Doyurucu diyet salata tarifleri

Doyurucu diyet Salata Tarifleri – Kolay Diyet SalatalarFazla kilolarda kurtulmak için yapılan diyet listelerinin daimî üyesi salatalardır. Bazen ana, bazen ara yemek olarak karşımıza çıkar. Mevsime göre içeriğindeki malzemeler değişse de hem doyurucu hem lezzetli salata yapabilirsiniz.Sağlıklı sebzelerden ve gıdalardan oluşan salatalar doyurucu olmakla birlikte oldukça yararlıdır. Bin bir çeşit salatadan bahsetmek mümkündür. Dünyanın her yerin den kültüre özgü, yetişen meyve sebzelerle salata tarifi verilebilir.Ülkemizde sebze ve meyve açısından şanslı bir ülkedir. Bol bol yetişmekte olan ürünler çeşit çeşittir. Salatınızın yanına protein ekleyerek oldukça zengin hale getirebilirsiniz. Sağlığınız için daha estetik formda görünüm için salata tüketmelisiniz.Bu yazımızda doyuran zayıflatan salata tarifleri- kolay diyet salatalardan bahsedeceğiz. Kültürümüz de salata ana yemeklerin yanın da tüketilmektedir. Bu şekilde salata tüketmek daha çabuk doymanıza yol açar. Fakat salatayı ana yemek olarak da tüketebilirsiniz.Farklı gıdalarla harmanlayacağınız bu salata tariflerinden memnun kalacaksınız. Hem formunuza yardımcı olacak hem de sağlıklı beslenip fazla kilolardan kurtulabileceksiniz.

Diyet salata tarifleri

Nohut Salatası

Doyuran zayıflatan salata tariflerinden ilki nohut salatasıdır. Nohut çinko açısından oldukça zengin bakladır. Yüz gram nohutta üç yüz altmış dört kalori vardır. Aynı zamanda potasyum açısından zengin bir kaynaktır. Ülkemizde de yetişir. Yetişme süresi bir yıl kadardır. Salatamızın ana maddesi olarak nohut kullanacağız.Bir su bardağı önceden haşlanmış nohut bir tabağa alınır. İçerisine yarım demet dere otu kıyılarak eklenir. Tabağa iki adet kapya kırmızı biberi doğrayarak ekleyin. Jülyen veya küp doğrayabilirsiniz. İçerisine damat zevkinize uygun ölçüde nar ekşisi ilave edebilirsiniz. Afiyet olsun.

Brokoli Üzerine Yoğurt Salatası

Brokoli oldukça sağlıklı bir sebzedir. Her mevsimde taze brokoli bulmanız zordur. Dondurulmuş brokolide kullanabilirsiniz. Brokolinin faydaları saymakla bitmez. Tadı da oldukça güzeldir.Doyuran zayıflatan salata tarifleri- kolay diyet salatalardan ikincisi brokoli üzerine yoğurt salatasıdır.  Yoğurtta diyet listelerinin vazgeçilmezidir. Güçlü besin kaynağıdır. Buna rağmen kalorisi düşüktür. Brokoli üzerine yoğurt salatası tarifi ve malzemeleri şöyledir.

 • İki yüz gram brokoli haşlanmış
 • Bir adet havuç
 • Bir adet orta boy patates
 • İki yemek kaşığı zeytinyağı
 • Bir çorba kasesi yoğurt
 • Bir diş sarımsak
 • Bir miktar Tuz
 • Bir miktar acı biber

Haşlanmış brokoliler bir tabağa alınır. İçerisine havuç küp doğranarak ilave edilir. Tabağa haşlanmış patatesler küp şeklinde doğranarak ilave edilir. Bir çorba kasesi yoğurt isteğe göre artırabilirsiniz. İyice çırpılarak eklenir. Bir diş sarımsak rendelenerek tabağa ilave edilir. İki kaşık zeytinyağı tabağa ilave edilir. Tuz ilave edilir. Üzerine bir miktar kırmızı pul biber ilave edilir. İyice karıştırılır. Afiyet olsun.

Yeşil Mercimekli diyet salata Tarif

Yeşil mercimek oldukça faydalı bir bakladır. Sindirime yararları vardır. Kalp sağlığını ve kas sağlığını destekler. Diyabete iyi gelir. Diyet listelerinde sıkça yer verilir. Faydaları saymakla bitmez. Zayıflamanıza katkısı olacaktır. Doyuran zayıflatan salata tarifleri- kolay diyet salata tariflerinden üçüncüsü yeşil mercimekle yapılan salatadır. Tarifi şu şekildedir.

 • Bir su bardağı haşlanmış yeşil mercimek
 • Üç dal taze soğan
 • Bir bağın yarısı kadar maydanoz
 • Bir demetin yarısı dereotu
 • Közlenmiş bir adet capya biber
 • Bir adet havuç
 • İki kaşık Zeytinyağı
 • Bir tatlı kaşığı Nar ekşisi
 • Birkaç damla Limon
 • Bir tutam Tuz
 • Bir su bardağı haşlanmış yeşil mercimek tabağa alınır. İçine Üç dal taze soğan doğranarak eklenir. İçine bir demetin yarısı dereotu doğranarak eklenir. İçine közlenmiş bir adet kapya biber doğranarak eklenir. Bir adet havuç doğranarak eklenir. İki kaşık Zeytinyağı eklenir. Bir bağın yarısı kadar maydanoz doğranarak eklenir. Tabağa bir miktar Kırmızı Pul biber ve Bir tutam Tuz eklenir. Bir demetin yarısı dereotu doğranarak ilave edilir. Bir tatlı kaşığı Nar ekşisi katılır. İyice karıştırılır afiyet olsun.

Meyveli diyet Salata tarifi

Tatlı ihtiyacınızı karşılamak için kaçamak yapacağınız meyve salatasından bahsedeceğiz. Oldukça doyurucudur. Ara öğünde tercih edebilirsiniz. Aşırı tüketmeyin. Meyveleri mevsimine göre de tüketebilirsiniz. Önemli olan aşırıya kaçmamaktır. Meyve şekeri de kilo yapabilmektedir. Birkaç adet farklı çeşitte meyveden oluşan salatanın tarifi şöyledir. Doyuran diyet salata tarifleri- kolay diyet salatalardan sonuncusu meyve salatasıdır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir