Badem Göz Ameliyatı Hakkında Her Şey

Badem göz ameliyatı diğer adıyla Kantoplasti üzerine detaylı bir yazı sizleri bekliyor. Badem göz estetiği kısaca , göz kapaklarında veya çevresindeki sarkmaları gidermek ve gözlerin çekik bir hale gelmesi amacıyla yapılan bir operasyondur. Şimdi detaylara geçelim.

Badem Göz Nedir , badem Göz Nasıl Anlaşılır ?

Göz şeklinin badem olarak isimlendirilmesinin temelinde ne vardır dendiğinde göz kapağı devreye girecektir. Hemen herkesin göz şekli normal koşullarda birbirine yakındır. Çevresinde olan bölümlerin oluşumu ise değiştirilebilen özelliktedir. İki tarafı elipse yakın şekilde uçları daralan göz şekli, farklı estetik nedenlerle sıkça tercih edilmektedir. Göz uçları birbirine denk şekilde varlığını sürdürmektedir. 

Badem Göz Estetiği Nasıl Yapılır?

Badem göz estetiği yapılışı estetik kaygılar veya farklı nedenlerle göz yapısını değiştirmek isteyenlerin merak ettiği bir konudur. Tıbbi müdahale ile göz çevresi değiştirilebilir.Badem göz ameliyatı yapılışı estetik operasyon alanında uzman doktorlar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Gözde oluşması istenen şekil öncelikle belirlenerek süreç başlatılır. Göz yapısında değişiklik isteyen kişinin ön hazırlıkları doğru şekilde tamamlanarak tedavi aşamaları hakkında bilgi verilmektedir.

Badem Göz Estetiği Operasyon Fiyat

Badem göz ameliyatı yapılırken sigorta kapsamı dışında bir işlem olması nedeniyle 1.500 TL civarında bir uygulama fiyatı vardır. Estetik operasyonlarda erkek ve kadınlara yapılan uygulama türleri fark etmeksizin bu fiyat geçerlidir. Hastane durumu, başvuru yapan kişilerin nasıl bir işleme tabi olacakları ve kendi talepleri değişikliklere neden olabilir. Dolayısıyla hastane ile doğrudan görüşerek sonuç alabilirsiniz.

Badem Göz Ameliyatı Ne Kadar Süre Kalıcı?

Badem göz ameliyatı kalıcılık açısından bakıldığında uygulama tekniklerine göre durum değişebilmektedir. Tahmin edileceği gibi operasyon yapılması halinde ip askı tekniklerine göre yapılan işlemlerden daha kalıcıdır.  İp askı teknikleri ile yapılan uygulamalarda 6 aya kadar kalıcılık vardır. Badem goz estetiği gözünüzün yapısı kolayca bu şekli alacak biçimdeyse bu uygulamadan faydalanabilirsiniz. Göz yapısı kendiliğinden çekiğe yakın durumdakiler, hafif bir işlemle kolayca istenen görüntüye ulaşabilir.Cerrahi işlemlerle yapılan badem göz ameliyatı 6 yıla kadar geçerliliğini sürdürebilmektedir. Kişinin kendi talepleri ve uygulamada diğer ayrıntılar sürede değişikliklere neden olabilir.

Badem Göz Ameliyatı Yapılışı Nasıl Oluyor? İple Badem Göz

Badem göz ameliyatını hangi doktor yapar?Badem göz ameliyatı estetik ve plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılır.Operasyon yapılacak olan hastanın lokal anestezi ile uyuşturulması ardından şu işlemler yapılmaktadır:

  • Gözlerin dış üst köşelerinden kesi açılır
  • Cerrahi bir ip kullanılarak gözlerin kenar bölümlerden yukarı kaldırma işlemleri yapılır.
  • Bu askının sabitlenebilmesi için kemik zarından faydalanılmaktadır.
  • İşlem tamamlanarak sonunda kesi kapatılır ve iyileşme süresi hakkında bilgi edinilir.

Badem Göz Estetiği Ardından Acı Hissedilir Mi?

Kesi nedeniyle göz estetiği ardından bir süre gerilim hissi ve acı durumu yaşanabilir. Neticede cerrahi bir uygulama olması nedeniyle olası ağrılara karşı da önlemler alınmaktadır. İşlem esnasında herhangi bir acı da hissedilmemektedir.

Badem Göz Estetiği Toplam İyileşme Süresi Nedir?

Badem göz ameliyatı toplam iyileşme süresi başvuru yapan hasta durumuna göre değişebilir. Genellikle 10 gün içinde rutin iyileşme aşamaları gerçekleşmiş olur.Badem Göz Estetiği Neden Yapılır?Badem göz estetiği yapılmasının nedeni bakışlarda daha canlı görüntü isteyenlerle alakalıdır. Bazen de estetik ihtiyaçlar dışında fiziksel gereksinimler gereği de bu operasyon yapılabilir. Gözler genellikle daha dengeli bir şekilde oluşturulur. Göz şekilleri açısından kaygılarınızın azalması sağlanabilir.

Erkekte Badem Göz Nasıl Olur? Özel Taleplerle Erkeklerde Badem Göz

Cinsiyete göre badem göz işlemleri değişmemektedir. Erkeklerde ve kadınlarda başvurulması halinde uygun kişilerde işlemlere devam edilebilir.Ameliyatsız Badem Göz Estetiği Yapılabilir mi?Badem göz nasıl olur sorusuna yanıt olarak ameliyatsız bazı uygulamalarla değişim sürecini yaşayabilirsiniz. Cildinizin gergin olması gereken göz çevresini düzleştirmek faydalı olabilir. Örneğin dolgunlaştırma işlemlerinde şekillendirici bir etki olabilir. Kenar çizgileri ne kadar az olursa şekillendirmede kolaylık sağlanır.

Badem Göz ve Çekik Göz Farkı Nedir

Çekik gözler göz kapakları düşük olan göz görüntüsüdür. Badem gözler ise genişlik bakımından daha çok açıklık anlamına gelir.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir