Gıdık Eritme Egzersizleri ve Yolları ve Maskeler

Gıdık eritme egzersizleri ve yöntemleri, sıkı ve genç bir cilt için harika bir seçenektir. Gıdık eritme egzersizleri, yüz kaslarınızı güçlendirir ve yüz şeklinizi iyileştirir. Bunun yanı sıra gıdık eritme maskeleri, cildinizi nemlendirerek kırışıklıkların önlenmesine yardımcı olur. Gıdık eritme yöntemleri arasında yüz yogası, masaj teknikleri ve akupunktur da yer alır. Bu yöntemler yüzünüzdeki gerilimi azaltır ve cildinize daha genç bir görünüm sağlar. Gıdık eritme egzersizleri ve yöntemleri cildinizin daha sağlıklı ve genç görünmesine yardımcı olurken aynı zamanda stresinizi de azaltacaktır. Yüz yogası, masaj teknikleri ve akupunktur gibi yöntemleri uygulayarak cildinizdeki değişimi gözlemleyebilir ve daha da sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.
Gıdık Sarkmasının Nedenleri

Gıdık sarkması, cildin esnekliğini veren kolajen üretiminde yaşa bağlı azalma, deformasyona bağlı boyun sarkması, aşırı kilo alma veya kilo kaybetme gibi nedenlerle oluşabilir. Kiloların düzensiz şekilde alınması, gıdık bölgesinde sarkmalara neden olabilir. Cerrahi yöntemler, egzersizler ve doğal maskeler ile gıdık sarkmasının önüne geçilebilir.

Gıdık Ameliyatı / Boyun Germe Ameliyatı

Gıdık ameliyatı ya da boyun germe ameliyatı, yaşlanma ve kilo artışına bağlı olarak oluşan sarkıklıkları yok etmek için uygulanan bir ameliyattır. Gıdık sarkmasının sebebi yağa bağlı mı yoksa tükürük bezinin sarkması ile mi oluştuğu tahliller ve muayene sonucu belirlendikten sonra, lazer liposakşın ameliyatı ile gıdık sarkması yok edilir. Ayrıca basit ve kolay olan boyun germe ameliyatı kulak arkasından veya çene altından yapılan bir kesikle, buradan fazlalık olan yağ ve cilt alınarak germe işlemi yapılır. Boyun germe ameliyatı sonrası, genellikle izler dışarıdan görülmez.

Evde Gıdık Sarkmasını Yok Eden Egzersizler

Eğer ameliyat olmak istemiyorsanız, evde gıdı sarkmasını yok eden egzersizler yaparak boyun bölgesindeki sarkmaların önüne geçebilirsiniz. Gıdık eritme yöntemleri günlük 10-15 dakika arasında yapılması yeterlidir. Ayrıca, fazla kilolarınızı vererek, ilk adımı atmaya başlayabilirsiniz. Düzgün bir şekilde yapıldığında, etkili sonuçlar alarak gıdı sarkmasını durdurabilirsiniz.

Gıdık Eriten Doğal Maske Tarifleri

Gıdı eriten kürler, egzersizlerle desteklendiğinde, sağlıklı ve etkili sonuçlar almanızı sağlar.

Gıdık Eritici Maske:

2 çay kaşığı bal,
1 yemek kaşığı yoğurt,
2 yemek kaşığı kil.

Yukarıda saydığımız bütün malzemeleri bir kabın içerisinde karıştırın. Boyun ve gıdı bölgesine sürülerek 15 dakika kadar bekledikten sonra maskeyi ılık su ile çıkarın. Haftada 1 defa uygulamanız yeterli olur.

Gıdık Oluşumu Yok Eden Maske:

1 adet yumurta beyazı,
1 adet patates püresi,
1 tatlı kaşığı bal.

Yukarıdaki bütün malzemeleri bir kabın içinde karıştırın. Hazırladığınız karışımı elleriniz yardımı ile boyun ve çene altına sürün. Masaj yaparak uygulayarak yedirerek uygulayabilirsiniz. Haftada 2 defa uygulamanız yeterli olacaktır.

Gıdık Eriten Limon Kürü:

Bir miktar limonu gıdık bölgenize masaj yapar şekilde sürün ve bu yöntemi her gün uygulayın. Düzenli şekilde yaparak, daha gergin ve sıkı bir gıdıya sahip olabilirsiniz.

Gıdık eritme egzersizleri çok etkili bir yöntemdir ve düzenli yapıldığında etkili sonuç verir. Boyun gerdirme ameliyatı en son düşünülmesi gereken, ancak kesin sonuç veren bir yöntemdir. Gıdı estetiği için size uygun olan yöntemi seçebilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir