Asiviral krem sivilce için vajinada kullanılır mı?

Asiviral krem genellikle genital herpes virüsünün tedavisi için vajina bölgesinde kullanılır. Ancak sivilce tedavisi için önerilen bir ürün değildir ve böyle bir kullanımı tavsiye edilmez. Eğer vajinanızda sivilce veya benzeri şikayetler yaşıyorsanız, bir doktora danışmanız tavsiye edilir.

Asiviral Krem Nedir?

Uçuk virüsünün neden olduğu ve genellikle yüz bölgesinde meydana gelen uçukların tedavisinde kullanılan Asiviral krem, bu virüsün tekrarlamasını önlemektedir. Antiviral bir krem olduğu için etkisini hemen göstermektedir. Kremin etken maddesi Asiklovir olarak belirtilmiştir. Bu sayede uçuk virüsünün oluşumu ve yayılması engellenmektedir. Beyaz ve mavi kutuda satışa sunulan krem kortizon içermemektedir. Topikal antiviral ilaç grubunda yer alan Asiviral krem normal reçetelidir. Yani kremi hem reçeteli hem de reçetesiz olarak satın alabilirsiniz. Asiviral krem doktorun önerisine göre kullanılmalıdır. Yanlış kullanım sonucunda ilacın etken maddeleri alerji yapabilir ve kötü sonuçlara neden olabilir. Bu nedenle tedavi boyunca doktorun önerilerine harfi harfine uyulmalıdır.

Asiviral Krem Ne İşe Yarar?

Genelde uçuk tedavisi için kullanılan Asiviral krem, cilt yaralarını tedavi eder. Genital bölge, dudak ve burun bölgesinde oluşan uçuklara iyi gelir. Uçuk nedeniyle oluşan kaşıntıyı hafifletir. Uçuk ve diğer tüm virüslerin yayılmasını engeller. Yaralar nedeniyle oluşan yangınları azaltır. Uçuk nedeniyle oluşan zonklamalara iyi gelir.

Asiviral Krem Nasıl Kullanılır?

Asiviral krem uçuk ve diğer bakteriyel yaraların üzerine direkt olarak sürülür. Kremin etkisini göstermesi için en az 4 gün kullanılması önerilmektedir. Günde 3–4 saatte bir olmak üzere en fazla 5 kere kullanılması tavsiye edilmektedir.

Asiviral Krem Uçuğu Kaç Günde Geçirir?

Asiviral krem düzenli kullanım ile 4 gün içerisinde etkisini göstermektedir.

Asiviral Krem Bebeklerde Kullanılır Mı?

Bu kremin 12 yaş üstü çocuklarda ve yetişkinlerde kullanılması önerilmektedir. Yani Asiviral krem bebeklerde kullanılmamalıdır.

Asiviral Krem Gebelikte Kullanılır Mı?

Asiviral kremin anne karnındaki bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir. Bu nedenle özellikle doktor önerisi olmadan asla gebelikte kullanılmamalıdır.

Asiviral Krem Yan Etkileri Neler?

Asiviral kremin etken maddelerine alerjiniz olmadığı sürece yan etki oluşma olasılığı çok düşüktür. Kremi kullandıktan sonra bölgesel döküntü, şişme ya da ağrı olduğu anda kremi kullanmayı bırakarak doktorunuza danışmalısınız.

Asiviral Krem Fiyatı Ne Kadar?

Asiviral kremin güncel fiyatı 35 TL’dir.

Asiviral Krem Muadili Kremler Hangileri?

Asiviral kremin muadili kremler şunlardır:

  • Acyl krem
  • Aklovir krem
  • Hernovir krem
  • Zovirax krem

Asiviral Krem Kullananların Yorumları Neler?

Asiviral kremi kullanan kişilerin kremden memnun oldukları görülmektedir. Kısa sürede kremin etkisini gördüklerini belirten kullanıcılar herhangi bir yan etki durumu da yaşamadıklarını söylemektedirler.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir