Et Beni Nasıl Geçer? Et Beninin Bitkisel Tedavisi

Et beni, deri altında yağlanma sebebiyle oluşan sert, şişkin, kabarık bir şişliktir. Et benleri insanların çoğunda görülür ve zararsızdır. Ancak, estetik açıdan rahatsızlık verici olabilir ve bazen hassasiyet ya da ağrıya neden olabilirler. Bitkisel tedavi yöntemleri ile et benleri hafifletilebilir ve hatta tamamen ortadan kaldırılabilir. Örneğin, elma sirkesi, limon suyu, susam yağı, sarımsak, papaya, aloe vera gibi doğal malzemeler et benlerine iyi gelir. Bitkisel tedavileri düzenli olarak uygulamak et benlerinin azalmasına ve görünümünün iyileşmesine yardımcı olabilir. Ancak, et benleri büyümeye devam ederse ya da acı verirse doktora danışmak gerekebilir.

Et Beni Nasıl Geçer?

Cilt üzerinde çıkan iyi huylu et parçalarına et beni denir. Sağlık açısından hiçbir problem teşkil etmese de estetik görünüm açısından oldukça rahatsız edicidir. Et benleri genelde yüz bölgesinde, koltuk altında, kasık bölgesinde ve boyun bölgesinde daha çok görülür.

Et beni tedavisi için farklı tıbbi yöntemler bulunsa da, evdeki doğal ürünlerle de et benlerinden kurtulabilirsiniz. Burada en önemli nokta et benini düşürmeye çalışırken kesinlikle kararlı olmanızdır. Tedaviyi yarıda bırakmanız, hiç doğru olmayacağı gibi et benlerinin tamamen bitmesini de sağlamaz. İşte en çok merak edilen konulardan olan, et beni nasıl yok edilir? Et beninden kurtulma yolları nelerdir? sorularının cevapları…

Doğal Yöntemlerle Et Beni Tedavisi

Eğer yüzünüzde veya başka bir bölgenizde et beni varsa ve bu sizi rahatsız ediyorsa doğal yöntemlere başvurabilirsiniz:

Sarımsak Uygulaması:

Et beni için sarımsak uygulamasını her gün yapmanızda fayda vardır. Gerekli malzemeler; 2 diş sarımsak, birkaç damla limon, bir adet karanfil. Uygulanışı; 2 diş sarımsağı havanda iyice ezin, içine karanfili ve birkaç damla limonu ekleyin. Karanfili de ezerek toz haline gelmesini sağlayın. Et beni olan bölgeye karışımı uygulayın, üzerine yara bandı yapıştırıp karışımın sabaha kadar et beni üzerinde kalmasını sağlayın. Sabah kalktığınızda hem sarımsağın kokusunu almak için hem de bölgenin mikrop kapmaması için bir miktar kekik yağı sürebilirsiniz.

Aspirin:

Et benlerini yok etmek için aspirinden faydalanabilirsiniz. Burada yapmanız gerekenler ise; 2 adet aspirini iyice ezin ve içine birkaç damla limon ya da portakal yağı ekleyin. Krem kıvamını aldıktan sonra benlerin üzerine sürün. Bir kaç saat sonra bölgeyi temizleyebilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı:

Eğer cildiniz çok hassas ise et benlerini yok etmek için Hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Burada birkaç damla Hindistan cevizi yağı ile birkaç damla kekik yağını karıştırıp gün içinde et benlerinizin üzerine sürmeniz yeterli olacaktır.

Çay Ağacı Yağı Uygulaması:

Çay ağacı yağı cilt üzerinde pek çok sorunlu bölgeye uygulanabilir. Et beni tedavisi için de bir pamuğa çay ağacı yağı damlatıp, et beni olan bölgeye uygulayın, gün içinde 5 – 6 kere tekrarlayabilirsiniz.

Limon İle Et Beni Yok Etme Yöntemi:

Limon asidik yapısı sayesinde hem siğil tedavisi için hem de et benlerini yok etmek için kullanılabilir. Burada yapmanız gereken, et beni üzerine birkaç damla limon suyu uygulamak olacaktır. Gün içinde sıkça tekrarlayabilirsiniz. Fakat et beni dışında cildinize temas ettirmemesi gerekir.

Aleo Vera Jeli:

Aleo vera jeli kullanabilirsiniz. Her gece yatmadan et beni üzerine aleo vera jeli uygulamanız yeterli olacaktır. Eğer isterseniz yüzünüzün tamamına alevo vera jeli uygulayabilirsiniz. Çünkü cilt sağlığında oldukça etkili bir yere sahiptir.

Muz Kabuğu:

Muz kabuğunun cilt üzerinde olumlu etkileri oldukça fazladır. Et beni tedavisinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Burada yapmanız gereken ise, bir muz kabuğunu et beni boyutunda kesin ve ben üzerine kapattıktan sonra bir bant ile yapıştırın. Her gece bu işlemi yaptığınızda kısa sürede et benlerinin düştüğünü göreceksiniz.

Karbonat uygulaması:

Bir miktar karbonat ile suyu karıştırıp krem kıvamına geldiğinde et beni üzerine sürüp ovalayın. Et benleri tamamen yok olana kadar aynı işlemi uygul

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş