Almanya’nın maske kararı tepki çekti

Almanya, salgınla mücadele kapsamında maske takma zorunluluğunu kaldırma kararı aldı. Ancak bu karar, Alman toplumu ve dünya genelinde pek çok kişi tarafından tepkiyle karşılandı. Almanya’nın bu adımı, dünya genelindeki COVID-19 vakalarının artış göstermesiyle birlikte tartışma konusu haline geldi. Toplumdaki bölünmeye neden olan bu kararın ne gibi sonuçlar doğuracağı merak konusu haline geldi.

Almanya Sağlık Bakanlığı Engellilere Sağlıksız Maskeler Verecekti

Alman basının iddialarına göre, geçen sene Almanya Sağlık Bakanlığı sağlık koşulları bakımından uygun olmayan maskeleri temin etti ve bu maskeleri engellilere, yaşlılara ve sosyal yardım alanlarına dağıtmak istedi. Ancak, bakanlığın bu iddiaları reddettiği açıklandı.

1 Milyar Euro’luk Maske Alındı

Buna göre, 1 milyar Euro değerinde maskelerin alımı gerçekleştirildi fakat sıcaklık dayanıklılık testi yapılmadığı için maskeler sağlık koşullarına uygun değildi. Bu nedenle maskelerin atılmaması için, Sağlık Bakanlığı engellilere, yaşlılara ve sosyal yardım alanlarına dağıtmak istemişti.

SPD Sert Tepki Gösterdi

Bu durum SPD’li politikacılar tarafından eleştirilirken, bu maskelerin engelliler ve yaşlılar gibi daha hassas insanlara verilmesi insanlık dışı bir uygulama olarak nitelendirildi.

Sağlık Bakanlığı İddiaları Kabul Etmedi

Sağlık Bakanlığı, iddiaların tamamını reddederken maskelerin sağlık koşullarına uygun olmadığı tespit edildiği zaman hiçbir ödeme yapılmadığını belirtti. Bu nedenle, böyle sağlıksız maskelerin engellilere ve yaşlılara dağıtılacağı iddiaları da gerçek dışı olarak nitelendirildi.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş