Alfalfa Faydaları

Alfalfa doğal olarak A vitamini, A, D, E, K ve hatta B vitamini içeren pek çok gerekli vitaminlere sahiptir. Biyotin, kalsiyum, folik asit, demir, magnezyum, potasyum ve diğerleri gibi protein oranı çok yüksektir. Tüm gıdaların kralı olarak bilinir. Alfalfa faydaları saymakla bitmez denecek kadar çoktur.

Vitaminler

            Alfalfa bitkisi A, D, E, K ve hatta B vitamininin tüm ailesini içeren birçok temel vitaminde sahiptir. Her bir vitaminin, kendi başına sağlık yararları bolluğu vardır, bu da onları genel insan sağlığı için çok önemli hale getirir. Pek çok farklı vitamin grubunun yalnızca bir bitkide bulunması şaşırtıcıdır, bu da bu bitkiyi daha fazla tüketme cazibesini getirir.

Mineraller

            Alfalfa bitkisi biyotin, kalsiyum, folik asit, demir, magnezyum, potasyum ve diğerleri gibi son derece önemli mineraller içerir. Özellikle kurutulduğunda da çok yüksek protein içeriyor. Bitkinin, ortalama bitkiden çok daha fazla vitamin ve mineral bulundurması ona, “tüm gıdaların kralı” sıfatını verir.

Kolestrolü düşürür

            Alfalfa şifalı bitkinin, içerdiği tüm vitamin ve minerallerle direkt bağlantıda olan kolesterolü düşürmekle doğrudan bağlantılı olduğuna inanılıyor. Alfalfa bitkisi kanı arındırmada çok iyi. Sonuç olarak düzenli alfalfa tüketimi kan basıncını düşürebilir ve hormonları dengeleyebilir.

Ek yararları

            Alfalfa bitkisi, ağız kokusu, ağrılı eklemlere karşı faydalı, iyileştirici özelliklere sahiptir ve bağışıklık sisteminin işlevselliğini arttırır. Düzenli olarak tüketildiğinde, yüksek kalsiyum ve magnezyum düzeyleri nedeniyle baş ağrısı veya migrene karşı ağrı ilaçlarına alternatif olarak hareket eder. Herkesin görebileceği gibi, alfalfa otunu rutin bir şekilde tüketilmesi, sağlıkla ilgili olumlu sonuçlar doğurur.

            Çok eski zamanlardan beri, alfalfa bitkisi astım ve benzeri solunum hastalıklarından muzdarip insanlara rahatlama sağlamak için kullanılır. Alfalfa bitkisi, kanser oluşumunun önlenmesinde yardımcı olabilir. Bu, bitkide kanarin adı verilen bir amino asidin varlığı nedeniyle olur. Alfalfa bitkisi böbrek rahatsızlıklarının ve su tutulmasının önlenmesinde yardımcı olur.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Portobet Giriş