Burun Küçültme Yolları, Yöntemleri ve Egzersizleri

Burun estetiği ameliyatlarından en çok tercih edileni burun küçültme işlemidir. Burun küçültme yolları arasında cerrahi olmayan yöntemleri de mevcuttur. Bu yöntemler arasında burun egzersizleri, burun dolgusu, botoks ve burun estetiği dolayısıyla uygulanan non-cerrahi yöntemler yer alır. Burun küçültme ameliyatı için ise burun anatomisine uygun bir işlem tecrübeli bir cerrah tarafından yapılmalıdır. Burun küçültme ameliyatı sonrası iyileşme süreci de oldukça önemlidir ve tecrübeli bir doktor tarafından yönlendirilmelidir. Burun küçültme yolları ve yöntemleri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bir uzmana danışmanızı tavsiye ediyoruz.

Doğal Burun Küçültme Yolları Nelerdir?

Burun küçültme ameliyatına başvurmayanlar, alternatif yollar arıyor ve genellikle makyaj tekniklerini kullanarak geçici bir çözüm elde etmeyi tercih ediyorlar. Gereğinden büyük ya da geniş bir burna sahip olanlar, doğal burun küçültme yollarını deneyerek istedikleri sonucu kısa sürede elde edebilirler.

Diş Macunu ile Burun Küçültme

Diş macunu ile burun küçültme, son dönemlerde en popüler yöntemler arasında yer alıyor. Burnunuzu bir miktar küçültmenizi sağlayacak burun küçültücü kremi hazırlamak için ihtiyacınız olan malzemeler; birer çay kaşığı çekilmiş taze zencefil, diş macunu ve bir yemek kaşığı organik elma sirkesi. Malzemeleri karıştırarak hazırladığınız kremi beğenmediğiniz kısımlarına uygulayarak yaklaşık 30 dakika beklettikten sonra yüzünüzü bol soğuk su ile durulayabilirsiniz.

Makyaj ile Burun Küçültme

Geçici bir çözüm olmasına rağmen makyaj, burun küçültme teknikleri arasında yer almaktadır. Makyaj ile burun küçültmek için, burnunuzun üst noktasından başlayarak, aşağıya doğru inene kadar ten renginizden birkaç ton açık fondöten sürmeniz gerekiyor. Beğenmediğiniz yerler için ise ten renginizden birkaç ton koyu fondöten uygulayarak iyice yedirin.

Egzersizle Burun Küçültme

Düzenli olarak yapıldığında, egzersizle burun küçültme yöntemi işe yarar sonuçlar elde edebileceğiniz bir yöntemdir. Toplamda 6 adet burun küçültme egzersizini yaparak, daha minik bir buruna sahip olabilirsiniz. Bu egzersizleri sabah ve akşamları yaparak en az 10 gün boyunca uygulayabilirsiniz.

Burun Küçültme Maskesi

Diş macunu ile yapılan burun küçültme yöntemi, burun küçültme maskesi olarak da kullanılabiliyor. Hazırladığınız karışımı fırça yardımı ile burnunuzun uç kısmına sürüp 20-25 dakika bekledikten sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz. Bu uygulamayı 10 gün boyunca düzenli olarak uygulayarak sonuçları gözlemleyebilirsiniz.

Doğal Burun Küçültme Yolları Dışında Ne Gibi Yöntemler Denenebilir?

Düz saç yerine dalgalı ve bukleli saç kullanmak, büyük çerçeveli gözlükler ve kocaman halkalı küpeler takmak göz yanılsamasına neden olarak burnunuzun olduğundan daha küçük görünmesine yardımcı olabilir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş