Göğüs Dikleştirme Ameliyatı Hakkında Merak Eedilenler

Göğüs dikleştirme ameliyatı, sarkık göğüslerin görünümünü iyileştirmek amacıyla yapılan bir cerrahi müdahaledir. Hem kadınlar hem de erkekler için uygun bir seçenek olan bu ameliyat, genellikle yaşlanma, hamilelik, kilo alıp verme gibi nedenlerle oluşan sarkmanın giderilmesinde etkilidir. Göğüs dikleştirme ameliyatı sırasında, meme dokusu yeniden şekillendirilir, fazla cilt ve yağ dokusu çıkarılır ve göğüsler daha sıkı ve dik hale getirilir. Bu işlem daha güzel, daha genç ve daha estetik bir görünüm sağlayarak, özgüveni artırır. Ancak, her türlü ameliyat gibi, göğüs dikleştirme ameliyatı da belirli riskleri içermektedir. Bu nedenle, ameliyat öncesinde detaylı bir değerlendirme yapılmalı ve ameliyatı gerçekleştirecek doktor seçimi konusunda dikkatli olunmalıdır.

Meme Dikleştirme Cerrahisi: Dik ve Estetik Göğüsler İçin İdeal Çözüm

Dik Göğüsler Neden Sarkar?

Yapısal olabileceği gibi kilo alma-verme, hamilelik, yaşın ilerlemesi gibi nedenlerle de meme şekli değişebilir ve göğüslerde sarkmalar yaşanabilir. Yer çekimi etkisi bile zamanla dik göğüslerin yapısını etkileyebilir. Sarkık göğüslerin nedenleri farklı olsa da bu sorunu gidermek için oklar meme dikleştirme cerrahisini işaret eder. Meme dikleştirme cerrahisi, sarkık göğüsler ile sıkıntı yaşayan, mutsuz olan ve kimi zaman kendini sosyal yaşamdan soyutlayan birçok kadına arzu ettiği göğüs estetiğini sunar.

Kimler Meme Dikleştirme Estetiği Olabilir?

Meme toparlama ameliyatı olarak da tabir edilen meme dikleştirme operasyonu göğüslerindeki sarkma probleminden kurtulmak isteyen ve 18 yaşını geçen tüm kadınlara uygulanabilir. Genel sağlığı ameliyat olabilmeye uygun olan her kadın hayalindeki dik göğüslere bu estetik cerrahi ile kavuşabilir. Her kadının meme yapısı gibi yaşayabileceği meme sarkma problemi  de farklı derecelerde olabilir. Bir kadının iki meme görünümü de birbirinden farklı olabilir. Bu durumda da meme dikleştirme ameliyatı yapılabilir.

Meme Sarkması Nasıl Düzeltilebilir?

Dik meme görünümünü tekrar kazanabilmek için uygulanan cerrahi meme dikleştirme operasyonudur. Meme dikleştirme operasyonu ile sarkan meme yapısı kişinin vücuduna en uygun şekilde toparlanır ve sarkık göğüs ucu yukarı alınarak göğüs estetiği sağlanır. Ancak kimi durumlarda tek başına meme dikleştirme ameliyatı istenilen dolgun ve dik meme görünümünü sağlayamaz. Bu durumda meme büyütme ameliyatı ile birlikte uygulanması gerekebilir. Bu süreçte tamamen kişinin sahip olduğu meme yapısına ve sahip olmak istediği meme şekline göre bir planlama yapılır. Bu konuda daha ayrıntılı bilgiye sahip olmak için meme dikleştirme sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Hangi Teknikler Kullanılır?

Genel anestezi uygulanarak gerçekleşen meme dikleştirme operasyonu, meme yapısına bağlı olarak belirlenen özel tekniklerle sağlanır. “Ters T Skar” ve “Vertikal Skar” teknikleri uygulanabilir. Meme toparlama derecesine bağlı olarak ameliyat süresi 1-3 saat arasında değişebilir. Meme dikleştirme ameliyatı sürecinde meme başı, süt bezleri ve süt kanalları korunur.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Meme dikleştirme ameliyatı sonrası hayalinizdeki dik meme profiline kavuşabilirsiniz. Ameliyat öncesi uygulanan 3 boyutlu görüntüleme yöntemleri sayesinde göğüs estetiği modellemelerini görebileceğiniz için memelerin yeni görünümü sizin için sürpriz olmaz. Meme dikleştirme ameliyatı sonrası özellikle ilk 6 aylık süreçte dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bu iyileşme süresi içinde hekiminizin belirttiği kurallara dikkatle uymanız gerekir. Çünkü ameliyat sonrası meme şekli ideal halini bu süre sonunda alır.

Ameliyat sonrası hafif ağrılar olabileceği gibi, tamamen kişisel tercihinize bağlı olarak ek ameliyatlarda da gerçekleştirilebilir. Örneğin aynı anda liposuction tedavisi uygulamak mümkündür. Ameliyat sonrası sporcu sütyeni ya da korsenin düzenli bir şekilde kullanımı önem arz eder. İstenilen estetik meme görünümünün tam olarak oluşması için bu önemli bir adımdır. Yine belirtilen hijyen ve bakım kurallarına da dikkat edilmelidir.

Meme Dikleştirme Ameliyatının Olası Riskleri Nelerdir?

Meme dikleştirme ameliyatı son derece güvenli bir operasyondur. Ancak her cerrahi müdahale gibi bu operasyon da olası riskleri barındırır. Bunların başında enfeksiyon, kan pıhtılaşması, anestezi riskleri gelir. Ancak bu riskler hekimler tarafından minimuma indirilir. Doğru bir hekim ve hastane seçimi son derece önemlidir.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Nedir?

Meme dikleştirme ameliyatı sarkık göğüs görünümünü ortadan kaldıran ve daha dik meme şekli sunan bir cerrahi yöntemdir. Doğru bir teknik ile uygulandığında harika sonuçlar yaratabilen meme dikleştirme operasyonu için en önemli kriterlerden biri kişiye özel planla yapılmasıdır. Başarılı bir sonuç için kişiye özel bir planlama ile sarkık göğüsleri toparlama, meme şekli verme ve gerekli ise aynı anda meme büyütme ya da meme küçültme cerrahilerini uygulamak gerekir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir