Acısız Ağda Nasıl Yapılır? Acısız Ağda Yapma Yöntemleri

Acısız ağda yapmanın yolları arasında en popüler olanlarından biri şeker balmumudur. Bu yöntem sayesinde ağda yaparken kesinlikle acı hissetmezsiniz. Şeker balmumu, cildinize zarar vermeyen doğal bir malzemeden yapılır. Ayrıca, acısız ağda yapmak için cildinizi nemli tutmak da önemlidir. Ağda yapmadan önce, cildinizin temiz olduğundan ve ağda yapacağınız bölgenin tüylerinin uzunluğunun yeterli olduğundan emin olmalısınız. Bu yöntemlerle acısız ağda yapabilirsiniz ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Acısız Ağda Yapmanın Püf Noktaları

Acısız ağda yapmak bilindiği üzere çok zor bir yöntem değildir. Tüyleri azaltan, incelten ve zayıflatan ağda yaparken acı çekmekten kurtulmak için sizlere anlatacağımız yöntemlerden önce ağda yaparken dikkat edeceğiniz bazı hususlar acının ortadan kalkmasına destek olacaktır.

  • Ağda yapılacak zaman iyi seçilmeli; Ağda yapmaya karar verdiğinizde seçilen zaman çok nemlidir. Genelde uzmanlar adet döneminde yani regl döneminde yapılan ağdanın daha fazla acı verdiğini söylemişlerdir. Acısız ağda için en uygun dönem regl döneminden sonra ilk hafta yada adet olmadan önceki haftadır.
  • Acısız ağda için soğuk ortamı tercih edin; Ağda yapacağınz ortam çok sıcaksa kesinlikle acıyı dahada yüksek oranda hissedeceğimizden emin olabilirsiniz. Mümkünse ağda yapmadan önce buz uygulayabilirsiniz.
  • Ağda yaparken pudra kullanın; Acısız ağda yapmanın en kolay ve en çok tercih edilen yöntemlerinden biridir. Az miktarda ağda yapılacak bölgeye pudra döktüğünüzde ağdayı daha rahat çekersiniz.
  • Karanfil yağı ile ağda yapmak; Karanfil yağı kısmı olarak uyuşturduğu için karanfil yağı ile ağda yapanlar acıyı azaltma etkilidir. Cilde yan etkisi olmayan karanfil yağı ağda yapılacak bölgeye sürülür ve 10 dakika beklendikten sonra uyuşma sağlanır.

Acısız Ağda Kremleri

Acısız ağda yapmak için acısız ağda kremleri bulunmaktadır. Bölgesel uyuşma sağlayan bu kremler acıyı ileten sinirlerin uyuşmasını sağlayarak belli bir süre ağda yaparken acı çekmenizi önleyecektir. Piyasada bilinen ve doktor reçetesi ile satılan Emla krem ve Anestol krem alarak acı çekmeden ağda yapmanız mümkündür. Eczanelerde satılan bu kremler tamamen sağlık bakanlığı onaylı olarak bulunmaktadır.

  • Emla Krem
  • Anestol Krem

Acısız Ağda Yapmanın En Kolay Yolu

Ağda yaparken dikkat edilecek bazı küçük ayrıntılar ağda acısının daha az hissedilmesini sağlayacaktır. Ağda nasıl yapılmalıdır, vajina bölgesine acısız ağda yapılırken dikkat edilecek hususlar nelerdir;

  • Kesinlikle ağda seçiminde ılık ağda yerine sir ağda seçmeye özen gösterin. Ilık ağda şekerli olduğu için sürüldüğü zaman deriye yapıştığında çekerken acının dahada fazla hissedilmesine neden oluyor. Sir ağda ise sadece kıllara ve kıl köklerine yapışarak acının daha azalmasını sağlar. Pudralı sir ağdalar ise artık tercih edilmektedir. Sir ağda düzenli kullanıldığında kıl köklerini zayıflatmakta ve ilerleyen dönemlerde yapılan ağdanın acıs

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir