Bir hafta boyunca karanfilli su içerseniz bakın ne oluyor!

Karanfilli suyun faydaları saymakla bitmiyor! Bir hafta boyunca düzenli olarak tüketmeniz durumunda sindirim sisteminiz düzene giriyor, bağışıklık sisteminiz kuvvetleniyor ve ağız sağlığınızda gözle görülür bir iyileşme oluyor. Ayrıca stresin azalması, ciltteki problemlerin giderilmesi ve uyku düzeninin düzelmesi gibi faydaları da var. Üstelik karanfilli suyun yapımı da oldukça basit! Detaylı bilgi ve tarif için hemen sitemizi ziyaret edin.

Karanfil Suyu İle Kilo Verin!

Karanfil, hemen hemen her Hint mutfağında kullanılan popüler bir baharattır. Bu harika baharat, sağlık için çok faydalıdır. Karanfil, yaygın olarak diş sorunları için bir çare olarak kullanılmaktadır. Karanfilin size sunabileceği başka birçok faydası vardır. Karanfil C vitamini, lif, manganez, antioksidanlar ve K vitamini bakımından zengindir.

Karanfil – Karanfilli Suyun Faydaları

Karanfil, vücutta insülin görevi gördüğü için şeker hastalığı gibi kan şekeri problemleri yaşayan insanlar için harika bir doğal ilaçtır. Karanfilli su aynı zamanda güçlü bir antiseptik özelliği olan bir karışımdır. Bu sayede vücutta ki mikropları temizler ve vücutta ki zararlı toksinleri dışarı atmada yardımcı olur. Aynı zamanda karanfil mide bulantısı ve diş eti hastalıklarına karşı da oldukça faydaları olan bir baharattır. Bunların yanında iyi bir idrar söktürücüdür. Karanfilli suyun zayıflamaya olan faydalarını da unutmamak lazım. Ağız kokusunu azaltır, şişkinlik ve gaz problemlerine yardımcı olur.

Karanfilli Su İle 7 Günde 3 Kilo Zayıflatan Kür

Malzemeler:
– 1 adet çubuk tarçın
– 1 yemek kaşığı karanfil
– 1 yemek kaşığı zencefil kökü
– 2 su bardağı su

Çubuk tarçın, zencefil kökü ve karanfil bir demliğin içerisine konulur. Üzerine 2 su bardağı suyu ilave edin ve tıpkı çay demler gibi demlemeye bırakın. Hazırlamış olduğunuz karanfilli su karışımından sabah ve akşam olmak üzere günde 2 defa öğünlerden yarım saat kadar önce için.

Zayıflatıcı Karanfilli Su Nasıl Hazırlanır?

Hazırlamak için yukarıdaki kür tarifini uygulayın. Karanfil suyunu demlerken çubuk tarçın ve zencefil kökü de ekleyerek daha yoğun ve lezzetli bir karışım elde edebilirsiniz.

Karanfilli Suyun Faydaları

Karanfilli su metabolizmayı hızlandırır ve tokluk hissi verir. Aynı zamanda vücutta ki toksinlerin atılmasında ve yağ yakımında kolaylık sağlar. Bonus bilgi olarak diş ağrıları için karanfil en etkili doğal ağrı kesicilerden biri. Diş ağrısı için yapmanız gereken bir pamuğu karanfil yağına batırıp ağrıyan dişinize koymak yada karanfilli suyla gargara yapmak…

Dipnot:

Karanfil kürünü uygularken çok yağlı, şekerli ve mayalı hamurlu gıdalardan uzak durursanız çok daha hızlı ve etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Karanfil çayı zayıflatır mı? Günde 2 tane karanfil yemeye başlayın ve neler olacak görün. Filtre kahve zayıflatır mı, ne zaman içmek daha sağlıklı?

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş