Ameliyatsız diş macunuyla burun küçültme | siyah noktalardan arındırma

Diş macunuyla burun nasıl küçülür?

Bu karışım ile hem burnunuzun görünümünü küçültüp iyileştireceksiniz, hem de burun üzerindeki siyah noktalardan kurtulacaksınız. Burun, vücuda hava giriş-çıkışını sağlayan bir organdır ve beş duyu organımızdan birisidir.Güzellik algısı ile öne çıktığı için burnun düzgün ve temiz olması çok önemlidir. Burun üzerinde bulunan gözenekler terlediğiniz zaman çok çabuk tıkanır ve siyah noktaları oluşturur. Öte yandan bu siyah noktalar burnun deri tabakasının altında toplaşarak büyür ve burnun daha büyük gözükmesine neden olur.Burun küçültmek ve siyah noktaları temizlemek için neler yapacağız?Ülkemizde burun görüntüsü “güzel” olsun diye bıçak altına yatan ve burun estetiği yaptıran bir sürü insan vardır. Ancak burun estetiğini maalesef uçuk fiyatlardan dolayı herkes yaptıramaz. Bizim aşağıda önereceğimiz yöntemle ucuz, ağrısız, sızısız istediğiniz görünümdeki bir buruna sahip olabilirsiniz.Ameliyat olmadan burun küçültmek mümkün mü? Şeklinde soruların akılları kurcaladığını biliyoruz. Özellikle kadınlar burun şeklinden veya kemerli oluşundan memnun olmayabiliyor ve bu durumdan rahatsız oluyorlar. Biz soruyu sizin yerinize cevaplayalım. Bıçak altına yatmadan burun küçültmek tabi ki de mümkün.

İşte karşınızda diş macunu ile burun küçültme karışımı!

Bu yöntem tamamen zararsız olduğu için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Başlamadan sadece şunu belirtelim. Aşırı hassas çitlerde, diş macunu olduğu için kızarmalara ve yanmalara sebep olabiliyor. Ancak bu kızarıklık ve yanma hissi yıkama işleminden sonra yok oluyor. Gelelim burun küçültme tarifine!Kullanacaklarımız:

  • Diş macunu ( 1 çay kaşığı, nane özlü diş macunlarından olursa daha etkili olur.)
  • Temiz bir diş fırçası (İnce fırçalı olanlardan olursa daha iyi olur.)
  • Zencefil tozu (1 çay kaşığı yeterli, taze olması yeterli)
  • Limon veya elma sirkesi (1 çay kaşığı)

Uygulama kısmına geçelim.Diş macununu bir kaba yolun. Üzerine zencefil tozunu ilave edip iyice karıştırın. Böyle kahverengimsi bir renge büründükten sonra limon veya elma sirkesinden bir çay kaşığı veya 2-3 damla ekleyin. İyice karıştırıp temiz ve ince fırçalı diş fırçanız yardımıyla burnunuzun her yerine sürün.İlk başlarda dişlerinizi fırçalarmış gibi burnunuza uygulayın sonrasında daha yumuşak darbelerle fırçalamaya devam edin. Asla sert bir şekilde yapmayın. Burnunuzun derisi hassas olabilir ve çeşitli yaralar ortaya çıkabilir. Dikkatli olmakta fayda var.Hafif bir şekilde burnunuza bu karışımı uyguladıktan sonra kurumasını bekleyin. Yaklaşık 30-35 dakika burnunuzda kalmalı ki etkisini göstersin.Karışım kuruduktan sonra elma veya limon sirkesiyle yalnızca burnunuzu yıkayın. Ardından da soğuk suyla iyice burnunuzu yıkayın. Bu işlemi 10-15 gün boyunca tekrarlarsanız çevrenizden olumlu yönde tepkiler almaya başlarsınız.Not: Burnunuzda aşırı yanma veya buna benzer bir cilt sorunu ortaya çıkarsa karışımı daha kısa sürelerde burnunuzda tutun. Örneğin, 10-15 dakika…Bu karışımın asıl amacı burun üzerinde bulunan siyah noktaların ve ödemlerin neden olduğu şişlikleri, burundan atarak buruna daha küçük bir görünüm kazandırmasıdır. Yani siz bu işlemi burnunuza uygularken aynı zamanda da burun üzerinde bulunan siyah noktaları temizlemiş oluyorsunuz.

Ayrıca bu karışım burun üzerinde biriken yağları da ortadan kaldırıyor.

Günün zorlu koşullarında vücudumuzun kıvrımlı ve açık yerleri çok fazla pisliğe ve mikroba maruz kalmaktadır. Birde vücudumuzdan ter yoluyla atılanları düşünürsek durum hiçte içler açıcı bir halde değildir. Burun üzerinde biriken yağlar burnun olduğundan daha fazla büyük görünmesini sağlar.Siz ne kadar fazla dikkat etseniz de, her gün burnunuzu özenle yıkasanız da bu yağlar vücudun ürettiği bir doku olduğu için hiç zaman kurtulamazsınız. Ancak yukarı da bahsettiğimiz tarifi uygulayarak burun üzerindeki yağlardan da kurtulabilirsiniz.Uyarı: 18 yaşın altındaki kişiler için kullanıma uygun değildir.Yorumlarınızı ve burnunuzdaki gelişmeleri aşağıdaki yorum alanından iletebilirsiniz. Ayrıca soru cevap panelimizden de sorularınızı cevaplamak için can atıyoruz. ? 

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir