5 günde 3 kilo verdiren soda diyeti nasıl yapılır?

Soda diyeti son dönemde popülerleşen zayıflama yöntemlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu diyet, vücudun asit-baz dengesini sağlama üzerine kurulu bir beslenme programıdır. 5 günlük süreçte 3 kilo verdiren soda diyeti nasıl yapılır diye merak ediyorsanız, öncelikle diyet boyunca sadece sebze ve meyveler tüketmeniz gerektiğini bilmelisiniz. Ayrıca her gün yeterli miktarda su içmeniz ve karbonatlı su tüketmeniz gerekiyor. Soda diyeti düzenli uygulandığında, vücuttaki ödemi attırarak hızlı bir şekilde kilo vermeyi sağlar. Ancak unutmamak gerekir ki, bu diyetin uzun süreli uygulanması sağlık açısından zararlı olabilir. Bu nedenle, soda diyetinin uzman kontrolünde uygulanması büyük önem taşımaktadır.

Soda Diyeti İçin Malzemeler

Malkemelerin Hazırlanışı:

  • 1 şişe soda (sade maden suyu)
  • 2-3 yemek kaşığı kaymaksız yoğurt
  • 2-3 yemek kaşığı suda eritilecek 2-3 parça limon tuzu
  • 1 çay kaşığı kadar kuru nane
  • 1 çay kaşığı pul biber

Tüm malzemeleri bir kase içerisinde yoğurt, limon tuzu, kuru nane ve pul ieri homojen kıvama gelene kadar karıştırın ve son olarak soyayı ekleyin. Soda ile birlikte de iyice karıştıracağınız malzemeleri gece yatmadan yarım saat kadar önce tüketin. 5 gün sürekli uygulayacağınız diyete 2 gün ara vermeniz devam eden 5 gün daha uygulamanız gerekir. Bu sayede hafiflediğinizi fark edeceksiniz. Ayrıca gün içerisinde aşırıya kaçmadan yediklerinize içtiklerinize dikkat ederek ve bol su tüketerek soda diyetini kolaylıkla destekleyebilirsiniz.

Soda Diyetinin Faydaları

İçerisindeki soda ve kuru nane midenin gece boyu rahatlamasını sağlayarak bağırsakları harekete geçirmektedir. Yağ yakımını destekleyerek metabolizmayı hızlandıran soda diyeti uygulamaya başladığınız andan itibaren mucizevi etkisini hissettirerek güne daha zinde uyanmanızı sağlayacak.

Elveda Fazlalıklar

Yaptığınız küçük kaçamaklarla aldığınız kilolara elveda diyeceğiniz diyet programı kısa vadede fazlalıklarınızın kaybolmasına yardımcı olacak. Vücudunuzdaki toksinleri kolayca atarak idrar söktürücü etkisiyle metabolizma tembelliğine hiçbir zahmete girmeden kolaylıkla son vermiş olacaksınız.

Soda Diyeti ile 10 Günde 10 Kilo Verilir

Yağ yaktıran soda yoğurt kürü nasıl hazırlanır? 10 günde 10 kilo verdiren soda diyeti nasıl yapılır? Bu soruların cevabı için yukarıdaki videoya göz atabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir