Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Elde Edilir

Açık karamel saç rengi son yılların popüler renklerinden biridir. Doğal ve ılık tonlarıyla kendine hayran bırakırken, saçlarınıza da parlaklık ve canlılık kazandırır. Ancak bu trend renge ulaşmak her zaman kolay değildir. Bu nedenle, açık karamel saç rengini nasıl elde edeceğinizi öğrenmek istiyorsanız, bu yazı tam size göre! İşte açık karamel saç rengi oluşturmak için ipuçları ve adımlar.

Açık Karamel Saç Rengi

Açık karamel saç rengi, açık sarı, açık kahve, bej ve altın tonlarının birleştiği çok güzel bir harmoniden oluşur. İstatistiklere göre erkeklerin en çok beğendiği ve ilgisini çektiği saç rengidir. En çok tercih edildiği mevsimler yaz ve ilkbahardır.

Açık Karamel Saç Rengi Nasıl Yapılır?

Saçınız koyu renk ve bu saçı yapmayı kafaya koyduysanız, biraz sabır ve zamana ihtiyacınız var. Saçınıza açık renk bir zemin oluşturmak için direkt açıcı yani oryel kullanarak açmanın haricinde, saç renginizi yavaş yavaş boya yardımıyla açıp, üzerine açık karamel rengini deneyebilirsiniz. İlk başta kullanmaya başladığınız boya ile saç renginiz birden açılmaz. Her boya zamanınız geldiğinde bir önce kullandığınızdan bir açık tonu uygulamalısınız. Böylelikle saçı yavaş yavaş açma işlemi gerçekleşir. Bu durumda sarı tonları yerine arada turuncu tonlar da yer alabilir. Kumral, açık kumral ve sarı saçlılar ise bu saç rengini doğrudan saçına uygulayabilir. Tek hamle ile saç rengini değiştirebilir. İlk boyamada karamelin baskın olduğu görülse de saçı kullandıkça ve yıkadıkça açık karamel rengini almaktadır. Bu rengin aktığını göstermez. Rengin oturduğunun göstergesidir.

Açık Karamel Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Bu saç rengi özellikle beyaz tenli ve güneşten bronzlaşmış ciltli kadınlara çok yakışır. Adeta bronzluğu tamamlar. Karamelin olabilecek en açık tonudur. Her türlü saç kesimine açık olan bu karamel tonu, yine karamelin kendini iyice göstermesi için uzun saçlarda kullanılması tavsiye edilir. Orta boy kesimlerde de ise uzun saç etkisi gösterir. Uzun saçlara uygulanan katlı kesimler ve özellikle yüzün ön tarafına gelen saçların yuvarlak halde kesilmesi, bunun yanında yüz müsait ise kahkül kestirmesi sonucun etkisini arttıracaktır. Saçları şekillendirirken doğal dalgalar kullanmak ya da yataktan yeni kalkmış gibi toplamak sizi her zaman sokağa çıkmaya hazır halde gösterir. Renginden dolayı ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Sarı karamel renginde olduğu gibi koyu renk saçlı kadınların bu saç rengini kullanmaları önerilmez.

Açık Karamel Saç Rengi ile Makyaj Tavsiyeleri

Makyaj için tavsiyeler arasında yer alan en önemli detay ise; cildinizi parlak ve ışıltılı gösterecek ince bir tabaka fondötenden faydalanmanız üzeredir. Bununla birlikte kullanılan kırmızı ruj, siyah eyeliner ve siyah rimel ise farkı farketmenizi sağlayacaktır. Açık karamel rengini kullanırken gözlerin belirgin hale getirilmesi esastır. Açık bejden başlayıp, toprak tonlarına kadar uzanan bir far paleti işinizi görecektir. Ayrıca yeşil ve ela gözler için haki, mavi gözler için lacivert, siyah ve kahverengi gözler için siyah far, gece makyajı için tavsiye edilir. Gözleri belirgin hale getirince, doğal tonlarda kullanılan bir ruj yeterli olacaktır. Pembe veya şeftali rengi allık ise makyaj çantanızın olmazsa olmazı arasında olmalıdır.

Açık Karamel Saç Rengine Sahip Ünlüler

Victoria’s Secret mankenlerinden Doutzen Kroes açık karameli kendine yakıştıran ünlüler arasındadır.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir