Dişleri Bembeyaz Yapacak 10 Farklı Yöntem

Dişlerimiz yediğimiz ve içtiğimiz yiyecekler yüzünden zamanla sararır ve beyazlığını kaybeder. Kahve, çay ve sigara tüketimi dişlerde kalıntı bıraktığından dişlerde lekeler oluşur. Diş sararması ve lekelere son verecek 10 diş beyazlatma yöntemi maddeler halinde sizlerle paylaşıyoruz.

10 Farklı Diş Beyazlatma Yöntemi

Diş beyazlatmak için genellikle diş hekiminin yolunu tutarız ve dişlerimizi beyazlatma işlemleri için da ödediğimiz tonlarca para da cabasıdır. Daha önce evinizde de birçok diş beyazlatma yöntemi denemiş olabilirsiniz fakat bu vereceğimiz yöntemleri ilk defa duyduğunuza eminiz. Sizlere sağlıklı ve beyaz gülüşler sunacak güzel dişlere sahip olma yöntemleri;

1) Ruj Sürmek

Ruj sürmek deyince tatbiki dişlere ruj sürmekten bahsetmiyoruz. Güzel dudaklarınızı ön plana çıkaran ruj çeşitleri dişlerinizi de bembeyaz gösterebilir.Örneğin,kırmızı ya da nar çiçeği rengi ruj sürdüğünüzde dişlerinizde ayrı bir beyazlık olduğunu hemen fark edeceksiniz. Bunun yanında nude renklerde tercih edilmesi gereken renkler arasında yer alıyor.

2) Diş macunu ve Diş Pastasını Beraber Kullanmak

Diş macunu seçimi dişlerin doğallığının bozulmaması açısından oldukça önemlidir. Organik olmayan ve içerisinde sls, paraben ve benzeri ağır kimyasallar bulunan diş macunlarını kesinlikle tercih etmemeliyiz. Bitkisel içerikli organik bir diş macunu ile birlikte piyasada satılan diş pastasının beraber kullanımı dişleri ekstra beyazlatıyor. Diş pastası büyük marketlerde dahi bulabilirsiniz.

3) Peynir Altı Suyu

Peynir kalsiyum açısından zengin bir yiyecektir. Sıklıkla tüketmek de diş sağlığı açısından son derece önemlidir. Peki, peynir altı suyunun diş beyazlatma da kullanıldığını duymuş muydunuz? Peynir kutularında yer alan beyaz suyu alıp dişlerinizi çalkaladığınızda bembeyaz dişlere kavuşuyorsunuz.

4) Tarçın ve Adaçayı Karışımı

Birçok diş macunun içerisinde artık tarçın, adaçayı gibi faydalı bitkiler bulunuyor.1 çay kaşığının ucuyla toz tarçını ve elinizle ufaladığınız bir miktar adaçayını diş fırçanıza dökün ve dişlerinizi bu karışımla fırçalayın. Dişlerinizin 1 ton kadar açıldığını göreceksiniz.

5) Muz Kabuğu

Muz potasyum içeren zengin bir meyve olduğu gibi muz kabuğunda da birçok şifa gizlidir. Muz yedikten sonra kabuğun iç kısmıyla dişlerinizi ovun. Güzelce ovduktan sonra dişlerinizi diş macunu ile fırçalayın. Haftada 1 ya da 2 kez bu işlemi yapabilirsiniz.

6) Çilek Yemek

Çilek diş beyazlatmada etkili olan meyvelerden biridir.1 kâse çilek yedikten sonra aynada dişlerinize baktığınızda mucizevi bir şekilde dişlerinizin beyazladığına şaşıracaksınız.

7) Lekeler için Süt

Diş minesinde oluşan lekeler dişlerimizde kötü bir görüntü oluşmasına sebep olur. Ancak süt içmek diş lekelerini gidermede oldukça başarılıdır. Günde 1 bardak süt içerseniz 1 ay sonunda diş üzerindeki lekelerde açılma olduğunu fark edeceksiniz.

8) Misvak Kullanımı

Eski zamanlarda diş beyazlatmada sürekli misvak kullanılırmış. Peygamber Efendimiz hep misvak kullanımını tavsiye edermiş. Gerçekten de misvak kullanmak dişlere çok iyi geliyor ve beyazlamasını sağlıyor. Dilerseniz piyasada satılan misvaklı diş macunlarını da kullanabilirsiniz.

9) Alüminyum Folyo

Alüminyum Folyo kullanımı için birçok tartışma var. Bazı kesimler zararlı olduğunu söylerken bazı kesimler zararlı bulmuyorlar. Yalnız dişleri beyazlatmada etkisi olduğu biliniyor. Alt ve üst dişlerinize alüminyum folyo kaplarsanız dişleriniz beyazlaşıyor. Özellikle kahve ve çay içtikten sonra pratik çözüm olarak alüminyum folyo sıklıkla kullanılıyor.

10) Elma Sirkesi

Duyunca biraz tuhaf gelebilir fakat elma sirkesi binbir derde deva olduğu gibi diş beyazlatmada da etkisi var. Diş fırçanıza önce 1-2 damla elma sirkesi dökün ve dişlerinizi fırçalayın.5 dakika bekledikten sonra diş macunu ile fırçalayın eskisinden daha çok beyazlık elde edeceksiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir