Diyet Tatlı Kayısılı Yulaf Topları Tarifi

Yazın başlamasıyla sizlerde zorlu diyetlere girmiş olabilirsiniz. Diyetlerimizi bozan şeker krizlerinin üstesinden gelmek için basit, pratik ve lezzetli tarifler arayışındaysanız, şuan tam yerindesiniz. Minik çözümler üreterek oldukça lezzetli ve tatlı krizlerini bastıracak diyet tatlı tarifleri aslında sizde yaratabilirsiniz. Pek çok tarifi kendi damak tadınıza göre ayarlayabilir ya da bu enfes tarifimizi kullanarak leziz bir tatlı yapabilirsiniz.                Tarife geçmeden önce şunu belirtmek isterim ki, kayısılı yulaf topları sindirim açısından birebirdir ve diyetinize tamamen uygun olmasının yanı sıra metabolizma faaliyetlerinizi de düzenleyecektir. Zorlu bir diyet yapıyorsanız kilo vermenize oldukça yardımı dokunacak bir tariftir. Hem tok tutacak, hem de doyurucu olacak bir lezzet! Mutluluğun formülü gibi değil mi?                Paylaştığımız tarif 15 kişiliktir ancak kolay tüketildiği ve uzun süre tazeliğini koruduğu için korkunuz olmasın. Sadece kendiniz için bile bu tarifi uygulayabilirsiniz. Hazırlanış süresi ortalama 20 dakikadır.

Kayısılı Yulaf Toplarını Hazırlarken Kullanılacak Malzemeler

  • 15 tane kuru kayısı ve 6 tane hurma.

Taze olduklarından emin olun.

  • Yarım su bardağı yulaf ve 2 çay kaşığı tarçın.

Kayısılı Yulaf Toplarını Tatlandıracak Öneri

Kayısılı yulaf toplarının daha fazla tatlı olmasını istiyorsanız içerisine bir yemek kaşığı bal ekleyebilirsiniz. Sarı kayısı tercih etmeniz de daha tatlı olmasını sağlayacaktır.

Kayısılı Yulaf Topları Nasıl Yapılır?

  • Kuru kayısılarınız ile hurmalarınızı bir kaba koyun. Üzerine sıcak su ekleyin ve yumuşamaları için 10 dakika bekleyin.
  • Kayısı ve hurmalarınız yumuşadıktan sonra sudan çıkarın ve kurulayın. Sonrasında hurmaların çekirdeklerini çıkartın.
  • Kayısı, hurma ve yulafı blenderin içine alın ve iyice ezilene, homojen bir hal alana kadar blenderden geçirin.
  • Kayısı, hurma ve yulaf karışımının üzerinde tarçın ekleyin ve düşük ayarda hızlıca blenderden tekrar geçirin.
  • Bir tepsinin üzerine pişirme kağıdını yerleştirin, tatlı karışımına elinizle şekil vererek pişirme kağıdının üzerine dizin.
  • Buz dolabında 3 saat boyunca soğumaya bırakın ve sonrasında güzelce yiyin. Afiyet olsun!

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş