çoğumuzun başına gelen göz altında oluşan ve yüzümüzün yorgun görünmesine neden olan ve çoğu zaman makyajla bile çok zor gizlenen çirkin torbalarımız, uykusuz geçen bir gece sonrasında sıvı tutulumu nedeniyle ortaya çıkmaktadır.Neyse ki, özgüvenimizi etkilemesine izin vermeyerek, doğal güzelliğimize dönmek için yapılabilecek birçok şey vardır.Günümüzde piyasada satılan göz altı torbalarını azaltmak ve yok etmek için pek çok ürün olsa da, o kadar para dökmenize gerek kalmadan bazı doğal ürünlerin yardımıyla bu çirkin torbalardan kolayca kurtulabilirsiniz.

Göz altı torbalarından nasıl kurtuluruz?

Şimdi bakın bakalım göz altı torbalarından kurtulmak için evinizde bulunan bu doğal gıdalar hangileri?Patates; Sıklıkla göz altı torbalarından şikâyet ediyorsanız; buzdolabında gerektiğinde kullanmak ve bu sorunu çözebilmek için 1 adet patates tutmaya başlayın.

  • Soğuk olan patatesi küçük dilimler halinde keserek 15-20 dk. gözlerinizin üzerine uygulayın.

Patates anti-enflamatuvar özelliği sayesinde kısa bir sürede göz altı torbalarının azalmasına yardımcı olacaktır.Süt; cildin yenilenmiş görünümünü koruyarak besler ve sıvı ihtiyacını karşılar. İnflamasyon(iltihap) ile koyu renkli halkaları azaltmak için göz çevresine az bir miktarda zufa otu ile birlikte uygulayarak kullanabilirsiniz.

  • 2 parça pamuğu süte batırıp ve yaklaşık 20 dk. gözlerinizin üzerine koyarak da birikmiş ödemi ortadan kaldırmaya ve yorgun gözlerinizi canlandırmanıza yardımcı olacaktır. Güzel bir sonuç elde etmek istiyorsanız tabi ki sonuç alana kadar günlük olarak uygulamalısınız.

Salatalık; göz altında oluşan torbalar ve iltihap için klasik bir ilaç olup, tedavi için en çok tercih edilen yöntemlerdendir. Salatalık, su ve antioksidanlar açısından çok zengindir.

  • Göz altı torbalarınıza koymak için 2 dilim salatalık ve üzerinde 20 dk. boyunca bekletin.

E vitamini; Güzellik ve cilt bakımı mevzu bahis ise kesinlikle kaçırmamanız gereken en iyi maddelerden biri de E vitaminidir. Muhteşem bir şekilde cildin nem eksikliğini giderir ve anti-enflamatuvar, güçlendirici özellikleri sayesinde daha canlı gözlere sahip olursunuz. Ayrıca da göz çevresindeki kırışıklık oluşmaya müsait yerleri de beslemiş olacaksınız.

  • Biraz suya bir kaç damla E vitamini yağı ekleyin ve karışıma pamuk topları ya da küçük pamuk parçaları batırın. Sonra 20 dk. boyunca pamuklarla gözlerinizi örtün.

Papatya çayı; Yine Anti-enflamatuvar ve yenileme özellikleri sayesinde, papatya çayının gözlerin altında oluşan torbaları azaltmasının mükemmel bir yoluyla karşı karşıyasınız.

  • 2 poşet papatya çayını soğuk suya batırın ve daha sonrasında 15 dk gözlerinize koyun. Bu çayı yatmadan önce ve kalkar kalkmaz olacak şekilde, günde 2 kez sonuç alana kadar uygulayın.

Kaşık; Şaşırdınız mı yoksa? Ne kadar kolay bir yöntem daha değil mi? İhtiyacınız olan tek şey, bir bardak buzlu su ile 4 adet kaşık.

  • Öncelikle, kullanacağınız kaşıkları buzlu suda bekletin ve soğuyan kaşıkları gözlerinizi kapatıp üzerine temas ettirin. 2 kaşığı kullanırken, diğer 2 kaşığı da suda bekletin ki elinizdeki kaşıklar ılıklaştığında diğerleri de kullanılmaya hazır olsunlar. Kaşıklar her ılıklaştığında değiştirin ve iltihabı azaltmak için bu tedaviyi birkaç dk. boyunca uygulayın.

Bu tedavi uygulamasını yüzünüzün tamamına da uygulayabilirsiniz. Gördüğünüz gibi çok kolay tedavi yöntemleri ile göz altı torbalarını gözümüzde büyütmemize gerek kalmadı! Onlar kurtulması çok kolay birer torbacık ?Daha faydalı alternatifler için bir önceki yazımız olan cilt, deri sarkmasına ne iyi gelir? Cilt sarkmasını yok etmenin yöntemleri makalemizi okuyabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş