Zorlanmadan kilo vermenin kolay 10 yolu

Zorlanmadan kilo vermek isteyenler için kolay 10 yöntem! Sağlıklı beslenme ve egzersiz rutinlerinden ödün vermeden, doğal ve etkili bir şekilde kilo vermenin yolları. Düzenli uyku, su tüketimi, yüksek lifli gıdalar, besleyici kahvaltılar gibi ipuçlarıyla, hedeflenen kiloya ulaşmak artık daha kolay. Zorlanmadan kilo vermek için sadece birkaç küçük adım yeterli!

Zorlanmadan Sağlıklı Kilo Vermenin Yolları

Kilo vermek, sadece spor salonlarında ter dökmekle ve yediklerinizi kısmakla başarılacak bir iş değildir. Zorlanmadan kilo vermenin bazı püf noktaları vardır. Bunun için yapmanız gereken şey, sabırlı olmak ve aşağıdaki önerileri uygulamaktır.

1. Her Sabah Aç Karnına Su İçin

Hem böbrekleriniz için hem de genel metabolizmanız için her sabah bir bardak ılık su içmeyi alışkanlık haline getirin. Böbrek rahatsızlıklarınız azalacak, yavaş yavaş cildinizin parlaklaştığını göreceksiniz. Yağlarınız azar azar erimeye başlayacak.

2. Yiyeceklerinizi Değiştirin

Beslenme alışkanlığınız yanlışsa, sonucu fazla kilo olarak geri dönebilir. Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmek için, neyin çok kilo aldırdığınızı biliyorsanız, onu hayatınızdan çıkarın. Kendinize yeni beslenme alışkanlıkları edinerek, zorlanmadan kilo verebilirsiniz.

3. Bitter Çikolata Tüketin

Rafine şeker en büyük düşmanınızdır. Bitter çikolata, rafine şekerin yerine geçebilecek daha lezzetli ve sağlıklı besinlerden biridir. Kendinizi şımartın ve canınız tatlı istediğinde, bir parça bitter çikolata tüketebilirsiniz.

4. Azar Azar Yiyin Ama Mahrum Kalmayın

Bir şeye açlık hissettiğinizde, onu misli ile elde etmek için enerji biriktirirsiniz. Her şey için bu kural geçerlidir. O halde aç kalmadan, çok yemek yemenin önünü açmayın. Canınız ne isterse, sadece bir parça yiyebilirsiniz. Kendinizi frenleyin.

5. Yürüyüş Yolunuzu Uzatın

Yürüme mesafenizi ne kadar uzatırsanız, attığınız her adım, sizi hayal ettiğiniz güzel vücuda daha da yaklaştıracak. Bu düşünce ile yolunuzu uzatın ve yürümekten çekinmeyin. Güzel havaları fırsat olarak görün.

6. Kahvenizi ve Çayınızı Şekersiz İçin

Kahve ve çay, tiryakiler için vazgeçilmezdir. Ancak şekerli içilirse en büyük zararı da bu keyif araçları verir. Çayı ve kahveyi şekersiz içerek, daha lezzetli olduklarını en geç bir hafta içinde anlayacaksınız.

7. Ne Olursa Olsun Aç Kalmayın

Yemek konusunda zaafı olanların, aç kalmamaları önerilir. Eğer aç kalırlarsa, bir sonraki öğünde normalin iki katı yiyecek tüketme riskleri her zaman vardır.

8. Protein ve Lifli Gıdalar Tüketin

Lifler kuruyemişlerde, sebzelerde ve meyvelerde; baklagillerde bol bol var. Protein ise et süt ve tabi yumurtada bolca bulunur. Az olmak kaydı ile protein ve çok olmak kaydı ile bol bol sebze tüketin.

9. Uykunuzu Tam Alın

Düzenli uyku, vücudun kendini resetlemesi için gereklidir. Kilo vermek için güce, güç için düzenli uykuya ihtiyacınız var.

10. Meditasyon Yapın

Meditasyon, yemekten daha önemli şeyler olduğunu hatırlatmak için yapılır. Günde 20 dakika loş bir alanda yalnız başınıza kalın ve iç aleminizi tanımak için gayret gösterin.

Zorlanmadan sağlıklı kilo vermenin yolları bunlar. Bu önerileri uygulayarak kolayca kilo verip, hayatınızın daha sağlıklı bir hal almasını sağlayabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir