Elma Sirkesi Cilt Lekelerine İyi Gelir Mi?

Elma sirkesi cilt lekelerine iyi gelir mi? Sorusunun cevabı, evet. Elma sirkesi, içeriğindeki asitler nedeniyle cilt lekelerine karşı etkili bir çözümdür. Ayrıca, antioksidan özellikleriyle cildi besleyerek canlılığını artırır. Elma sirkesi doğal bir ürün olduğu için ciltte herhangi bir yan etki oluşturmadan kullanılabilir. Ancak, kullanmadan önce mutlaka cilt tipine uygun olduğundan emin olunmalıdır. Cilt lekelerinden kurtulmak için elma sirkesi kullanmak isteyenler, bir pamuk yardımıyla ciltlerine uygulayabilir ya da elma sirkesi ile hazırlayacakları bir maskeyle lekeleri yok edebilirler.

Cilt Lekelerine Elma Sirkesi Tarifi

Cilt lekelerinden kurtulmak için çeşitli ürünler ve kremler kullanıyoruz ancak bu ürünlerin kimyasal bileşenleri sağlık sorunlarına neden olabiliyor. Bu nedenle doğal yollarla cilt bakımı yapmak isteyenler elma sirkesi ile hazırlayabilecekleri pek çok maskeyi tercih ediyor. Elma sirkesi maskeleri, cilt lekelerini hafifletmek, sivilceleri yok etmek ve cildi tazelemek için oldukça etkilidir.

Elma Sirkesi ve Karbonat Maskesi

Cildimizde bulunan koyu ve kahverengi lekeler başta olmak üzere güneş yanıklarını ve çilleri de doğal bir şekilde tedavi eden bu maske, aynı zamanda doğal bir peeling etkisi göstererek, cildimizi temizliyor ve ölü hücrelerden arındırıyor. Maske içerisindeki karbonat ise cildimizdeki fazla yağı ve kiri emerek yağlı cilt tipleri için idealdir.

Elma sirkesi ve karbonat maskesi için birer yemek kaşığı karbonat ile katıksız elma sirkesini ufak bir kasede karıştırın. Hazırladığınız karışımı yüzünüze ve lekelerin üzerine uygulayın ve 15 dakika bekletin. Ardından bol su ile yüzünüzü yıkayın ve nemlendirici kullanmayı unutmayın.

Elma Sirkesi ve Soğan Suyu Maskesi

Mükemmel bir antioksidan olan soğan suyu, cildi iyileştirir ve ciltteki yara izlerini tedavi eder. Aynı zamanda cildi aydınlatarak görünümünü iyileştirir. Bu maskenin hazırlanması oldukça kolaydır.

Maskenin hazırlanması için ½ tatlı kaşığı soğan suyu ile 1 yemek kaşığı elma sirkesini bir kasede karıştırın. Karışımı yüzünüze uygulayın ve 15 dakika beklettikten sonra bol su ile yıkayın. Haftada iki kez uygulanması önerilir.

Elma Sirkesi ve Bal Maskesi

Bu maske, doğal bir tonik görevi görerek cildi temizleyip sıkılaştırır. Koyu kahverengi lekeleri ve güneş yanıklarını hafifletir ve zamanla yok eder. Maske için ½ yemek kaşığı elma sirkesi ve 1 yemek kaşığı balı bir kasede karıştırın. Karışımı yüzünüze sürün ve 20 dakika bekleyin. Yüzünüzü bol su ile yıkayın ve haftada 2-3 kez tekrarlayın.

Elma Sirkes

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir